banner851

banner955

ETİK KURULU DÜZCE’DEN DESTEK İSTEDİ

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç ve kurul üyeleri bugün AK Parti Düzce İl Teşkilatı ile bir araya geldi. Böyle bir kurulun ilk defa AK Parti döneminde kurulduğunu kaydeden Tunç, Düzceliler’den de 2019 yerel ve genel seçimlerinde destek istedi. AK Parti’nin gücünü koruması gerektiğini belirten Tunç, “AK Parti’nin kaybetmesi sadece bizim kaybetmemiz olsa diyecek bir şey yok ama AK Parti kaybederse tüm Türkiye ve İslam alemi kaybeder.” dedi. Diğer taraftan başlangıç saati 14:00 olarak duyurulan toplantı, partililere verilen yemek nedeniyle yaklaşık 1.5 saat gecikmeli başlaması nedeniyle basın mensupları uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Siyaset 14.02.2018, 17:57 15.02.2018, 18:32
1093
banner1032

1 Kasım seçiminden zaferle çıkan AK Parti, parti üyeleri arasında re’sen inceleme yapabilmek amacıyla Siyasi Erdem ve Etik Kurulu’nu oluşturdu. Oluşturulan kurul ile parti politikalarında, parti üyeleri arasındaki çeşitli pratiklerle ya da söylemlerle ayrışması durumunun önüne geçmek için daha sistematik hale gelecek.

Bugün Düzce’ye bir çıkartma yapan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç, kurul üyeleri Mustafa Ünal, Halide İncekara, Gülden Akşit, Ekrem Çelebi Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde parti yönetimi ve üyeleri ile bir araya geldi.

“AK Parti Türkiye’yi siyasi alanda, ekonomik alanda, sosyal alanda yeniden inşa etti”
Toplantıda yaptığı konuşmasında bu kurulun Türkiye’de bir ilk olarak AK Parti döneminde kurulduğunu belirten Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç, şunları söyledi:

“AK Parti 2002’de kurulduğu zaman vatandaş AK Parti’ye bir görev verdi. O da, Türkiye’yi yeniden inşa etme görevi. AK Parti Türkiye’yi yeniden inşa etti. 16 yıllık iktidarında aslında siyasi erdem ve etik kurulundan ziyade birçok ilk var. Hepiniz bunların şahidisiniz. Siyasetle 1987 yılında tanıştım. Öncesinde siyaseti izliyordum. AK Parti siyaseti ile önceki siyaseti mukayese etmek mümkün değildir. AK Parti Türkiye’yi siyasi alanda, ekonomik alanda, sosyal alanda yeniden inşa etti.”

“Türkiye’nin operasyonlarda kullandığı silahların yüzde 75’i kendi silahları”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın IMF ile işimizin kalmasını söylemesini büyük bir devrim olarak nitelendiren Tunç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eski Türkiye’de, Türkiye’de ya da Türkiye’nin komşularında değil dünyada savaş çıksa evlerinde tedbir almaya başlarlardı. Fakat şu anda Türkiye 4 cephede savaşıyor ve her şey rutin. Bundan dolayı iftihar etmemiz gerekiyor. Türkiye’nin geldiği nokta çok önemli bir noktadır. CHP’ Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir tüfek bile yapamıyor dedi. Farkında değil ki Türkiye’nin operasyonlarda kullandığı silahların yüzde 75’i kendi silahlarıdır.”

“AK Parti kaybederse Türkiye kaybeder”
Düzce’nin seçim dönemlerinde AK Parti’ye en çok desteği veren illerin başında geldiğini kaydeden Tunç, AK Parti’nin gücünü koruması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

“AK Parti’nin kaybetmesi sadece bizim kaybetmemiz olsa diyecek bir şey yok ama AK Parti kaybederse tüm Türkiye ve İslam alemi kaybeder. O yüzden omuzlarımızda çok büyük bir yük var. Önümüzde 3 seçim var. Mahalli seçimler, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimi. Bunlar çok önemli seçimlerdir. Bunlar çok önemli seçimler. AK Parti bugüne kadar yaptığı 11 seçimden 11’ini de kazandı. Ama artık kazanmak yetmiyor yüzde 51’in üzerinde oy almak gerekiyor. Sizin bu çabanızla AK Parti gücüne güç katacak. Sorumluluklarının farkında bir şekilde önümüzdeki seçimlerde daha fazla oy alarak Türkiye’yi yönetmeye ve refahı artırmaya devam edecek. Biz iki şey için siyaset yaparız. Biz milletin refahı, barışı, kardeşliği, huzuru, adaleti ve eşitlik için siyaset yapıyoruz. İkincisi de Allah rızasını kazanmak için siyaset yapıyoruz. O yüzden halkın desteği bizimle beraber olacak.”

