banner851

banner614

FINDIK İÇİN SÖZ VERDİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Düzce’deki sivil toplum kuruluşlarına ilişkin temaslar kapsamında muhtarlarla bir araya geldi. Fındığın piyasasının söndüğünü söyleyen Koç, üreticinin zor durumda imdadına yetiştiğini belirttiği Fiskobirlik’in üreticinin tüccarın eline bırakılması için etkisiz hale getirildiğini kaydetti. Fındık için ‘Sözüm söz olsun’ diyen Koç, gereken organizasyonu yapıp orada konuşacaklarını aktardı.

banner619
Siyaset 08.12.2016, 12:38 09.12.2016, 19:21
8692
FINDIK İÇİN SÖZ VERDİ!

Düzce’ye parti genel merkezi tarafından görevlendirmeyle CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç başkanlığında gelen CHP heyeti muhtarları ziyaret etti. Heyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel ağırladı. Muhtarlarla konuşan Koç, fındık için söz verdi.

Koç, fındığın temel kaynağı olan Samsun’da 3 dönem milletvekilliği yaptığını anımsatarak Akçakoca’nın da önemli bir fındık merkezi olduğunu ancak ürünün üreticinin elinden alınmasıyla fındık piyasasının söndüğünü belirtti.

İnsanlar devlet tarafından aldatıldı
Fındık için önerilerin dışında başka çözümlerinin de olduğunu bildiren Koç, Fiskobirlik üzerinden hükümeti şöyle eleştirdi: “Piyasa Hamburg’da değil Türkiye’de bulunmalı. Çin fındık arazileri oluşturmaya başladı. Üretime gitmeye başladılar. Fındığa rakip olmaya başladılar. Bizim elimizi güçlendiren Fiskobirlik’imiz vardı, onu elimizden aldılar. Ortadan kaldırılmasının amacı üreticiyi tüccarın eline bırakmaktı. Devlet rahat durmadı. Sınırları kısıtlamaya başladı. İnsanlar devlet tarafından aldatıldı.”

Fiskobirlik’in rekoltenin az olduğu yıllarda üreticinin istediği fiyatı sağladığını aktaran Koç, “Üreticiye parasını tıkır tıkır ödüyordu. Piyasayı elden düşürmüyordu. Onu da elimizden aldılar. Fındık konusunda size sözüm olsun. Gerekli organizasyonu yapıp orada konuşacağız.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan da Fiskobirlik’in üreticiye yapacağı desteğe katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

banner844
Yorumlar (31)
öz yığılcalı 5 yıl önce
ne yapacak, merakla bekliyoruz
hamdi horoz 5 yıl önce
chp bu ferero tek başına bizi sömüremez arkasında kimler var dönen dolaplar yapılanhaksız kazançlar ve türk ortağı kim bunları açıklayın her şey istediğiniz gibi olcek
FINDIK 5 yıl önce
Fındık konusunda herkes söz veriyor ama icraata gelince herkes yok oluyor.Bir kereye mahsusta CHP ye şans vereceğim.Bakalım sözlerinin eriler mi göreceğiz.
Faruk 5 yıl önce
Can.D rumuzlu arkadaş CHP yi milletimiz 50 yıldır iktidara mı getirdi de boş boş konuşuyorsun. Allah sana akıl fikir ihsan eylesin...???
Can . D 5 yıl önce
ASIL SANA ALLAH AKIL FIKIR VERSIN CHP CHP NIN TEK BIRTANE HIZMETINI YAZ BANA TEK DIKILI AGACINI YAZBANA 70 SENEDE NE YAPDI
A tik 5 yıl önce
Adam doğruyu söylemesinmi
Can . D 5 yıl önce
CHP NIN BASKA ISI YOK FITNE FITNE BOL BOL KONUSURLAR SONRADA DÜZCELI NE KADAR ENAYI DER SÖYLEYIN BANA CHP NIN DÜZCEMIZDE TÜRKIYEMIZDE DIKILI AGACI VARMI TEK BIR YATIRIMINI HIZMETINI YAZIN BANA 70 SENEDE ADAMLAR AVRUPALININ DEDIGINI YAPDI YURT DISINA GIDERLER KENDI MEMLEKETINI KÖTÜLER BU CHP DEN NE BEKLIYONUZ HE ÜLKESINI SIKAYET EDENDEN MEDED UMMAYIN E HALKIMIZDA YOK FINDIK YOK FISDIK CHP YE INANIR SONRADA AYVAYI YER CHP HDP FETÖ EL ELE BUNE DEMEK ONU YAZIN BU IFDIRA DEYIL KILICDAR OGLU ADANADAKI EYLEME BAKIN NELER YAPDI CHP DEN UMUTLANMAYIN KANMAYIN
demet kubra 5 yıl önce
Chp muhalefet olma enerjisini boyle guzel seylere harcarsa bi isin ucundan tutmus olur neden findik 15LIRA olmasinki dunyaya en fazla ihrac ettigimiz urunumuz ciftcinin hakkidir
adamın teki 5 yıl önce
Fındıktan size oy çıkmaz. İstediğiniz kadar debelenin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın