banner851

banner955

HER ŞEY ‘HELALLİK’ MESAJI İLE BAŞLADI

Düne kadar kanlı-bıçaklı olan Faruk Özlü ve İbrahim Korkmaz’ı ‘ölüm korkusu’ barıştırdı. Yakın zamanda geçirdiği koronavirüs hastalığı sırasında durumu ağırlaşan eski vekil İbrahim Korkmaz, geçmişte ağır şekilde eleştirilerde bulunduğu Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den hastane yolunda ‘helallik’ istedi. Hastalığı atlattıktan sonra Korkmaz’ın uzattığı zeytin dalını geri çevirmeyen Özlü, eski vekille ofisinde bir araya geldi. Yüz yüze yaklaşık 3 saat süren görüşmede kalın buzlar eridi.

Siyaset 16.12.2021, 13:23
3885
HER ŞEY ‘HELALLİK’ MESAJI İLE BAŞLADI

Siyaset bir kez daha ‘her an her şeyin’ olabileceğini gösterdi. Birbirleri için en ağır ithamlarda bulunmaktan çekinmeyen bir dönem dava arkadaşı olan iki isim, ‘artık geri dönüş olmaz’ denilen noktada, geçmişe sünger çekme yoluna gitti.

Özlü’yü ‘Partim ne der?’ demeden eleştirmişti

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün aday olduğu dönemde basına verdiği demeçlerde ve katıldığı televizyon programlarında aralarının limoni olduğunu hissettiren Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, Özlü başkan seçildikten sonra eleştiri dozunu ‘Partim ne der?’ diye düşünmeden daha da yükseltti. Bu duruma seyirci kalmayan ve Korkmaz’ı genel merkeze şikayet eden Başkan Özlü, Korkmaz’ın parti ile ilişiğinin kesilmesini sağladı.

Korkmaz’ın adını bile anmadı

Bu gelişme Korkmaz ve Özlü arasında soğuk savaşın başlangıcı oldu. Başkan Özlü çoğu zaman Korkmaz’ın adını bile anmayarak tavrını ortaya koyarken, akademisyen olan eski Milletvekili İbrahim Korkmaz ise Başkan Özlü’nün kulaklarını sert eleştirilerle sık sık çınlatmaya devam etti.

Herkes şaştı-kaldı

Aynı parti çatısı altında omuz omuza çalışan ikilinin asla barışmayacağını düşünenler, önceki gün gerçekleşen Özlü-Korkmaz buluşması ile adeta şok yaşadı.

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’ten sonra Özlü’nün yine arasının serin olduğu Korkmaz’la bir araya gelmesi, yakın çevresini bile şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

İkinci büyük buluşma

Keleş’ten sonra ikinci büyük buluşmanın arka planında ise ölüm korkusu ile atılan bir helallik mesajının olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalanan ve durumunun ağırlaşması üzerine önce Bolu ardından İstanbul’a sevk edilen Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, hastane yolunda yakınlarına ve arkadaşlarına ‘Hakkınızı helal edin’ mesajı çekerken, Özlü’yü es geçmedi.

Bu mesajı karşılıksız bırakmayan ve ‘Geçmiş olsun’ temennisinde bulunan Başkan Özlü, sağlığına kavuşup Düzce’ye dönen Korkmaz’a ‘Yüz yüze görüşelim’ mesajı atarak, barış yolunda uzatılan eli geri çevirmedi.

3 saat yüz yüze görüşme

Korkmaz’ın Kazım Demir İş Hanı’ndaki ofisinde yaklaşık 3 saat boyunca sohbet eden ve eski defterleri bir daha açmamak üzere kapatan ikili, Düzce’nin geleceği için atılacak adımları zaman zaman birlikte istişare etme kararı aldı.

Kendilerini AK Parti ile yol ayrımına getiren kişinin Özlü olduğunu düşünerek, onunla bağı koparan ve kameralar karşısında eleştirmekten çekinmeyen Korkmaz ve Keleş’in artık ılımlı bir siyaset izleyeceği biliniyor.

banner844
Yorumlar (9)
AKPINAR 12 ay önce
Güzel ikisi helallesti sorun yok ya vatandaşla olan hellallesmeleri nasıl olacak her ikisi ve tüm bürokrat ve siyatciler için aynı soru nasıl helalleşecekler.
HAHKKINI YEDIGIN TUM İNSA 12 ay önce
olmene uzulmem galiba..tum hakkını yediğin herkesin öbür dunyada eli yakanda olsun..
Düzceli 12 ay önce
Sn.KORKMAZ Sn KELEŞ siyasi ve belediyecilik bilgi bakımından Özlüyüden üstünler.Özlü kendisi ve çalışmaları hakkında yanlışlarını doğrularını karşısında konuşacak olanları danışman yapıyor.Ak parti ilçe kaybeden bşk ları neden şirketlerde işe aldın?
İYİ Mİ 12 ay önce
ERCAN BEY DE HELLALLİNİ ALDI
Fatih 12 ay önce
İbrahim Korkmaz bundan sonraki yaşamında hastalık öncesinden farklı olacağının sinyallerini veriyor, Allah tarafından verilen belki ikinci şans, aslında ölüm her zaman her an yakın, her anımız her konuşmamız son olabilir, kırmaya dökmeye gerek yok, ihtiraz,kibir ve enaniyetten uzak güzel bir hayat en güzeli bence..
Yusuf Altundal 12 ay önce
Demek ki insan ölümle ciddi ciddi karşı karşıya gelince âdil oluyor, yaptığı zulümden geri dönüyor, yaptığı haksızlık sebebiyle özür diliyor. Yetmez ama evet diyelim.
zengin adam 12 ay önce
Ak siyasete girmeden önceki mali durum ile bu günkü mali durumu kıyaslayabilirseniz o zaman insan olabilirsiniz,yoksa kötü sondan hepiniz sorumlusunuz
İlkeler 12 ay önce
Efendim barışmakta, sohbet etmekte sorun yok. Yeter ki bu barış ilke ve idealler erozyona uğratılarak sağlanmamış olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız