banner851

banner955

‘ER’İN AÇIKLAMASI SİYASETEN ACİZLİK GÖSTERGESİ’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yönelik ‘Yönetemiyorsunuz. Yol yakınken bırakın’ şeklindeki Düzceliler’in iradesini görmezden gelen ve Belediye Meclisi AK Parti Grubu ile Başkan Özlü arasında sorun olduğu iddiasını içeren açıklamalarına bir tepki de Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grubu’ndan geldi. ‘Sorun var’ algısı da kesin dille reddedilirken bu durum ‘Çamur at izi kalsın mantığı’ olarak nitelendirildi. Er’in açıklamalarına neden olan durumun 2019’da aldıkları seçim yenilgisi olduğu ifade edilirken, “Bir muhalefet il başkanının yapması gereken, boş hayaller kurmak ve anti-demokratik bir şekilde yönetime talip olmak değildir.” denildi.

Siyaset 10.11.2021, 21:06
1036
‘ER’İN AÇIKLAMASI SİYASETEN ACİZLİK GÖSTERGESİ’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in dün yaptığı basın açıklamasında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yönelik ‘Yönetemiyorsunuz. Yol yakınken bırakın’ şeklindeki Düzceliler’in iradesini görmezden gelen sözlerine tepkiler dinmiyor.

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve AK Parti Genel Merkez kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in ardından Er’e bir tepki de Düzce Belediye Meclisi’nde çoğunluğu oluşturan AK Parti Grubu’ndan geldi.

Er’in açıklamasında “Meclisinize hakim değilsiniz. Sizin önerileriniz sizin meclis üyelerinizin oyları ile reddediliyor.” sözleriyle iddiasına konu ettiği AK Parti Grubu’ndan yapılan açıklamada Başkan Özlü’nün milletvekilliğinden bakanlığına kadar devlet adamı kişiliğine vurgu yapıldı. AK Parti Grubu ve Başkan Özlü arasında oluşturulmaya çalışılan ‘Sorun var’ algısı da kesin dille reddedilirken bu durum ‘Çamur at izi kalsın mantığı’ olarak değerlendirildi.

Er’in açıklamalarına neden olan durumun 2019’da aldıkları seçim yenilgisi olduğu ifade edilirken, söz konusu ‘Bırakın’ ifadeleri de ‘ Boş hayaller kurumak’ ve ‘Antidemokratik şekilde yönetime talip olmak’ olarak nitelendirildi. Yapılan açıklamada, “Tavsiyemiz; siyasi rant elde etmek, gündemde kalmak, var olduğunu gereksiz ve anlamsız açıklamalarla belli etmek yerine 2024 yerel seçimlerine odaklanması, hazırlanmasıdır.” denildi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

“Millete hizmet yarışı içinde olduğumuz 19 yıl boyunca AK Parti teşkilatları olarak hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalarla her zaman milletin takdirini kazandık.

2019 Yerel seçimlerinde de Başkanımız Dr. Faruk Özlü ile Düzce’mize azim ve kararlılıkla hizmet etmek için milletimizin teveccühüyle Belediye Meclis’imize seçildik.

Ülke genelinde 2023-2053 ve 2071 hedeflerimizi yerel ölçekte ilimiz için de gerçekleştirmenin derdine düştük. Çünkü biz milletin derdi ile dertlenen, sorunları çözmek için elini taşın altına koyan, inandığı yolda yürümekten asla çekinmeyen ve dönmeyen bir teşkilatız.

AK Parti Belediye Meclis üyelerimiz de AK Parti belediyeciliğiyle güzel Düzce’mizin kazanımlarına kazanım katmak için elini taşın altına koymaktadır.

Belediye Meclis Üyelerimizin her biri Düzce’nin daha iyiye gitmesi, modernleşmesi ve marka şehir olması için çalışmaktadır. Bunu yaparken de kendi hür iradeleriyle kararlar almaktadır.

AK Parti Belediye Meclis grubu olarak ilimiz için görüşülecek konuları kendi içimizde istişare ettikten sonra her bir üyemiz parti disiplini içerisinde ve özgür iradesiyle kararını vermektedir.

Belediyeciliği AK Parti’den öğrenen İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in Belediyemiz, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Meclis üyelerimiz ile ilgili mesnetsiz demeçlerini üzüntü ile izliyoruz.

Hem Bakanlığı hem de Belediye Başkanlığı döneminde Düzce’ye kazandırdıkları yadsınamaz. Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ile aramızda sorun olduğu algısı oluşturmak, demokratik oylamaları bile Belediye Başkanımıza tavır alınıyormuş gibi göstermeye çalışmak, çamur at izi kalsından, seçim yenilgisini hazmedememekten ve siyaseten acizlik göstergesinden başka bir şey değildir.

2019 seçimlerinde Düzce’li seçmenimiz, ilimizin gelişmesi, hak ettiği yere gelmesi için AK Partiye güvenmiş, Ak Parti Belediye Başkan adayı Dr. Faruk Özlü’ye güvenmiş, Ak Partili Belediye Meclis Üyelerine güvenmiş ve seçimini AK Partiden yana kullanmıştır.

Tabi ki seçim yenilgisi acıdır. Bunu anlıyoruz ama seçim kaybetmiş bir muhalefet il başkanının yapması gereken, boş hayaller kurmak ve anti-demokratik bir şekilde yönetime talip olmak değildir. Tavsiyemiz; siyasi rant elde etmek, gündemde kalmak, var olduğunu gereksiz ve anlamsız açıklamalarla belli etmek yerine 2024 yerel seçimlerine odaklanması, hazırlanmasıdır.

Bizler AK Parti Belediye Meclis Üyeleri olarak, dışardan gelen harici ve yapıcı olmayan seslere aldırmadan, Düzce’li hemşerilerimiz güveni ve emaneti doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde, her geçen gün daha da güzelleşen Düzce’miz için tüm gayretimizle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.”

Yorumlar (8)
Tatar ramazan 1 yıl önce
Hep derim, siyaset çoluk çocuk işi degildir.
18. madde magduru 1 yıl önce
bide şu milletin bagına bahcesıne çökme işinden vazgeçseniz öbür dunyaya ahh bırakmasınız ne guzelde yok illa ah alacaksınız
Mühendis 1 yıl önce
"Yönetemiyorsanız demiş" yönettiğinize inanıyorsanız bu kadar kuru gürültüyü niye çıkarıyorsunuz!!!!!
candan 1 yıl önce
facebooktan parti yönetiyorlar algıyla.
Can Toker 1 yıl önce
Demokrasi budur işte...Sayın er ,kötü olan siyaset başkanın her dediğini evet demektir. Yanlış görülen bir hususta meclis üyeleri tabiki hayır diyebilmeli...
Eski Düzceli 1 yıl önce
Düüt Düüt Reisin Takası Alarm veriyor su almaya başladık batıyoruz herkes başının çaresine baksın. Parmak Kaldırmaktan başka bir işe yaramayan beyler indirin parmakları Lale devri bitiyor.
Xxx 1 yıl önce
Sorun demokrasi ise sorun duzcelilerin iradesi ise o çoktan yıkıldı sayın keleş i görevden alanlar sayesinde. Der vatandaşlar...
Aslı 1 yıl önce
Kanadı taktınız uçuş başladı
Yeni Sayımız