banner851

banner614

‘GÖÇ DÜNYANIN BİR GERÇEĞİ…’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2019’daki yerel seçimlere Millet İttifakı çatısı altında girerek kazanan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine 10 kat zam yapılmasına ilişkin önergesiyle ilgili konuştu. Akşener, “İdarecilerin yaptığı hatalar neticesinde gelmiş o insanlara düşmanlık etmek yanlıştır." dedi.

banner619
Siyaset 05.08.2021, 17:15 05.08.2021, 16:49
865
‘GÖÇ DÜNYANIN BİR GERÇEĞİ…’

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ayrımcı bir şekilde ilde yaşayan yabancılara suyu 10 kat fazla fiyattan satma girişimi eleştirilmeye devam ederken konuyla ilgili bir yorum da İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den geldi.

Akşener, "Göç dünyanın bir gerçeği. Bu gerçeğin bilincinde olarak Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Avrupa'ya, Ortadoğu'dan Avrupa'ya bir göç dalgası yıllardır var, bundan sonra da olacak. Hele bu iklim değişikliğinden sonra daha da fazla olacak." diye konuştu.

"Sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış"

Dışişleri Bakanlığı’nın talebiyle 2001 yılında, Avrupa Parlamentosu'nda bir kararı önlemek için görevlendirildiğini anlatan Akşener, "Göçmenlere yani Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış. O insanlar buraya şu veya bu şekilde geldiler. Uzun uzun tartışabiliriz ama zamanı değil, ciğerler yanıyor. Düşmanlık yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye'yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşma neticesinde de bir gerçek. Ayrışma noktalarını, bu kadar gol atalım diye, derinleştirirseniz Türkiye zarar görür. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım, duvardan duvara çarparım ama bugün doğru değil. Sığınmacıların Türkiye'ye hurra yapması yanlıştır. Avrupa'nın dediğini yapıp Türkiye'yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir, basiretsizliktir, bu da yanlıştır. Ama idarecilerin yaptığı hatalar neticesinde gelmiş o insanlara da düşmanlık etmek yanlıştır." diye konuştu.

(AA)

banner844
Yorumlar (5)
Düzceli.. 2 ay önce
Suriyeye bayramda gidenlere 6 ay süre veriyoruz.. Savaş bitmiş, anaları, babaları orada, niye dönmüyorlar.. Onların boşalttıkları yerlere kimler yerleşecek.. Bu ihaneti vatan projesi..
halk 2 ay önce
herkes ülkesinde..15 yıldır ben rhat değilim o şımarıklar kadar..ne arap sevici afgan sevici oldunuz be..
Düzceli.. 2 ay önce
Anasını, babasını, kardeşini, bacısını, savaş ve kaıs bölgesinde bırakan, üç, beş değil, milyonlar sığınmacı mı.. Yazık, millet size mi umut bağlamış.. Bu bir ihaneti vatan programı.
81 duzce 2 ay önce
iyi de abla, senin partin oy verdi meclisten gecti dusmanlik dedigin karar
Başkan 2 ay önce
Biz kendi vatanımızda sığınmacılardan beter yaşıyoruz.Vergi vergi vergi.Onlar vergi nedir biliyorlarmı arabaya vergi yok devlet çalışmadan harçlık veriyor.Banada versin devlet harçlık bende çalışmayım.Sağlık bedava araç misafir aracı iyi böyle kendi halkını enflasyon karşısında şekilden şekile sokuyorsun.Siz lüks hayat yaşıyorsunuz.Sn siyasetçiler zalimler