banner851

banner614

“HALKIMIZ GEÇİM SIKINTISINA MARUZ BIRAKILDI”

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, ekonomi üzerinden iktidarı hedef aldı. “Beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor” diyen Mertol, insanların hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bırakıldığını savundu.

banner619
Siyaset 11.06.2021, 15:53 11.06.2021, 18:02
620

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, partisinin il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bugün Anıt Park Meydanında basın açıklaması düzenledi. Ekonomi üzerinden iktidarı sert sözlerle eleştiren Mertol açıklamasında,  “Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir. İktidardaki arkadaşlar gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar, ama kendileri dahil bunlara inanmıyorlar, içten içe gülüyorlar. Ne siyasette, ne ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor” dedi.

“İktidar dertlerden besleniyor”

Saadet Partisi olarak ülkede yaşanan sorunları her zaman eleştirdiklerini, ancak iktidar partisinin halkın dertlerine kulak vermediğini öne süren Mertol, “Biz Saadet Partisi olarak; insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz. İktidardaki arkadaşlar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyorlar, onları bilerek büyütüyor ve derinleştiriyor. Her geçen gün sayıları artan mazlumlar, mağdurlar ve mahzunlar ordusu, iktidarın tutum ve davranışlarındaki akılsızlığı ve yanlışları gösteriyor. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset – medya – mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır. Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdini umursamamaktadır” diye konuştu.

Maalesef geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var!”

“Yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısına maruz bıraktılar” diyen Mertol, son olarak şunları söyledi:

“İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar, bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. ‘Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz’ diyerek insanımızın duygularını sömürdüler; vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler. Bugün ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de; siftah yapmadan dükkân kapatan, pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var! Bu caddelerde, sokaklarda işsiz gezen ve gelecek hayalini yurtdışında yaşamak üzere kuran binlerce gencimiz var! Başını yastığa koyduğunda, ay sonu nasıl gelecek, kira ve faturalar nasıl ödenecek diye kara kara düşünmekten gözlerine uyku girmeyen on binlerce insanımız var! Maalesef geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var!”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (6)
Kosavali 4 ay önce
Siz geldiginiz zaman bu kafayla ortaklarinizlan düzeltirsiniz e ne de olsa chp ,ip, hdp ve diger ak partinin ciraklariylan bu isi de sizin elinize kimse su dökemez rahmetli hoca acaba yasamis olsaydi siz hangi yüzlen onun yani da saf tutardiniz bilmiyorum ama bildigim bir gercek var oda kilavuzu karga olanin burnu pislikten cikmaz devam edin bu sekilde sandikta alirsiniz boyunuzun olcüsünü
Ahmet hakan 4 ay önce
Harbiden bu sadetlilerin ne içtiğini merak ediyorum bı kafayı nasıl yakalıyolar hayret esiyorum başkan biğünde bunu acıklasana
Fakir 4 ay önce
Maalesef gerkesin bankaya borcu var hayal bile edemiyoruz çünkü yarın ne yicem telaşında millet hersey pahalı en ucuz ölüm oldu aylık mutfak masrafı 800 lira faturalar 1000 lira kira 750 lira ev ıhtiyaclari 200 lira nerde yol paran nerde sağlık paran özel ihtiyaçların yok zaten bankaya var 200 milyar borç a bankadan b bankadan cek cek öde insanları bankalara köle yapıldı Ben bugün oğluma okul kıyafeti alcam diye düşünürken millet akşam yemeğini nerde yesem hesabında Rabbim yardım et
Yazık 4 ay önce
Ya öncü yazık bu mertol kimki kaale alınacak birimiki bunun için haber yapıyorsun
kralettin 4 ay önce
Akp ekonomiyi kötü yönetiyorsa, bu kadroları yetiştirip ülkenin bu kadrolara teslim edilmesine vesile olan milli görüştür.
VATANDAŞ 4 ay önce
ERBAKAN HOCANIN ÜSTÜNDEN SİYASET YAPIP CHP VE HDP İLE SAF TUTUYORSUNUZ YATACAK YERİNİZ YOK