banner851

banner955

“FİRMA YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE GEREKİRSE ALMANYA’YA GİDECEĞİM”

Maaş taleplerinin kabul edilmediğini gerekçe göstererek grev kararı Petrol İş Sendikasına bağlı Standard Profil çalışanlarına, eylemlerinin 5’inci gününde Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarı Gül’den de destek geldi. Bugün Düzce’ye gelen Sarıgül, fabrikanın önünde işçiler ile bir araya geldi. Sarıgül fabrikanın önünde yaptığı açıklamada, “Bu iş çözülmezse, Almanya’ya giderek fabrika yöneticilerini bulup bu işi çözmeye çalışacağım” dedi.

Siyaset 08.08.2022, 20:17
3310
“FİRMA YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE GEREKİRSE ALMANYA’YA GİDECEĞİM”
banner1032

5 gün önce maaş taleplerinin kabul edilmemesini gerekçe göstererek grev kararı alan Petrol İş Sendikası üyesi Standard Profil işçilerine siyasilerden destek gelmeye devam ediyor.

5 gün boyunca fabrikanın önünde sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalışan işçiler için, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül bugün Düzce’ye geldi.

Partisi’nin Düzce İl Başkanlığı Yöneticileri ile birlikte Standard Profil fabrikasına giden Sarıgül, burada işçiler ile bir araya geldi. Yaptığı konuşmada, işçilerin sorunlarını çözmek için gerekirse firma yetkileri ile görüşmek üzere Almanya’ya gideceğini duyuran Sarıgül,  “Eğer pandemi olmasaydı, enflasyon yüzde 200 olmasaydı, sizlerin böyle bir talebi olmazdı. Sizin bu talebiniz, aslında sizin talebiniz değil. Her şeyin fiyatı yükselmeseydi, siz de zam istemezdiniz. Gözlerinize bakıyorum, gözlerinizdeki ışığı görüyorum. Siz sabahın alaca karanlığında çoluğunuzun – çocuğunuzun rızkını kazanmak için buraya geliyorsunuz. Ben alkış almak için buraya gelmedim, size destek olmak için buraya geldim. Ben bir ağabeyiniz olarak, fabrika yetkilileri ile konuşacağım. Hiçbir arkadaşınız, fabrikada üretimin durmasını istemez. Ben yüreğinizin ne kadar sıkıntılı olduğunu biliyorum. Bu uluslararası şirketlerin de dez avantajları bu. Buradaki Türk yetkiliyle konuşursun, o Almanya’ya soracak, Fransa’ya soracak ve oradan gelen cevabı bekleyecek. Bu yatırımcı Türk bir yatırımcı olsaydı ben bunu rahat bir şekilde çözerdim. Taleplerinizde sonuna kadar haklısınız ve inanın ki yurtdışına iyi bir şekilde anlatılırsa, bu iş çözülecektir. Bugün bu iş çözülmezse, ben Almanya’ya gidip, bu firmanın yetkilerini bularak bu işi çözmeye çalışacağım” dedi.

Yorumlar (2)
Calisan 2 ay önce
İto gibi olucak sendika vs. Fab.kapancak diye dusunenler gelin siz alon 5400 maas 3 vardiya calisin HEPINIZIN TUZU KURU SIZIN ADAM OLSANIZ KARAKTER OLSA ISCININ HALINI ANLARSINIZ BU INSANLAR 5 YILDIZLI TATIL PARASI ISTEMEDI YAZIKLAR OLSUN HEPINIZE !!
Cem 2 ay önce
Sen şimdi 5400 tl maaş mı alıyorsun,!! ajitasyon yapma., Düzce’nin göz bebeği bir firma, yüzlerce arkadaşınız onlarca yıllık emeği heba edilerek işten atıldığında, sendika dahil, neredeydiniz..!! Bu arada sizde olmayan ama 5400 TL asgari ücret alan emekçilere canım feda..,,
12
parçalı bulutlu