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ise yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“AK Parti’nin siyasi geleneklerindeki yapıyı ve nasıl davranmamız gerektiğini, nasıl bir siyasi argümanla hareket etmemiz gerektiğini bugün kendilerinin de tavsiyeleri ve direktifleri doğrultusunda bu toplantıyı gerçekleştireceğiz. 81 ilimizde bu programları Siyasi Erdem ve Etik Kurulumuz yapıyor. Düzce’yi de bu programlarına aldıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.Biliyorsunuz İl Genel meclis üyelerimiz Afrin Operasyonu’ndan dolayı hem oradaki Mehmetçiklerimize moral ve motivasyon vermek adına hem de onlara destek olmak adına oraya bir program düzenledik Akçakoca’daki arkadaşlarımızla birlikte. Kilis Valiliği’ne ve Afrin Bölgesine arkadaşlarımız Mehmetçiklerimize destek vermek adına orada onlara destek olacaklar. Buradan yola çıkan arkadaşlarımıza yollarının açık olmasını temenni ediyoruz.”

Toplantı yaklaşık 1.5 saat rötarlı başladı
Öte yandan başlangıç saati 14:00 olarak duyurulan toplantı, 1 saat 20 dakika rötarlı başladı. Verilen saatte toplantının adresi olan Erguvan Sosyal Tesisleri’nde hazır bulunan basın mensupları, 1 saati aşkın bir süre partililere yemek verildiği gerekçesi ile bekletildi. Toplantının başlangıç saatinin 14:00 olarak açıklanmasına karşılık normal şartlarda en fazla 10-15 dakika gibi bir süre bekletilen basın, saatler 15:10’u gösterdiğinde içeri davet edildi.

Ancak bu kez de AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in basının dışarıya çıkmasını istemesi üzerine program yaklaşık 10 dakika daha sarktı.

Planlı bir program olmasına rağmen partililerin yapacağı basın açıklamasını görüntülemek için çeşitli gerekçelerle yaklaşık 1.5 saat beklemek zorunda bırakılan yerel basın ve ajans temsilcileri, yaşanan duruma bir anlam veremezken, açıklamaları aldıktan sonra tesislerden ayrıldı. 

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (22)
Yıldırım 5 yıl önce
Ne demek AKP kaybederse Türkiye kaybeder . Siz geldiniz geleli aynı sazı çalıyorsunuz artık yemezler Siz kaybedin lütfen o zaman görürüz Türkiye kaybediyormu kazanıyor . Anlayın artık Türkiye rahat bir nefes alacak
Yasat 5 yıl önce
Biz söylerken seçmeni çok diye almadınız burda oylar cumhurbaşkanımıza veriliyor ne belediye başkanına ne il başkanına faruk özlü ayrı nede diğer millet vekillerine bunu böyle bilin
AKP GİDERSE ŞENLİK VAR 5 yıl önce
AKP GELDİ ÜLKE KAYBETMEYE BAŞLADI.şİMDİ sURİYELİ ARAPLI AFGANLILAR.hEPSİ GİDECEK ÜLKE TEMİZLENECEK.AKP GİDERSE ÜLKE REFAHA KAVUŞUR TORPİL BİTER TECAVÜZ BİTER KADIN CİNAYETLERİ BİTER ADAM KAYIRMACA BİTER.
ÇAVUŞOĞLU 5 yıl önce
önce bi kendinize bi çekin düzen verin. belediyelerin hırsızlıklarından ve haramzadelerden bi kurtulun desem ne olacak. alayınız iş takibi, ihale rant peşinde. kudurdunuz iyice. ulan size 15 yıldır oy veren beni bile delirttiniz ya. oldunuz çakal.
Resin koştursun sizde safe sürün . hadi oradan. eeeee ALLAH büyük.
Düzceli 5 yıl önce
Şakamısınız siz yahu? Milletin refahı barışı kardeşliği için siyaset yaparlarmış.Geldiğinizden beri işsizlik geriledimi HAYIR.Asgari ücretlinin alım gücü yükseldimi HAYIR.Türk lirası değerlendimi HAYIR.Komşularımızla ilişkilerimiz nasıl huzurlumuyuz HAYIR .İlişkilerimizin bozulmadığı ülke kaldımı HAYIR.Yurt içinde insanlar kardeşçemi yaşıyor HAYIR .Herkes kutuplaştı.E KARDEŞİM Siz artık ALLAH için siyaset yapmayın.Sizin bu ülkeye en büyük faydanız bu olur bundan sonra...
Vatandaş 5 yıl önce
Siz ne zannediyorsunuz kendinizi.İslam dünyası kaybedermiş Türkiye kaybedermiş falan.Sizin ipoteğinizde mi İslam ve Türkiye ? Şaşırmışsınız...
Günün delisi 5 yıl önce
Taraf olmayan bertaraf olur,Kendi yandaşlarını korumak,aklamak.AKP kaybederse Türkiye kaybeder,Aba altından sopa göstermek,tehdit ve baskı.Bunlar etik mi sizce.
Vayyyy beee 5 yıl önce
Suriyeli serefsizler kafelerde sokaklarda keyif çatıyor bizden iyi yaşıyorlar kafelerde nargile fokurdatsin bizim çocuklarımız onların ülkesi için ŞEHİT olsun ülke genelinde 15 - 45 yaş arası 750 bin suriyeli var onları eşlerin önüne katın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu