banner851

banner614

HEDEF KİTLE İLGİ GÖSTERMEDİ

banner619

HAS Parti, bedelli askerlik için parti gruplarına mektup gönderecek. HAS Parti İl Başkanı Halil Aydın, bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'nin acilen revize etmesini ve genişletmesini talep edeceklerini söyleyerek, hedef kitlenin ilgi göstermediği bu düzenlemenin başarısız bir düzenleme olduğunu savundu.

banner846
Siyaset 28.05.2012, 17:03
199
HEDEF KİTLE İLGİ GÖSTERMEDİ
banner844

HAS Parti, bedelli askerlik düzenlemesinin genişletilmesi için parti gruplarına mektup gönderecek Konuyla ilgili açıklama yapan HAS Parti İl Başkanı Halil Aydın, Bedellik askerlik başvurularının yüzde 5-6'larda kalması dolayısıyla, partisinin hükümetten uygulamanın genişletilmesini talep edeceğini bildirdi.Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan öncülüğündeki HAS Parti heyeti bu amaçla 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü AK Parti, CHP, MHP ve BDP Meclis grupları ile Milli Savunma Bakanına mektup gönderecek.

Bedelli askerlik başvuru süresi 15 Haziran 2012'de sona erecek olmasına rağmen sadece 27 bin başvuru gerçekleştiğini hatırlatan Aydın, “ Hedef kitlenin yüzde 10'unun bile ilgi göstermediği bir düzenleme başarısız bir düzenlemedir. Bu sebeple, bedelli askerlik düzenlemesini TBMM'nin acilen revize etmesini ve genişletmesini talep edeceğiz. Talebimizin özeti şu; Yaş 25'e düşsün, bedel 15 bine indirilsin, başvuru tarihi de 10. aya kadar uzatılsın.” Dedi.

Yorumlar (0)