banner851

banner614

ERDOĞAN’DAN DARBE SÖYLENTİLERİNE CEVAP

banner619

Pakistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde gündeme gelen darbe söylentilerine de cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası bir darbe girişiminde herkesin meydanlara ineceğini söyledi.

banner846
Siyaset 16.02.2020, 12:23 17.02.2020, 12:05
1495
ERDOĞAN’DAN DARBE SÖYLENTİLERİNE CEVAP
banner844

Pakistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde gündeme gelen darbe söylentilerine de cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası bir darbe girişiminde herkesin meydanlara ineceğini söyledi.
 
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a son dönemde şu anda konuşulan bütün konuların aslında Enver Altaylı'nın iddianamesinin ortaya çıkmasından sonra gündeme geldiği belirtilerek "Adeta o iddianame, Türkiye'de küllenmiş ya da eski vesayetçileri biraz panikletmiş gibi görünüyor. Hem İlker Başbuğ'un açıklaması hem de Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklaması. Bu iddianame neticesinde FETÖ'nün asıl ayağı, FETÖ'nün asıl üs hattına ulaşılma gibi bir durum söz konusu. Dolayısıyla onları paniklemiş görüyor musunuz? Türkiye'de bu saatten sonra darbeye niyetlenecek kimseler var mıdır?" şeklinde bir soru yöneltildi.
 
“BÖYLE BİR ŞEY OLDUĞUNDA...”
Erdoğan'ın bu soruya yanıtı şöyle oldu: "Bunlar, özellikle 15 Temmuz'da zaten gerekli cevabı aldılar. Ve milletimiz de bu konularda artık çok ciddi bir deneyimi şu anda kazanmış durumda. Yani böyle bir şey olduğu anda artık bizim milletimiz, 'Kapıdan dışarı çıkalım mı, çıkmayalım mı?' demez. Elinde neyi var, neyi yok, herkes meydanlara dökülür. Bunun en güzel cevabını 15 Temmuz'da verdik. Bundan sonra da ben milletimin aynı şekilde karşılık vereceğine olan imanım kesinlikle tamdır. Kaldı ki biz, Marmaris'ten Hande Hanım'ın bizimle telefon bağlantısına verdiğimiz cevapla beraber herkesi meydanlara davet ettik.
 
"BAY KEMAL KAÇTI"
Biz de oraya geldik. Ama Bay Kemal o tankların arasından sıyrılıp gitti. Biz ise meydanda, havalimanında halkımızla beraber olduk. Üstümüzden F16'lar uçuyordu. Üstümüzden helikopterler uçuyordu. Ama biz orada vatandaşımız ile beraber durduk. Herhangi bir yere gitmedik. Bay Kemal, 'Nereye kaçarsak kaçalım bizi kovalayacakmış.' Ya sen daha o akşam kaçtın. O akşam sen havalimanından hemen Bakırköy'e kaçtın. Bir de utanmadan sıkılmadan ne diyor? 'Benim haberim olsaydı ben de beklerdim' diyor. Millet orada neyi bekledi? Onun için bana göre bu millet artık bu darbelere ve bu tür gelişmelere karşı çok daha kararlıdır. İnanıyorum ki darbe heveslilerine, milletimiz gereken cevabı da meydanlarda farklı bir şekilde verebilecek bir güce, bir potansiyele, bir imana sahiptir."

Yorumlar (5)
Devlet neredeydi? 1 yıl önce
2004 yılında MGK da fötönün tehlikeli örgüt olduğu imzalandı. Yargı, Emniyet, Tsk kumpaslarla ele geçirilirken ülkeyi yönetenler neredeydi? Mit neredeydi? Ne istedilerse verdik ne demek?
Emre 1 yıl önce
tamam vatandaş gereğini yapar da, sen vatandaşa gereğini yapıyomusun sayın başkanım
Bataklık 1 yıl önce
Şu Ülkenin Gündemine Baktığınızda;Gençlerin Neden Yurt Dışında "GELECEK" Aradığını,Zenginlerin Neden Mal Varlıklarını Yurt Dışına Kaçırıp Birikimlerini "0" Faizle Yabancı Ülkelerde Koruduğunu,23 Nisan Hayalinin Neden "ALMAN" Vatandaşlığı Olduğunu,Yarım Milyon Türk'ün Neden Ülkesini Terk Ettiğini ve İmkanları Olsa Nice Milyonların Neden Terk Edeceğini Anlamamak Çok Da Zor Bir Şey Değil,Oluşturduğu Gündemle Kendini Bitiren ve Fakirliğe Mahkum Eden Bir Ülkeden Ne Bekleyeceksin? GELECEK mi?
fena olmaz 1 yıl önce
15 temmuzda yedikleri tokat yetmemiş galiba. Aslında fena da olmaz, gizli kalmış fetöcü artıkları temizlenmiş olurdu. Yalnız 15 temmuzda olduğu gibi ucuz kurtulamazlar bu sefer.
vatandaş. 1 yıl önce
siyasi ayak araştırılsın diyenleri reddedersiniz.. darbe olunca millet gerekeni yapar öylami... bu millet gerekeni sandıkta 2023 te yapacak AKP yi iktidardan uzaklaştırarak
18°
kapalı