banner851

banner614

Gözler İl Başkanlığı Kongresi'nde

Yerel seçimlerin ardından şimdi de AK Parti'de gözler 23 Mayıs'ta yapılacak olan AK Parti İl Başkanlığı Kongresi'ne çevrildi.

banner619
Siyaset 16.05.2009, 15:29
220
Gözler İl Başkanlığı Kongresi'nde

Hazırlıklar sürüyor, adaylar 23 Mayıs için görüşmelerine devam ediyor. Yerel seçimler bitti, şimdi gözler 23 Mayıs'ta yapılacak olan AK Parti İl Başkanlığı Kongresi'ne çevrildi. Kongre öncesinde adaylar mevcut İl Başkanı Fevai Arslan ile Salih Kuşçuoğlu ise destek arayışında. Adaylar hem Merkez'de hem de ilçelerde delegelerle buluşarak hem yapacaklarını söylüyor, hem de delegelerden destek istiyor.

Genel Merkez, artı değer...

AK Parti İl Başkanı Fevai Arslan, delegelerle buluşurken Genel Merkez'den devam kararı aldığını da söylüyor. Eğer Arslan, Genel Merkez'den devam kararı aldıysa seçimlerin favori ismi olacağa benziyor. Arslan'ın siyasi deneyimi kendisine artı değer kazandırırken özellikle ilçelerde kaybedilen Başkanlıklar ise eksi değer olarak göze çarpıyor.

İlçelerin kaybedilmesi artı değer...

Salih Kuşçuoğlu ise Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi'nde Mustafa Keskin ile girdiği Merkez İlçe Başkanlığı yarışıyla adından sözettirmişti. Kuşçuoğlu, Merkez İlçe Başkanlığı yarışında ipi göğüsleyememiş ve Keskin'e boyun eğmişti. İl Başkanı adayı Kuşçuoğlu'nun bu seçimlerde kaybetmesi kendisine eksi değer katarken Arslan'ın yerel seçimlerdeki oy kayıplarından sorumlu tutulması ise Kuşçuoğlu'na az da olsa artı değer katıyor. Kuşçuoğlu da yarışlarda bende varım açıklamasının ardından hem Merkez'de hem de ilçelerde delegelerle buluşup yapmayı düşündüğü çalışmalardan bahsediyor.

Şimdilik İl Başkanlığı'nda aday olarak bu iki isim görülürken ilerleyen günlerde parti içinde konuşulan bazı isimlerin aday olup olmayacakları belli olacak. Seçimi kimin kazanacağı ise 23 Mayıs'ta yapılacak AK Parti İl Başkanlığı kongresinde netlik kazanacak.

banner844
Yorumlar (0)