banner851

banner955

HDP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. Hazırlanan iddianamede HDP'nin 'terör örgütünün odağı' iddia ediliyor. Bu kapsamda Anayasa Mahkemesi Yüce Divan sıfatıyla yargılamayı yapacak. Başsavcılığın iddianamesi Anayasa Mahkemesi'nde dava iddianamesi olarak kabul edilecek. Bu iddianame üzerinden Anayasa Mahkemesi belirleyeceği bir tarihte yargılamaya başlayacak.

Siyaset 17.03.2021, 18:48 17.03.2021, 19:00
1068
HDP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. İddianamede, "HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları" belirtildi.

BUNDAN SONRA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP hakkında'kapatma' istemiyle bir iddianame düzenlerek Anayasa Mahkemesi'ne gönderdi. Hazırlanan iddianamede HDP'nin 'terör örgütünün odağı' iddia ediliyor. Bu kapsamda Anayasa Mahkemesi Yüce Divan sıfatıyla yargılamayı yapacak. Başsavcılığın iddianamesi Anayasa Mahkemesi'nde dava iddianamesi olarak kabul edilecek. Bu iddianame üzerinden Anayasa Mahkemesi belirleyeceği bir tarihte yargılamaya başlayacak.

banner844
Yorumlar (5)
Hayda 2 yıl önce
Hdp ye vuruyorlar chpden ses geliyor sorsan ortak değiller işleri olmaz ama aynı fikir aynı zikir nasi olcak ama doğruya dağdaki köylü ile şehirdeki kişinin oyu bir mi diyen chplilerdi
Düzce 2 yıl önce
hep nin yanında CHP de kapatılsın çünkü en büyük tehlike onlar nerede geldikleri belli değil
jaccki 2 yıl önce
Daha once daga cikip savunanlar ne olucak gormediniz mi Allah var yukarda o.ocalan bile trt ye cikti..Sizin kalpleriniz bir insana tapar olmus en buyuk gunah bu..
vatandaş 2 yıl önce
Geç bile kalındı, tebrik ediyorum savcımızı
Adnan 2 yıl önce
Çooooooook geç kalınmış bir karar