banner851

banner614

“GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ”

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, 19 Eylül Gaziler Gününü yayımladığı mesajla kutladı. Caymaz mesajında, “Gurur ve övünç kaynağımız, gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum” dedi.

banner619
Siyaset 19.09.2021, 14:10 20.09.2021, 15:49
213
“GURUR VE ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ”

Düzce’de vatan uğruna ölümü göze almış kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları devam ediyor. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımlayan DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, kahraman gazilerin vatan uğruna ölümü göze alarak yurdun her karış toprağını sonuna kadar savunduklarına dikkat çekti.

Caymaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Uğruna büyük mücadeleler verilerek ve bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onlar bağımsız yaşama kararlılığından asla ödün vermemiş, canları pahasına yurdumuzun her karış toprağını sonuna kadar savunmuşlardır.

Şanlı Gazilerimiz Milli Mücadelemizin parolası olan “Ya istiklal ya ölüm” ifadesi ışığında milli ve manevi değerlerimizi savunmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu veciz ifadesini düstur edinip bedel ödeyerek ispat etmiştir.

Gurur ve övünç kaynağımız Gazilerimizin aziz hatıralarını ilelebet canlı tutmak amacıyla, TBMM tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül günü, "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Gazilik, nesiller boyu taşınacak en büyük onurdur. Devletimizin bekasını, korumak ve bu cennet vatanı savunmak adına en güç koşullar altında canlarını ortaya koyan, sonsuzluk yolculuğuna çıkmış Kahraman Gazilerimizi ve Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu inançla, ‘Gaziler Günü’nün 100’üncü yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere emanet eden bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyor vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Ertan demir 1 ay önce
Çok güzel mesaj veriyor bu konuda süper