banner851

banner955

“GELSİNLER BU YOLDAN YÜRÜSÜNLER…”

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) Düzce’de yürüttüğü Atık Su Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiği mahalle ve köylerde verilen vaatlerin yerine getirilmemesi nedeniyle, yollar çamur deryasına döndü. Çalışmaların devam ettiği İslahiye Köyü sakinleri, kendilerine daha önce yolların İSKİ tarafından yapılacağı vaadinde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti İSKİ Koordinatörü Ender Çakar’a tepki gösterdi.

Siyaset 23.12.2021, 14:07 24.12.2021, 10:52
2010
“GELSİNLER BU YOLDAN YÜRÜSÜNLER…”

İSKİ tarafından Düzce’nin bazı köylerinde yürütülen Atık Su Projesi kapsamında kazılan yollar üstü kapatılarak olduğu gibi bırakıldı. Vatandaşlar, yazın toz nedeniyle kapı ve pencerelerini açamazken, içinde bulunduğumuz kış aylarında ise çamur deryasına dönen yollardan yürümek zorunda bırakılıyor.

Çalışmaların yürütüldüğü köyler arasında bulunan İhsaniye Köyünde çamur nedeniyle evlerinden çıkamadıklarını söyleyen köy sakinlerinin hedefinde, daha önce yaptıkları açıklamalarda İSKİ tarafından bozulan yolların yeniden yapılacağı vaatlerinde bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti İSKİ Koordinatörü Ender Çakar vardı.

“Er ve Çakar, verdikleri sözleri tutsunlar”

Kümes işletmeciliği yapan köy sakinlerinden Samet Ayvaz, “İSKİ burada bir çalışma yaptı. Ama çalışmaların tamamlanmasının ardından, yolu sizin de gördüğünüz gibi olduğu gibi bıraktılar. Bu çamur içindeki yolda yürümek mümkün değil. Bu yolu okula gitmek için evlerinden çıkan öğrenciler kullanıyor. Önceden bizim yem kamyonları bu yolu kullanabiliyordu. Ama şimdi giremiyor, 8 kilometre ileriden dönmek zorunda kalıyor. Geçen akşam burada bir tır devrildi. İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar, daha önce yaptıkları açıklamalarda bozulan yolların İSKİ tarafından yapılacağını söylemişlerdi. Kendilerini verdikleri sözleri tutmaya davet ediyoruz” dedi.

“Yunus Özay Er gelsin bu yoldan yürüsün, yürüyebiliyorsa…”

Köy sakinlerinden Ufuk Küçük ise, daha önce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar’ın yaptıkları açıklamalarda kimsenin mağdur edilmeyeceği yönünde kendilerine söz verdiklerini anımsattı. İSKİ’nin çalışmasının ardından, köy yolunun bozulduğunu bu nedenle de bu yolu kullanamadıklarını ifade eden Küçük, “İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Ender Çakar, daha önce yaptıkları açıklamalarda, kimsenin mağdur edilmeyeceğini söylemişlerdi. Hatta yolun eskisinden daha iyi olacağını belirtmişlerdi. Hatta övünüyordu, basın karşısında, İSKİ’yi biz getirdik diye. Şimdi gelsin baksın şu yola bir. Kendisini buraya davet ediyorum, bu yoldan bir yürüsün, yürüye biliyorsa.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (10)
iyiler 12 ay önce
siyaset iyilerin elindedir. Çatlasanız da yalan konuşsınzda başaraczğız. inşAllah
düzceli 12 ay önce
iyi pğartiye bahane bulacağına özel idare veya belediye uyuıyormu
TEBRİKLER ÖNCÜ 12 ay önce
Öncü haberi tebrik ediyorum. İski kontrollerinden daha fazla iş yaptırabiliyorsunuz yüklenici firmaya.
düzceli 12 ay önce
Yunus Er kim ya..Allahini seversiniz
Tatar ramazan 12 ay önce
Bunlara güvenenler yolda kalmaya mahkumdur.
Çok laf az iş. Siyaset kimlere kaldı.
Ahmet hakan 12 ay önce
Ender cakar neyi becerdiki bunu becersin en iyi yaptigi sey dedikodu ve kibir baska bi yetenegi yokki
iyiler 12 ay önce
yunus özay er, düzce iyi parti il başkanıdır. Dürüst ahlaklı iyi işler başaran insan. Düzcede çok sevilen insandır.
sen kimsin?
Ali 12 ay önce
Mevzuyu ben mi yanlış anlıyorum? İyi parti yolu nasıl yapacak? Savunmak için değil de hakikaten yapılmayan yolun faturası nasıl bu partiye kesiliyor?
iyiler 12 ay önce
ağzı olan konuşuyor. iyi parti çok güzel işiler yapıyor. anlamayanlar dedikodu yapıyor.
vatandaşın biri 12 ay önce
düzce'de iyi partiden medet umanlar var ona şaşıyorum. Kendi içinde bu kadar karışmış bir yapı düzce'ye ne fayda sağlayacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız