banner851

banner614

“HİZMET VERMEDEN PARA ALMAK HANGİ AKLA UYUYOR?”

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca’nın Hasançavuş Köyü’nde aylardır onarılmayan Telekom kablosu yüzünden köylülerin yaşadığı sıkıntıyı mecliste anlattı. Hizmet alamayan halktan her ay fatura tahsil edilmesini “Hangi akla ve hukuka uyuyor?” diyerek eleştiren Milletvekili Yılmaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na “Düzce'nin Telekom altyapısını sil baştan yenileyin” çağrısı yaptı.

banner619
Siyaset 27.01.2021, 17:00 04.02.2021, 16:22
2698

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca’nın bir köyünde yaşanan telefon hattı sorununu meclise taşıdı.

TBMM oturumunda söz alan Milletvekili Yılmaz, yaklaşık 8 ay önce Düzce İl Özel İdaresi’nin yol yapım çalışmaları sırasında Akçakoca ilçesine bağlı Hasançavuş Köyü’ne ait Telekom kablosunun zarar gördüğünü ve kullanılamaz hale geldiğini belirtti.  

Geçen zaman zarfında ilgililerle birçok kez görüşme yapılmasına rağmen zarar gören kablonun değiştirilmediğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hasançavuş Köyü’nde yaşayan 150 hane sabit telefon hatlarını ve 80 hane de internet hatlarını kullanamamakta, 20’den fazla öğrencimiz uzaktan eğitim hizmetinden yararlanamamaktadır. Hasançavuş Köyü’nde yaşayan vatandaşlarımız bu süre içinde hizmet alamazken faturaları şirket tarafından tahsil edilmektedir. Vermediğiniz hizmetin parasını almak hangi akla ve hukuka uymaktadır. Buradan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza seslenmek istiyorum: Düzce'nin Telekom altyapısıyla alakalı birçok sorunu bulunmaktadır, bunların palyatif olarak çözülmesi mümkün değildir. Köklü bir yatırım yapılıp, Telekom altyapısının Düzce ilimizde baştan aşağıya değiştirilmesi gerekmektedir.”
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (10)
Osman 9 ay önce
Hah şöyle ya! Düzce'nin meselelerini konuşmak Kel Mahmut'a kalmasın.
Ramazan 9 ay önce
Teşekkürler sayın vekilim
Ramazan 9 ay önce
Düzce ili telekom özeleştigi 2005 yılından beri vatandaşlar hizmet alamıyor. Çoğu köy yerlerinde GSM operatorlerine ait vatandaşların cep telefonları verici istasyonları kullanamıyor. Sinyal vermiyor. Bu hizmetler kime yarıyor anlamak mümkün değil. Örneğin düzce merkeze bağlık kirazlı köyü, ayrıca kuşaçma köyü. Konuyu dile getirdik dikkate almadılar. Cevaplar; Yaparız ederiz yatırım programına alacağız. Uzay çağında yaşıyoruz, yazık..
ulkucu memur 9 ay önce
saglıkcıların halını.esanf ve calısanların hakkı.zamlar duruken akcakocanın ınt olayı.
sen konusma ya valla sus daha ıyı
TARAFSIZ MEMUR 9 ay önce
NİYE KONUŞMASIN HER ŞEYİ KONUŞŞSUN KARDEŞİM
MUSTAFA 9 ay önce
AH BENİM YANLIZ VEKİLİM ÖTEKİLERDEN NİYE SES ÇIKMIYO
Yorumcu 9 ay önce
Bahçeli yarin yol gostermesin sakın dile giletirdigin icin
Semih 9 ay önce
Yahu ete sütlüye dokunmadan anca bu kadar yapılırdı. Bravo ümit beye. Yarın telekom için mecliste bir görüşme olursa tam tersi yönde oy verebilir yalnız dikkat edin. hasan çavuş senin memleket nere diyebilir
Yolcu 9 ay önce
Teklam yapma sayin vekil.size iki yil evvel geldim.baraj nedeniyle istimlak edilen ve yeni yerlesim alnina cikan Beyler koylilerinin Dilaver koyu sinirlarina yerlestigini 5 yildir elektriksiz yasadiklarini anlattim.kulak asmadiniz.simdi ne reklami yapiyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın