banner851

banner614

HDP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI!

banner619

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. Hazırlanan iddianamede HDP'nin 'terör örgütünün odağı' iddia ediliyor. Bu kapsamda Anayasa Mahkemesi Yüce Divan sıfatıyla yargılamayı yapacak. Başsavcılığın iddianamesi Anayasa Mahkemesi'nde dava iddianamesi olarak kabul edilecek. Bu iddianame üzerinden Anayasa Mahkemesi belirleyeceği bir tarihte yargılamaya başlayacak.

banner846
Siyaset 17.03.2021, 18:48 17.03.2021, 19:00
1034
HDP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI!
banner844

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. İddianamede, "HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları" belirtildi.

BUNDAN SONRA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP hakkında'kapatma' istemiyle bir iddianame düzenlerek Anayasa Mahkemesi'ne gönderdi. Hazırlanan iddianamede HDP'nin 'terör örgütünün odağı' iddia ediliyor. Bu kapsamda Anayasa Mahkemesi Yüce Divan sıfatıyla yargılamayı yapacak. Başsavcılığın iddianamesi Anayasa Mahkemesi'nde dava iddianamesi olarak kabul edilecek. Bu iddianame üzerinden Anayasa Mahkemesi belirleyeceği bir tarihte yargılamaya başlayacak.

Yorumlar (5)
Hayda 3 ay önce
Hdp ye vuruyorlar chpden ses geliyor sorsan ortak değiller işleri olmaz ama aynı fikir aynı zikir nasi olcak ama doğruya dağdaki köylü ile şehirdeki kişinin oyu bir mi diyen chplilerdi
Düzce 3 ay önce
hep nin yanında CHP de kapatılsın çünkü en büyük tehlike onlar nerede geldikleri belli değil
jaccki 3 ay önce
Daha once daga cikip savunanlar ne olucak gormediniz mi Allah var yukarda o.ocalan bile trt ye cikti..Sizin kalpleriniz bir insana tapar olmus en buyuk gunah bu..
vatandaş 3 ay önce
Geç bile kalındı, tebrik ediyorum savcımızı
Adnan 3 ay önce
Çooooooook geç kalınmış bir karar
18°
kapalı