banner851

banner614

ERDOĞAN’DAN ERKEN SEÇİM SİNYALİ

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin MKYK toplantısı sırasında erken seçim sinyali verdi. Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerin öne çekilebileceğinin sinyalini veren Erdoğan "Hazır olacağız" dedi.

banner846
Siyaset 01.07.2018, 10:23 01.07.2018, 15:20
4188
banner844

29 Mart 2019'deki yerel seçimlerin erkene alınacağı iddiaları gittikçe güçlenirken, MKYK toplantısında Cumhur İttifakı ile yola devam edeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seçim atmosferinden çıkmayacağız, yerel seçime hazırlanacağız' dedi.

"YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANACAĞIZ"
Partisinin MKYK toplantısında 'yerel seçim' talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seçim atmosferinden çıkmayacağız, yerel seçime hazırlanacağız' ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında önümüzdeki döneme ilişkin mesajlar verdi ve "Cumhur İttifakı ile yolumuza devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, kurmaylarını ve teşkilatları "MHP'yi kıracak söz ve davranışlardan uzak durun" diye uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin MKYK'sını toplayıp 24 Haziran seçimlerini masaya yatırdı. Seçim İşleri Başkanlığı milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin kapsamlı bir brifing verdi. AK Parti'nin hangi illerde ne kadar oy kaybettiği veya kazandığı, oyların nereye gittiği, nereden geldiği grafikler ile MKYK üyelerine anlatıldı. MKYK'da 15 Temmuz etkinlikleri ile ilgili de bilgi alışverişinde bulunuldu. Bu konuda çalışmalar yapılacağı aktarıldı.

YENİ KADROLAR BELİRLENECEK
MKYK'nın bir başka gündem maddesi ise AK Parti'nin olağan büyük kongresi oldu. Erdoğan, önümüzdeki yılın mart ayında yapılacak yerel seçimler için start verdi ve "Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız tam tersine hazır seçim atmosferi varken, yerel seçimlere hazırlanacağız. Hızla yerel seçimlere odaklanacağız" dedi. Erdoğan, bu nedenle AK Parti büyük kongresini erkene aldıklarını belirterek "Kongrede kadrolarımızı belirleyip yerel seçim için hızla çalışacağız" ifadesini kullandı. (Kaynak: haberler.com)

Yorumlar (19)
Akıl 3 yıl önce
Ülkenin seçimle uğraşmaktan başka bişey yaptığı yok, belediye sistemi kalkmalı şehirleri Ankara'nın atadığı valiler ve yardımcıları yönetmeli, en azından yüksek eğitimli yasayı herkese eşit uygulaynhesap verebilirliği olan yönetimler olur
mhp ye geçiş 3 yıl önce
sn. Cumhurbaşkanım miting yapmadan vekil çıkardı mhp başarı değilmi yada akp nin yiyici ekibinin yaptıklarımı.. gör burda olanları.
Murat demir 3 yıl önce
Mhp kadroları oldugu gibi kalsın.dısardan yandan sagdan soldan alttan ustten kimseyi sokmasınlar.bu millet belediye secimlerinde mhp ye oy vererek akp yi cezalandıracak.
Köyü mhpli 3 yıl önce
Sayın bahçeli bizi erdirdin kendini de ezdirdin su konusmaya bak sayin bahceli ne anlatiyo sayin cumhur baskani besle kargayi oysun gozunu ata sozu ha
Vatandaş 3 yıl önce
İnşAllah erkene alırlarda bizde rahatlarız bıktık bu ak partili belediyelerden
Ramazan 3 yıl önce
Secim segil gecim derdine dusun ulke de adim atsak para oduyoruz
Fındıkçı 3 yıl önce
Ak partiye oy vermedim ilk kez.6 dolar olan fındık 2 dolar
Düzce 3 yıl önce
Düzcede AKP il başkanı ve yanındakiler değişmesi lazım bunlar ak parti ve Reise zarar veriyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu