banner851

banner614

GÖZÜ DÜZCE’DE

banner619

CHP, 1 Kasım seçimlerine hazırlanırken, 7 Haziran seçim sonuçları, seçim sonrası yürütülen koalisyon süreci ve gelen kamuoyu araştırmaları paralelinde gerçekçi hedefini yüzde 30 oy ve 150 milletvekili olarak belirledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 10 binden az oy ile kaybedilen kentler arasında olan Düzce’de lokal çalışmalarla vekil çıkarabileceği düşüncesinde…

banner846
Siyaset 22.09.2015, 16:31
4340
GÖZÜ DÜZCE’DE
banner844
7 Haziran’da küçük oranda oy kaybeden ana muhalefet partisi CHP, 1 Kasım seçimlerine hızlı bir biçimde hazırlanıyor. Bu doğrultuda, güncellediği seçim bildirgesini yüksek olasılıkla 30 Eylül’de kamuoyuna tanıtmaya hazırlanan CHP’de ana seçim sloganı, koalisyon görüşmeleri sürecinde de sıklıkla kullanılan “Önce Türkiye” oldu. Koalisyon müzakereleri sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti çıkarlarını ve kişisel çıkarları bir kenara bırakarak ülke çıkarlarını hedef alan bir süreci yönetmesinden hareket edilerek belirlenen slogan çerçevesinde, Reklam kampanyası da hazırlanıyor.
Bayram sonrası güncellenen bildirgenin ardından reklam kampanyasının Ekim’de görücüye çıkması bekleniyor. Seçim bildirgesinde yapılan güncellemelerin en önemli bölümünün genç seçmenle ilgili olacağı, 7 Haziran’da yeteri kadar ulaşılamayan genç seçmene 1 Kasım’a kadar ulaşılmasının hedeflendiği belirtiliyor.

2011’e dönüş

Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasında 30 Mart 2014 ve 7 Haziran 2015 sürecinde uyguladığı, günde 3 hatta 4 miting yapmak yerine, 2011 seçimlerinde uyguladığı ilçe turunu ön plana çıkaracağı bir program talimatını verdi.
Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına partinin gerçekçi hedefi olarak yüzde 29-30 bandını gösterdiği ve milletvekili sayısının 150’ye çıkabileceği düşüncesini paylaştığı belirtiliyor. Alınan bilgilere göre, Kılıçdaroğlu, vekil artışını iki temel parametreyle karşılanacağına dikkati çekiyor.

Sürpriz beklenmiyor

7 Haziran seçimlerinde 10 binden az oy ile kaybedilen kentler bulunduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, bu kentlerde 1 Kasım’da CHP’nin vekil çıkarabileceğine dikkati çekiyor. Adıyaman, Ardahan, Niğde, Kahramanmaraş, Tunceli, Rize, Düzce ve İzmir gibi kentlerde yapılacak lokal çalışmalarla vekil artışı sağlanacağı belirtiliyor.

CHP, Düzce’de 2011 genel seçimlerine göre 7 Haziran’da oyunu 8 bin 891 artırmıştı. 2011 seçimlerinde 26 bin 482 oy alan altıok,  Düzce’de yüzde 12,42’lik oy oranına sahipken 2015’te oy oranını yüzde 16,06’ya çıkarmıştı.
Yorumlar (22)
muktar 6 yıl önce
bizim aslan gibi fevai vekilimiz var. düzceye böyle vekil ancak 100 yılda bir gelir. çalışkan, iş bitirici, düzceli için gece gündüz çalışan başka hangi vekil var. kusura bakmayın ama yine fevai aslan, yine ak parti
Vatandaş 6 yıl önce
Chp ve Mhp %15er oy alarak Akp''nin 3-0 yapmasını sağladı. Eğer biri %20yi görürse 2-1 olucak. Bi partide birleşmeden Düzce''de Akp''yi yıkamazsınız. Mhp Düzce''de biraz daha ağır basıyor
pakdüzce 6 yıl önce
adam akşama kadar rakı içer,kumar oynar,işsiz gezer ama sorduğunda allah bereket versin verdim oyu erdoğana(akp) der.ben bu işten birşey anlamadım, o nedenle asla umuda kapılmayın chp li dostlarım.yalnız teber çok kalite bir aday,kutlarım.
hüseyin bakkaloglu 6 yıl önce
biz mhp ye verdiğimiz oyları geri aldık. 16 oyu
muz var . bu sefer chp diyoruz.
Kalıcı konutlar esnafı 6 yıl önce
Şu akp zihniyetini anlamıyorum Ulan koyunlar siz hiç kalıcdaki iş merkezlerini gezdinizmi ALLAHINIZCAN BULUN EMİ zaten ne olduysa akp yi 3 te 3 getirmekle bulduk Ne dim size Allah akıl fikir versin AKP yi koruyan kim varsa şunu dim menfaati vardir
MUHTAR BUNU İYİ OKU !!! 6 yıl önce
Muhtar muhtarligini yap tetikçilik yapma yani işini yap siyaset Yapacaksan gir akp ye üye ol. Alacaklar babayı demişsin kaca satın kendinize böyle konuşuyorsun. Düzce yi çıkardılar ve menfaat çileden özellikle yagdanlikcilardan kurtaracagiz !!!
muhtar 6 yıl önce
hahahahahahah alacaklar babayı bu sefer hırrsızı tüm türkiye görcek benim cumhuruma hırsız diye diye içinizdeki hırsızı görmüyonuz yazık yazık allahın sopası büyük ...........................
düzce81 6 yıl önce
Bu aşağıda hodrimeydan diyen arkadaş Fevai beye güvenip böyle diyorsan HAKLISIN çok HAKLI :))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın