banner851

banner614

ESKİ BAŞKAN TUT İHRAÇ EDİLDİ

banner619

AK Parti Düzce eski İl Başkanı Saim Tut'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar partideki sonunu getirdi. Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ı sert bir dille eleştiren Tut, dün akşam yapılan AK Parti İl Yönetim Kurulu Toplantısı'nda alınan kararla partiden ihraç edildi.

banner846
Siyaset 24.10.2017, 12:05 25.10.2017, 09:53
4128
banner844

Beklenen hamle geldi

Facebook hesabından yaptığı paylaşımlarla gündemden düşmeyen AK Parti Düzce eski il Başkanı Saim Tut'un AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ı hedef alan söylemleri sonrası beklenen hamle geldi.

İl yönetimi 'İhraç' dedi

Parti binasında dün akşam AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin başkanlığına toplanan yönetim kurulu, Saim Tut'un partiden ihracını görüştü. Yönetim, partiye yönelik kabul edilmeyecek paylaşımları nedeniyle eski İl Başkanı Tut'u ihraç ederek, partiyle ilişiğini kesti.

İşte o paylaşımlar...

Tut'u ihraca götüren sürecin fitilini ise Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'a yönelik şu paylaşımları ateşledi:

“AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş Düzce’ye gelir ve benim zamanında partiye delege bile kabul etmediğim beyefendinin dizinin dibine döğelir. 7 Şaklabanlık, 8 kıta pirzola-ama süt kuzusu yani-, bu arada adam iğvalarını üfler.. Bakan kim, başbakan kim? Vurur geçer Mustafa Ataş, delikanlı kuzular ve İmam Hatipliler uğruna... Var ki, Reis uyansın... Pehhh pehhhh”

“Beni yargılamadan önce, herkes kendi vicdanına bir dokunacak... Adalet duygusunu bir yoklayacak... Haksızlıklar karşısında susmak ne demek, nasıl bir acizliktir bunu, yani kendini sorgulayacak... Söz biter.... Herkes sindirilmiş, korkak ve pırsık... ''

"Tabi efendim, emredersiniz paşam '' modunda. Dün asker ve savcılardı, bugün parti babaları... Vesayet aynen devam ediyor... Değişen sadece şekil... Bravo bize, 16 yılın sonunda geldiğimiz duruma bakın... AK Parti bir yenilenme düşünüyorsa önce Genel Merkeze çöreklenmiş Mustafa Ataş gibi egosu tavan yapmışlardan kurtulmalı.. Adam kendisini Recep Tayyip Erdoğan sanıyor... Ayıp ayıp.... Ve gelip orda burda ahkam kesiyor.. AK Parti Teşkilat Başkanlığı bu adamın eline kalmışsa, durum fenadır yani....” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu iştiraki bir şirketin idari personeli olan Tut'un bu görevinin devam edip etmediği ise henüz bilinmiyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (36)
mühendis 4 yıl önce
helal olsun saim tut. adam gibi adamsın. rte nin yerinde olsam seni danışmanım yaparım. sözünden de çıkmam. helal olsun büyüksün BAŞKANIM....
İsmail 4 yıl önce
Parti üzerinden rant sağlayan ne kadar adam varsa Saim Tut'un ihraç kararını savunuyor çünkü kendi çarklarına çomak girmesinden korkuyorlar. Vatandaş kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Merak etmeyin
Simyacı 4 yıl önce
Burada ihraç edilmesi gereken Cahit Aydın ve ona rant alanı sağlayan kişilerken, partisi ve lideri için çabalayan Saim Tut ötekileştiriliyor. Bu ihaneti hesabını elbet bir gün sorulur.
Simyacı 4 yıl önce
Bir Allah'ın kulu da çıkıp adamın sorduğu sorunun cevabını veremedi? Camlı Köşkü Cahit Aydın'a peşkeş çektirmeyeceğiz, bu da böyle biline
Şahin 4 yıl önce
Parti üzerinden rant sağlayan Cahit Aydın için kurucu il başkanını harcayanlara yazıklar olsun!!!
kemal 4 yıl önce
Saim tut Düzce Belediyesi şirketinden maaş almaya devam ediyor mu?. Bence herkes istediğini söylemeli
Vay be 4 yıl önce
Bankamatik vermisler eline ama yetmiyo galiba!
Yemedi 4 yıl önce
Pirzola verin şuna içinde kalmış yazık la
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın