banner851

banner614

HALKI SÜKUT-U HAYALE UĞRATTILAR

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Valiliği tarafından sehven ‘Afet Bölgesi’ yazılması yüzünden yaşanan hüsrana değindiği açıklamasında, “Umut içinde bekleyen halkı yanlış bilgilendirdiler, sükut-u hayale uğrattılar. Doğru bilgilendirmeyi bir an önce yapıp mağdur insanlarımızı aydınlatmaları gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

banner846
Siyaset 25.07.2019, 18:45 26.07.2019, 18:15
3465
banner844

Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Düzce yaralarını yavaş yavaş sarmaya çalışıyor. Bu süreçle ilgili MHP’li siyasiler olarak yürüttükleri çalışmaları yazılı bir açıklamayla paylaşan Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bölgenin en kısa sürede toparlanması için Düzce’ye gelen bakanlara ve siyasilere tek tek sorunları aktardıklarına dikkat çekti.

“Yaralarımızı el birliği ile saracağız”

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

“Gün geçmiyor ki bölgeye akın akın siyasilerimiz geliyor, hasarlar tespit ediliyor, çözüm önerilerini konuşuyoruz. Geçtiğimiz günlerde de MHP Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz, Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Bülbül, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve beraberindeki heyette destek olmak için Düzce’mizdelerdi. Düzce’miz eski günlerine dönene kadar sahada olmaya devam edeceğim ve yaralarımızı el birliği ile saracağız.”  “En büyük yara can kayıpları”


En büyük yaranın can kayıpları olduğuna dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, “Birçok bina ve araç zarar gördü, tarım alanlarında çok ciddi hasarlar aldık. Bunlarla alakalı birçok bürokrasi ile hem yüz yüze hem de telefon ile görüştük, net bir sonuç alana kadar da görüşmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Umut içinde bekleyen halkı yanlış bilgilendirdiler”

Düzce Valiliği’nin önce ‘Düzce Afet Bölgesi ilan edildi’ yönünde yaptığı açıklamayı saatler sonra ‘sehven yanlış yazıldı’ şeklinde düzeltmesine değinen Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Düzce’de yaşanan sel felaketi Türkiye gündemine böyle üzücü bir şekilde oturmuşken, bir de üstüne umut içinde bekleyen halkı yanlış bilgilendirdiler. Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinin geniş kapsamlı bir şekilde afet bölgesi ilan edildiğini açıkladılar, ancak daha sonra yapılan açıklama ile halkı sükut-u hayale uğrattılar. Doğru bilgilendirmeyi bir an önce yapıp gerçek bilgiyi halkımızla en kısa sürede paylaşarak, mağdur insanlarımızı aydınlatmaları gerekmektedir.”

Haber: C. ÜSTÜNER

 

Yorumlar (9)
yapmayın sayın ümit 2 yıl önce
devlet tüm imkanları ile afetzedelerin yanında. siz kendi belediye başkanınız ile aynı görüşte değilsiniz. nedir bu sizde ki hırs neyin hırsı? okan bey teşekkür ederken halk teşekkür ederken sizin bu sözleriniz en çok halkı yaralar yanlış yönlendirme ye sebep olur. siz işinizi yapın yardım mı lazım onu getirmek için uğraşın. neler yaptınız siz acaba bu zamana kadar? onları anlatın.
vatandaş 2 yıl önce
Bırakın siyaseti, mağdur olan insanların ihtiyaçları gideriliyo mu ona bakın...böyle zamanda kimse sizin afranızı tafranızı çekmek zorunda değil...Akçakocadaki festivalleri eğlenceleri bu yıl boyunca iptal ettirin de görelim afete bakışınızı...Bırakın kayıkçı kavgasını...
Hikmet gümüş 2 yıl önce
Sen ne yapmaya çalışıyorsun?Afetzedelere yardım yaptığıñımi zannediyorsun.Bu kafayla gidersen hem kendine hem partine hemde ülkeye.Nasıl seçildiğini unutmuşsun.
Merzifonlu 2 yıl önce
Valiliğin selden haberi vardı muhtarlara haber verdeydiler kimse ölmezdi
Hale 2 yıl önce
Afet bolgesi olup olmadığı ilan karmaşası.şaka gibi ...
Kemal kaya 2 yıl önce
kimlerin peşinden gittiğinizi anlayın artık
Vatandaş 2 yıl önce
Cumayeri , akç fındık zararı var , esnafın zararı var , besicinin zararı var bu tüm ile riayet eder.
Yazık 2 yıl önce
Düzce ile dalga geçiyorlar bunun hesabını kim verecek.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık