banner851

banner614

GERGİN İL BAŞKANI SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

AK Parti Düzce İl Başkanlığı tarihinin en sönük kongre dönemini yaşıyor. Genel merkezin Ankara’ya çağırıp mülakat yaptığı günlerden ‘aday bereketsizliği’ yaşanan günlere gelen AK Parti, istenilen kriterlerde talipli olmayınca mevcut Başkan Mustafa Keskin ile yola devam etme kararı aldı. Bugün parti binasında kameraların karşısına geçen ancak Öncü Muhabiri’nin terleten soruları karşısında ‘Soru almıyorum’ demekle yetinen Keskin’in oldukça stresli olması dikkatlerden kaçmadı.

banner619
Siyaset 13.01.2021, 14:22 13.01.2021, 14:44
2552

Şengül’den başka ‘talibim’ diyen olmadı

Daha önce onlarca aday adayının il başkanlığı koltuğuna oturabilmek için kıyasıya yarışa girdiği AK Parti’de 19 Ocak’ta yapılacak genel kurul için Fahrettin Şengül’den başka ‘Ben talibim’ diyen çıkmadı. Bol taliplinin olduğu çekişmeli geçen kongre süreçlerinin aksine AK Parti Düzce İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi’nin sönük ve heyecansız olması AK Parti’deki eski heyecanın kalmadığını gözler önüne serdi. Önceki kongrelerde, halk nezdinde takdir gören, partililerin sevip saydığı aday adayları arasından en iyisini seçmekte zorlanan genel merkez hem Düzce’de hem de Ankara’da mülakatlar düzenlerken, bugün gelinen noktada atama ile koltuğa getirilen mevcut başkanın tekrar aday gösterilmek zorunda kalması sancılı gidişatın ayak sesleri olarak yorumlanıyor.

“Aday bereketsizliği”

Özellikle aylardır aday gösterilmek için can atan ancak Düzce’de ve Ankara’da son ana kadar beklediği desteği göremediği için ‘Ben adayım’ diyemeyen Mustafa Keskin, stres dolu günler sonrası nihayet bugün kameraların karşısına geçti ve beklenen açıklamayı yaptı. Düzce adayı için son haftaya kadar yoğun istişare trafiğini sürdüren AK Parti Genel Merkezi, “Aday bereketsizliği” yüzünden mevcut başkanla yola devam kararını açıklayınca Keskin vakit kaybetmeden basın toplantısı düzenledi ve kongreye 6 gün kala adayın kendisi olduğunu ilan etti. Ayrıca toplantıda basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan Keskin’in, stresli tavrı kameralara yansıdı.

“Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı yolu ile katılacak”

AK Parti 7. Olağan Genel Kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı yolu ile katılacağını hatırlatan Keskin, “AK Parti 7.Olağan Kongreleri bilindiği üzere Ekim 2019 yılında delege seçimleri ile başlamış sırası ile belde ve ilçe kongrelerimiz gerçekleşmiştir. İnşallah Düzce İl Kongremizi 19 Ocak salı günü Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı yoluyla katılımları ile pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. 81 il de olduğu gibi Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Merkez teşkilat başkanlığımızın tensipleri ile kıymetli delegelerimizin oyları ile AK Parti Düzce İl Başkanlığına devam edeceğiz.” dedi.

“Yeni Yönetim listesinde kadın ve gençlere daha çok yer verdik”

7. Olağan İl Başkanlığı Kongresi yönetim listesinde kadın ve gençlere daha çok yer verdiklerini kaydeden Keskin, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Göreve geldiğimiz 2019 Ocak ayı itibarı ile değerli Düzceli hemşehrilerimizi, teşkilat mensuplarımızı kucaklayarak zorlu iki yıl geçirdik. Seçimler sel felaketleri ardından pandemi sürecinde hep halkımızın yanında olduk. Bu zorlu süreçlerde Milletvekillerimiz, Belediyelerimiz, İl Genel Meclisimiz, Belde, İlçe ve il yönetimleri, kadın ve gençlik kollarımız, kısacası tüm teşkilatlarımızla birlikte Düzcemiz’e birçok hizmeti hep birlikte kazandırdık. Kongrelerimiz, yeni heyecanların katıldığı kadrolarımızı genişlettiğimiz süreçler olmuştur. Hazırladığımız il yönetimi listemizde gençlerimizin ve kadınlarımızın daha çok temsil edildiği tecrübeli arkadaşlarımızın ve AK Parti düzce teşkilatlarının hafızası olan, ahde vefayı göreceğimiz bir yönetim anlayışını yansıtmaya çalışacağız.”

Bu sorulara yanıt veremedi

Öte yandan Keskin, basın açıklamasının sonunda, Öncü Haber Muhabirinin sorduğu, yeni yönetim listesini belirlerken, hangi kriteri baz aldınız? AK Parti İl Başkanlığı’na adı geçen ve adaylığını açıklayan isimler, yeni yönetimde yer alacak mı? Partinin küskünleri ne olacak? sorularını yanıtsız bıraktı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
YAVUZ0881 9 ay önce
Kimsenin umrunda değil il başkanı kim olacak diye çünkü AKP diye milletin bir partisi kalmadı kendi sonu kendisi getirdi bu saatten sonra kim takar yalova kaymakamını hesabı bitti bu parti sayelerinde bu milleti yok sayma milleti keriz yerine koymalar ve daha niceleri
İşi bilen 9 ay önce
Yalan söylemeyi çok iyi aday arkadaşlarımız vardı bu kongreyi oldu bittiye getirerek sayın Ayşe Keşirin arka plandan verdiği talimatlar ile bugüne gelinmiştir amaç hanımefendinin üçüncü dönem milletvekilliği Şimdiye kadar vermiş olduğumuz emeklere gayretlere yazık oluyor üzülüyorum Düzce’de ak partiye bir kişinin egosu yüzünden yazık oluyor önceki seçimde il bazında on belediyeden beşini alır demiştim bundan sonra sadece yapılacak seçimde bir belediye ancak alabilir milletvekili seçiminde ise ancak bir milletvekili Çıkarabilir sonuç 2023’te bir oyun dahi çok önemli olduğu günlere
Bu Şekilde hazırlanmış bir yönetim
İle halkın karşısına nasıl çıkacağız gizli kapılar arkasında Ak partili üyelerin teşkilatın hiç birinin haberi olmadan yönetim yapılıyor oldu bittiye getiriliyor bunların hepsini rapor halinde şu an hazırlıyorum tüm bu entrikaları sayın cumhurbaşkanımıza bizzat Zamanı gelince sunacağım Düzce sahipsiz değil Sanki gümrükten mal kaçırıyorlar
Aa 9 ay önce
Ben talibim.
NAİL ERDİNÇ 9 ay önce
50..60 aday adayı olunca haber aday az olunca haber bereketsizlik değil arkadaş mevcut ba§kanla yola devam nevar bunda biz İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