banner614

GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLACAK

banner619

Partisinin il Başkanları toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Özen, MHP’nin neden koalisyon hükümetinde olmadığını anlattı. 1 Kasım’da yapılacak seçimde adayların değişebileceği sinyalini veren Özen, “genel merkezin dediği olacak…”dedi.

banner846
Siyaset 26.08.2015, 16:40
2207
GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLACAK
banner844
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli milletvekilliği genel seçimi planlamaları doğrultusunda il başkanlarını topladı. Ankara’da yapılan toplantıya katılan MHP İl Başkanı Onur Özen, ayağının tozuyla toplantıyı değerlendirdi ve erken seçimde partisinin milletvekili adayları ile ilgili ipuçları verdi.

Özen, “ Genel Başkanımız teşkilatlara yapılması gereken hazırlıklarla ilgili emirlerini iletti. Milliyetçi Hareket Partisi’nin neden bir koalisyon içinde olmadığını ifade etti.” dedi.Milliyetçi Hareket Partisi’nin yandaş medya tarafından koalisyon hükümetinin önüne geçen bir parti olarak gösterildiğini savunan İl Başkanı Özen; partisinin koalisyon şartlarının olmazsa olmazlar olduğunu bir kez daha vurguladı.

MHP OLMASI GEREKENLERİN ALTINI ÇİZDİ

Özen, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin basına yansıdığı gibi 4 temel ilkesi vardı. Bunlar; anayasanın 4 temel ilkesinin değiştirilemeyeceği, çözüm sürecinin sonlandırılması, 17-25 Aralıkla ilgili hukuki girişimler, Cumhurbaşkanının anayasal sınırlar içinde kalmasıydı. Koalisyonun kurulmamasının tek sebebi bunlardı. MHP olması gerekenlerin altını çizmişti. Bu şartlar olduğunda elini değil, gövdesini taşın altına koyacağını beyan etmiştir.” dedi.

Özen, Ak Parti’nin ilk baştan itibaren erken seçim niyetinde olduğunu belirtirken,” ülkenin erken seçime gitmesinin tek müsebbibi AK Parti’dir.” ifadesini kullandı. İl Başkanı Özen, MHP’li vekillerin seçim hükümeti için gelecek bakanlık tekliflerini kabul edilmeyeceği belirterek iddialı konuştu.

DAVALAR SATILMAZ!

Özen,” Bizim partimizde partili arkadaşlar değil dava arkadaşları vardır. Davalar alınıp satılmaz.”diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Düzce’de 7 Haziran’daki adaylarla mı erken seçime gireceği sorusuna Özen şöyle cevap verdi:

GENEL MERKEZİN DEDİĞİ OLACAK

“Bu tekrar bir seçim değil, erken seçim. Yine seçime ilişkin yasal mevzuat uygulanacak. Yeniden yasal başvuru alınacak. Genel merkezin takdiri ile belirlenecek. Değişe de bilir, değişmeye de bilir. Genel merkezin dediği olacak.”
Yorumlar (39)
ADAM 6 yıl önce
OSMAN ÇAKMAK.HAKAN ÇETİN.VS BU İSİMLER Bİ DURSUN.HELEDE OSMAN İKİNCİ AYDIN KOÇ VAKASI OLUR.EGOLUSUN OSMAN EGOLU..ÖMER KÜÇÜK.OKAN YANMAZ.NUSRET ÖZSOY LİSTE YAZIN Bİ KÖŞEYE.AMA ÜMİT BEY DE YAKIŞIR LAKİN İL SEÇİMDEKİ YANLIŞ EKİPLE ÇIKMAZSA...
Dava adamı 6 yıl önce
Suat konuk 1. Sıra olmazsam yokum diyor
Nusret Özsoy her türlü varım diyor gerekirse sağlam bir aday varsa başkan bile olup desteklerim diyor
Dava adamı 6 yıl önce
Bilmeden anlamadan yorum yazma orda öyle bir ifade yok tanısan bilsen zaten bunu söylemezsin ama ılle de canın sıkılıyorsa ismini yaz ben bir ziyaretine gelip anlatayim
Beyköylü 6 yıl önce
Bu il başkanı değişmeden bu seçimi çıkartamaz MHP…
Dava Adamına 6 yıl önce
Sen nasıl bir dava adamısınki davandan kopup etnik milliyetçiliğin peşine düşersin. Bilmezmisinki sandıktan bir oy dahi çıksa dava değişmez. Bizim davamız etnik milliyetçilik üzerine değil, Türk Milliyetçiliği üzerine kurulmuştur.
ülkücü 6 yıl önce
yönetimde ali şan bey var bu işi hepsinden iyi yapar izleyin bence
Komik 6 yıl önce
il başkanı kim MHP nin
hangi yüzle oy istiyosunu 6 yıl önce
Halktan oy isteyip gereğini yapmayarak dolaylı yoldan akp ye destek olan MHP sana oy moy yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur