banner851

banner955

“HDP TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR GİDERİM”

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün akşam gazetecilerin sorularını yanıtladığı bir programda olası bir CHP-HDP ittifakı ile ilgili net konuştu. Özcan, “Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” dedi.

Siyaset 02.03.2021, 14:15 03.03.2021, 15:06
1899
“HDP TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR GİDERİM”
banner1032

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanan programda gazetecilerin ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Özcan, olası CHP-HDP ittifakı ile ilgili çarpıcı sözler sarf etti.

“BİZİM TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ DERLERSE ÇİÇEĞİMİ ALIR HDP’YE GİDERİM”

Gelen soru üzerine HDP’ye bakış açısının her zaman net olduğunu ifade eden Özcan, “HDP, ‘PKK terör örgütüdür. Silahları bıraksın. Bizim terör örgütleriyle işimiz olmaz’ derlerse çiçeğimi alır HDP’ye giderim” dedi.

“CHP, HDP İLE İTTİFAK OLUR TEREDDÜT ETMEM AYRILIRIM”

Özcan, partisinin HDP ile resmi olarak yapacağı olası bir ittifakta ne yapacağı yönündeki bir soruya ise, “Cumhuriyet Halk Partisi'nden beni bir tek şey ayırır. CHP, benim hazzetmediğim bir partiyle resmi ittifaka girmediği sürece ben CHP’li olarak öleceğim. HDP ile ittifaka girerse hiç tereddüt etmem ayrılırım. Kısmen veya tamamen resmi olarak HDP ile CHP ittifak yaparsa partiden ayrılırım” diyerek net konuştu.

Öte yandan Özcan’ın olası bir ittifakta partisine adeta rest çekeceğini açıklamasının CHP’de nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusu oldu.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (12)
Düzceli.. 2 yıl önce
Kıyas yapalım.. Aponun kardeşini trt ye çıkaran, Aponun mektubunu devletin ajansında okutan kim.. Üç beş oy için değilmi bunlar.. Sorumlular hakkında bir kanuni işlem yapıldımı.. Kıyas beyler kıyas..
Yazıkkk 2 yıl önce
başkan bunlar haburda teröristlerle beraber lebaleb oaln akpkk lılarla ftöyle bitsin bu özlem deyipde resim çektirmek yarısına giren aynı zihniyet..Çamur at izi kalsın..Osman Öcalanı trt ye çıkardanda karayılanı davet edende aynı zihniyet..
düzceli 2 yıl önce
Bana oy verirse ittifak var. sana oy verirse vatandaş istediği partiye oy verir dersen olmaz. Ayak oyunları ile chp'yi ittifak diye suçlamak ayıptır.
chp düzce üyesi 2 yıl önce
adamsın tanju arslan
Duzceli 2 yıl önce
Başkan zaten ittifaktalar neyi konuşuyorsun..Adamlar bizim sayemizde istanbul ankara yı aldınız diyor..Diyet ödüyorsunuz hala..
MUHAFIZ 2 yıl önce
Tanju bey kanada da cumhuriyetcilerinmi
belediye başkanı sağır ve kör sultan bile chp hdp ittifakını biliyor bugün yalandaroğlu hdp vekilleri için dokundurman diyerek açık şekilde biz biriz beraberiz diyerek haykırdı üç maymun oynamaya devam
özdüzceli 2 yıl önce
bun avukat arkadaşda bazı vatanseverlik belirtileri görmüştük.
Fiki 2 yıl önce
Onceki secimde niye istifa etmemiş? O zaman da ittifak vardı. Zaten istifa edecek İnce nin partisine geçecek prim yapmak için algı oluşturuyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
az bulutlu