banner851

banner614

'FETÖ MAĞDURU' LAFI ALGI OPERASYONU

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen, "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Gecesi"ne katıldı. FETÖ’yle mücadele hakkında konuşan Kurtulmuş, “FETÖ mağdurları lafını bir edebiyat olarak kullanılmasını müsaade etmeyin. Karda yürüyüp izini belli olmayanlar var onlar rahat olmasınlar. Her kim bu eşkıya çetesinin yanında, içinde, iltisaklı ve irtibatlı ise korkup çekilsin.” dedi.

banner619
Siyaset 09.12.2016, 09:52 10.12.2016, 17:55
2510
'FETÖ MAĞDURU' LAFI ALGI OPERASYONU

18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen, "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Gecesi"nde Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Dursun Ali Erzincalı şiirleriyle gecede duygulu anlar yaşattı.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,18 Temmuz Spor Salonu'nda düzenlenen, "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Gecesi"nde Düzcelilere hitap etti."Fetö Mağduru Lafı Algı Operasyonu"
Kurtulmuş, FETÖ mağdurları sözünün algı operasyonu olduğunu vurgulayarak, “FETÖ mağdurları diye bir laf çıktı. FETÖ mağdurları var mağdur etmeyin. FETÖ mağdurları lafı açık söylüyorum algı operasyonunun bir parçasıdır. Eğer bir mağduriyetten bahsedileceksek 248 şehidi ne yapacağız Eğer bir mağduriyet varsa FETÖ'nün mensupları mağdur olmuyor. Bu memlekette FETÖ'nün mağdur ettiği 79 milyon insan vardır. Buna karşı uyanık olun. FETÖ mağdurları lafını bir edebiyat olarak kullanılmasını müsaade etmeyin. Haksızlık yapılanlar oluyor mu onlarda düzeltiliyor. Kanun Hükmünde Kararname ile 2 general ve çok sayıda subay orduya geri alındı. Bir hafta sonra da Jandarma Genel Komutanlığı'ndan bin 100 kişi ihraç edildi. Çok net çok açık. Bu ihanet çetesiyle mücadelemize son noktaya kadar devam edeceğiz. Bunların hepsini devletin içinden kazıyıp söküp atacağız. Karda yürüyüp izini belli olmayanlar var onlarda rahat olmasınlar. Her kim bu eşkıya çetesinin yanında, içinde, iltisaklı ve irtibatlı ise korkup çekilsin. Hepsinden hesap sorup burnundan fitil fitil getireceğiz” dedi.

"Halep'te İnsanlık Ölmesin" kampanyası
Diyanet İşleri Başkanlığının, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, "Halep'te İnsanlık Ölmesin" sloganıyla başlattığı kampanyayı da hatırlatan Kurtulmuş, bu kampanyaya vatandaşların destek vermesini istedi.
Kurtulmuş, "Halep ölmesin diye ayağa kalkıyoruz. Halep'e yardım ulaştıracağız. Bunun için de sizlerin desteklerini, gayretlerini bekliyoruz. Mesele sadece Halep'e yardım etmek değildir. Şimdi biz, 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' kampanyasıyla 'Biz daha ölmedik' demek istiyoruz. Halep'teki dostlarımıza, kardeşlerimize, dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara 'Biz daha ölmedik, Türkiye ölmeden, yıkılmadan siz diz çökmezsiniz, teslim olmazsınız, size bir şey olmaz' demek için bu kampanyaya destek veriyoruz." açıklamasında bulundu."Gizli bir Müslümanlık türü oluşturmaya kalktılar"
İslam'ın adını kullanan FETÖ ve DEAŞ'ın benzerliklerini anlatan Kurtulmuş, DEAŞ, FETÖ ve benzeri örgütlerin kendi gruplarından başka hiç kimseyi Müslüman olarak kabul etmediklerine dikkati çekti.

"Halbuki biz, 'La ilahe illallah' diyen herkesi İslam dairesinde görür, onu Müslüman kardeşimiz olarak kabul ederiz. Bu örgütler ise gizli, kapalı örgütlerdir. Anadolu, Rumeli topraklarında cami, dergah ve okullarımızın kapısı herkese açıktır. Bizim geleneğimiz böyle bir şeydir. Bizim geleneğimize rağmen bu ülkede, bu insanlar gizli bir Müslümanlık türü oluşturmaya kalktılar."

Kurtulmuş, program sonrası kentten ayrıldı.
 

Yorumlar (18)
masum 5 yıl önce
Bi an once masum insanlari ayiklamalisiniz cok ah aliyosunuz insanlarin bi suru gideri var ama geliri yok...
Mağdur 5 yıl önce
Demek madur yok.Tabi haklısınız bizde sizin gibi olsaydık belki madur yok detdik.Onlarla yıllarca el ele kol kola olup sütten çıkmış ak kaşık gibi gezinebilseydi iyiydi.Ama ben yanilmadim,kandırılamadım ama yine de madur edildim.Hadi hesap verin şimdi.Makam sahibiyim istediğimi yaparım dedi idareciler siz siyasilerde buna müsade ettiniz.Butun oylarim haram olsun size.Bakalim bunların hesabını nasıl vereceksiniz??Tabi Allahtan korkunuz varsa.
nsm 5 yıl önce
kendinden bahsetmis. ne diyelim. dogrudur dedigi. bir zamanlar o da etek öpenlerdendi.
nsm 5 yıl önce
hakli.cünkü o karda yürüyüp izini göstermeyenlerden biri de kendisi.ama simdilik. sira kendine gelince anlayacak neyin ne oldugu.
SANAAYİCİ 5 yıl önce
Ne olacak Düzlcenin hali, FETOcular esas adamlar dışarda v AKPARTİNİN İçinde ama onlara dokunan yok, Zengine ve Keleş ailesine para var, rant var bize yok,, Fındık para etmedi,, yollar rezil ,, bakan bey ve vekiller CEDİDİYE CAMİSİNDE Karargahtan yönetiliyor. Ey Düzceli seni , oyunla keriz yerine kondun artık yeterrr..
Köylü bekir 5 yıl önce
15 temmuzda biz sokaklarda ve iktidarın yanındaydık.Fındıkçının bu kara gününde iktidar neden yanımızda değil?
keles adam 5 yıl önce
Yesin yapıyorsa yiyoda saat kulesi bilmem ne kadar tutmuş nerden biliyorsun kardeşim muhasebeci misin sonuçta yapılmış güzel bisey var böyle konuşuyoruz hanginiz vergisini veriyo
hurşit 5 yıl önce
kardeş sen üvezbelinden kimlerdensin?
Hammer usta 5 yıl önce
önce gündemi takip et haberleri oku Mhp nin çarşaf çarşaf ifşa ettiği saat kulesi faturalarından senin haberin yok galiba sonra seniin belediye başkanının saat kulesi fiyatı için herşey prosedüre uygun açıklamasını da izlememişsin belli!!köy kahvehanesinde oturup sallama!!devlet benden aldığı vergiyi milletvekili maaşından almıyordur belki!!!
Semih 5 yıl önce
Arkadaş sen iyi misin? Ne demek yerse yesin, iyi gelsin doymadıysa elde avuçta kalanları verelim onları da yesin, çoluğumuza çocuğumuza ne maddi ne manevi hiç bir şey kalmasın.
Mağdur 5 yıl önce
Hem bu ülkenin başına bu fetöyü musallat eden kim ? siz ne istedinizde biz vermedik nereye gelmek istedinizde getirmedik diyen kim?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın