banner851

banner614

GELECEK PARTİSİ VE DEVA PARTİSİ LİSTEDE YER ALMADI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 17 partinin seçime girme yeterliliğine sahip olduğunu açıkladı. Gelecek Partisi ve Deva Partisi listede yer almadı.

banner619
Siyaset 30.01.2021, 16:00
2659
GELECEK PARTİSİ VE DEVA PARTİSİ LİSTEDE YER ALMADI

YSK'dan yapılan açıklamada seçim yeterliliğine sahip 17 partiyi duyururken, Gelecek Partisi ve Deva Partisi listede yer almadı. Geçen yıl 15 olarak açıklanan parti sayısı bu yıl Genç Parti ile Muhafazarak Yükseliş Partisi'nin (MYP) eklenmesiyle 17'ye yükseldi.

AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin Mayıs ayında, Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nin ise Haziran ayında yeterliliğe sahip olması bekleniyor.

YSK'nın açıkladığı seçime girme yeterliliğine sahip partiler şöyle:

- İYİ Parti

- AK Parti

- Anavatan Partisi

- BTP

- BBP

- CHP

- DP

- DSP

- Genç Parti

- HDP

- Hürdava Partisi

- MHP

- MYP

- Saadet Partisi

- TKP

- Vatan Partisi

- Yeniden Refah Partisi

banner844
Yorumlar (4)
Yazık 8 ay önce
Öncü iyi partili olduğun belli en başa yazmışın hükümet Ak parti Ak parti
Bilim 8 ay önce
Sen gideceksin Reis..Seni artik sevmiyoruz..Etrafindakilerden danismanlarinn seni yanlis yonlendirmelerinden sahte diplomalilar bile seni yonlendiriyorsa sen, sen değilsin..
Düzceli.. 8 ay önce
Bolu Gündeme en az iki misli karakterle yorum yapıyorum, Beş dakika sonra yayınlanmış..Düzce gazetelerinde ise en usturuplu, kibarca , akp ve yerel yönetim eleştiriliyorsa yayınlanmadığı gibi , süre ve karakter sayısı kısıtlı..
hidayet 8 ay önce
secim olursa erken suanda akp biter hele ki cumhurbaskani ölürse pesinde yuzlerce cakal var partide millet yoluna bakiyor akp ile alakasi yok bu insanlarin durum kotu akp bitebilir