banner851

banner614

HEDİYE GİBİ ŞART

banner619

Seçimlere az bir süre kala partilerin seçim çalışmaları devam ederken AK Parti’den seçim öncesi önemli bir karar geldi. Seçimleri kazanan milletvekilleri bulundukları ilde halkın sorununu dinlemek için ofis açacak.

banner846
Siyaset 23.05.2018, 14:33 25.05.2018, 09:24
2286
banner844

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri öncesinde partilerden önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla adayların seçimlerde milletvekili olması halinde bulundukları şehirlere ofis açma şartı getiriliyor.

Millet ile vekili arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirmek için alınan karar doğrultusunda milletvekilleri haftada 3 gün Ankara'da, kalan 4 gün ise, seçim bölgesi ve ofisinde bulunacak, vatandaşlarla görüşecek ve çalışmalarını bu ofis üzerinden yürütecek. Vekiller, ofislerindeki çalışmalarıyla ilgili de her hafta genel merkeze rapor verecek. Bu raporların takibi yapılacak. Bu yeni uygulama için milletvekili adaylarından yazılı taahhüt de alındı.

Şu anda milletvekillerinin 2 danışmanı bulunuyor. Bu danışmanlardan biri milletvekilinin açacağı bu ofiste görev alacak. Milletvekili ofiste olmadığı zaman vatandaşla danışmanı görüşecek. Açılacak ofislerde sekreterya görevini yürütecek bir çalışanın olmasının yanı sıra gelecek vatandaşların ağırlanması için toplantı odası, çay-kahve servisinde bulunulacak mutfak gibi bölümlerin de yer alması planlanıyor. Bu ofisler sayesinde vatandaş, herhangi bir talebi varsa, bu ofislere giderek milletvekilleri veya danışmanına doğrudan aktarabilecek.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (22)
ah! 3 yıl önce
Şaka mı yapıyorsunuz ? Hangi milletvekili burnundan kıl aldırıyor ki bu milletvekillerinin ofisi olacak ve vatandaşı dinleyecek? ofise mi uğrarlar Allahınızın aşkına ! Resmen milletvekillerine akrabalarınıza da iş imkanı da sunacağız demişler.. Ah ah.. bu ahlar bu dünyada çıkar mı bilinmez ama bu dünyanın öbür dünyası da var!
Bir yolcu 3 yıl önce
Biz birilerine derdimizi anlattikta ne oldu kocaman hiç. Yalandan yere bi ufacık kagida not al sonra çöpe at gitsin .Biz torpil falanda istemedik haksızlığın giderilmesiydi sadece ama olmadı..
Vatandaş 3 yıl önce
Celal erbayda halkı dinliyordu tırışkadan dostlar muhabbet te görsün hepsi hikaye
Yoldaş 3 yıl önce
Yiyin yiyin tıka basa yiyin iyice yiyin.
Size ölüm yok sanırım.
Hangi ülkede var böyle çalışma...
esnaf 3 yıl önce
16 yıldan beri kimse dinlemedi de şimdimi dinleyecekler kazanan bir daha uğradığı yok ne zaman şeçim var o zaman gelin insanları iyice koyun yaptınız ayıptır günahtır
akp ye oy yok
Dzc 3 yıl önce
Soylenecek cok fazla soze gerek yok secimde milletin bunlara bi ders vermesi lazim artik ...
Yavuz0881 3 yıl önce
BU akp ye ne yorum yapsam bilemiyorum şu kadarki tiksiniyorum
Köylü 3 yıl önce
Muhtarlarda araba felan tahsil edin koruma verin verinde verin bu memleket anca bu şekilde batar reiss
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı