banner851

banner955

HEDEFLERİNDE İKTİDAR VARDI!

Saadet Partisi İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nin ardından koltuğunu koruyan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol ve yönetimi CHP ve Vatan Partisi İl Başkanlarını ziyaret etti. Ziyaretlerdeki konuşmalarda hedefte iktidar vardı. Seçim güvenliği ile ilgili yasanın meclisten 20 saatte geçirildiğini belirten CHP İl Başkanı Tozan, “Ama seçim çok daha güvensiz hale gelmiştir.” dedi.

Siyaset 14.03.2018, 18:47
1031
HEDEFLERİNDE İKTİDAR VARDI!
banner1032

Saadet Partisi İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nin ardından yeniden il başkanı seçilen Birkan Mertol, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte parti ziyaretlerine başladı.

Saadet’in ilk durağı Vatan Partisi
Mertol’un ilk durağı Vatan Partisi İl Başkanlığı oldu. Mertol burada Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez ile bir araya geldi.
Ziyarette konuşan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu:

“Saadet Partisi de şu an Amerikan emperyalizmine karşı aldığı tavırla İncirlik üssünün kapatılması için aynı tavrı göstermesi, vatan bütünlüğünü savunması konularında önemli eksenlerde birleştiğimiz yerler var. Düzce’nin meselelerinin konuşup istişare yaptığımız bir il başkanı arkadaşımızdır.”

“İktidarın önümüzdeki süreçte ülkeyi yönetme kudret ve kabiliyeti yok”
Konuşmasına iktidara yüklenerek devam eden Sönmez, şu ifadelerde bulundu:
“Şu an yalpalayan bir iktidar vardır. Ne yaptığını bilmeyen bir iktidar vardır. Bu iktidar önümüzdeki süreçte ülkeyi yönetme kudret ve kabiliyeti yoktur. Mehmetçik savaşırken arkada birlik ister, destek ister. Bunu zedeleyen davranışlar, kutuplaştıran davranışlar iktidar tarafından özellikle yapılıyor. Önümüzdeki süreçte hızla Türkiye ABD’den kopup komşularla, Asya ile işbirliği yapmaya gidiyor. NATO’dan çıkmaya varacak bir sürece giriyoruz. Türkiye artık borç bularak değil, üreten bir ekonomiye, komşularla eşit ilişkilerle işbirliğine giden bir sürece doğru gidiyoruz.”CHP yönetimini de ziyaret etti

Mertol ve yönetim kurulu daha sonra CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, siyasiler arasında kavga gürültü olmamasını, ülke yararına çalışmaların ötekileştirmeden yapılmasını gerektiğini söyledi.
Seçim ittifakı yasasının meclisten geçmesini eleştiren ve bu yasa ile antidemokratik uygulamaların hukuki olarak yasallaştırıldığını belirterek, yasanın gündüz değil de gece yarısı meclisten geçmesini eleştirdi.

“Solcular bize hep kulaklarını tıkadılar”
“Herkes fikrini anlatsın.” diyen Mertol şu ifadelerde bulundu:

“Ama herkese basında, ulusal kanallarda da yer verilsin. Biz sesimizi duyuramazsak nasıl olacak? Genel Başkanımızın çok güzel bir tezi var diyor ki, solcu arkadaşlar bize şimdiye kadar kulaklarını tıkıyorlardı, tıkadıkları için bizi hiç dinlemediler. Ama bugün bakıp biraz dinleyelim diyince farklı bir mesele konuşmadığımızın farkına vardılar. Biz bu durumdan çok memnunuz.”

“İktidar her şeyi yabancıdan alıyor”
2019 seçimlerinde iktidara geldiklerinde yatırıma dönük işler yapacaklarını kaydeden Mertol iktidara yönelik şu eleştirilerde bulundu:
“Biz iktidara geldiğimizde yatırımların hepsini durduracağız. Bitmesine az kalan yatırımları öncelik sırasına göre sıralayacağız. Biz devletin kaynaklarını yatırıma yönlendireceğiz. Köprü yapıyorsun, cıvatayı İtalya’dan alıyorsun. Sadece beton yerli, halat yabancı, mühendis yabancı.”

Mertol son olarak, seçim ittifakı üzerine herhangi bir parti ile konuşmadıklarını söyledi.

“AK Parti hükümeti özelleştirme adı altında satıyor”
Mertol’un ardından sözü alan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, iktidara yüklenerek şunları kaydetti:

“Seçim güvenliği ile ilgili yasayı 20 saatte geçirdiler ama seçim çok daha güvensiz hale gelmiştir. Siyasi duruş var. Bu sabah haberlerde rahmetli Erbakan’ın konuşmasına denk geldim. Orada şeker fabrikalarının ne kadar önemli olduğunu anlatıyordu. Ama bugün elimizde Cumhuriyet döneminde kalan son fabrikaları da AK Parti hükümeti özelleştirme adı altında satıyor. Kim kazanacak Amerikan şirketleri kazanacak. Diğer ülkelerde nişasta bazlı şeker azaltılıp yasaklanırken Türkiye’de önü açılıyor anlamak mümkün değil.”Tozan’dan fazla oy pusulası iddiası
Referandum zamanında başından geçen bir olayı aktaran Tozan, kendisine bir mesajın geldiğini belirterek şu ifadelerde bulundu:
Asıl uğraşılması gereken mühürsüz oylar değil daha önemli bir mesele olduğunu söyledi. Bu zamanki seçime kadar bir sandıkta oy kullanacak kişi sayısı kadar zarf ve oy pusulası gelirken ve hepsi tutanak altına alınırken bu seçimde kişi sayısı kadar zarf geldi tutanak altına alındı kişi sayısının en az yüzde 50 daha fazla oy pusulası vardı ve tutanak altına alınmadı, dedi. Hatta bunu yazan benim partilim değil, “evet” yönünde oy kullandığını ve adalet yüksek bir kişi olduğunu söyledi.”

Tozan son olarak Mertol gibi, aynı düşüncelerde olduklarını söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (18)
adil 5 yıl önce
kıskananlar çatlasın inadına erdoğan inadına bahçeli
kudret 5 yıl önce
hepsi boş boş konuşuyor. meydana inip halka projelerini, yatırımlarını, plan programlarını anlatmak yerine körler sağırlar birbirini ağırlar misali dedikodu yapıyorlar. sonuç sıfır. üretken olun biraz yahu. yok AK PARTİ şunu yaptı yok bunu yaptı hep çirkeflik peşinde olmayın. bunlar ucuz numaralar. artık kimse yemez. seçmen bize nasıl oy verir onu düşünün biraz.!!
Metin 5 yıl önce
Erbakan hocanın kemikleri niye sizlasinki? Partiler birbirini ziyaret etmesin kavga etsin hakaret etsin mi istiyoruz. Hocam zamanında Chp ile koalisyon koalisyon yaptı. Çamur atmayın lütfen.
Erkn 5 yıl önce
Kusura bakmayın ama anlartıklarınıZ hep sizin düşünceleriniz ve biz sizin düşüncelerinize katılmıyoruz.zamanında Şizide gördük ve size güvenmiyoruz. BÖYLE İYİ YAŞASIN GÜZEL İNSANLAR
... 5 yıl önce
Şu adam siyasetçi ve Düzce'de yapıyor bunu..
vatandaş 5 yıl önce
yazıklar olsun size, Rahmetli Erbakan'ın kemiklerini sızlatıyorsunuz...Allah bunun hesabını sorsun size...
Murat Aşık 5 yıl önce
Sayın vatandaş önce kişiliğinden utanma ve kimliğini yaz görelim nasıl bir vatandaşsın
düzcede muhalefet nerde 5 yıl önce
ey muhalefet boşu boşuna koltuk işgali yapmayın düzcenin sorunlarını unuttunuz düzceye stad sözü verildi kim takip ediyor neden hesap soran yok sonrada muhalefet oy alamayınca aglamasın nedeni düzcede muhalefet boşlugu
Kılıç 5 yıl önce
Rahmetli hoca efendinin kemiklerini sizlatiyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu