banner851

banner614

HUKUK SAVAŞI BAŞLIYOR!

MHP Düzce il yönetimi rant iddialarıyla çalkalanan alışveriş merkezi arkasındaki maliye ve il özel idaresine ait araziyle ilgili parti genel merkezine rapor sundu.Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’dan konunun meclis gündemine taşınmasını isteyen MHP’li üyeler, genel merkezden hukuki süreci başlatma talimatı aldıklarını iletti.

banner619
Siyaset 01.12.2016, 15:26 03.12.2016, 17:22
2407
HUKUK SAVAŞI BAŞLIYOR!

MHP, Kültür Mahallesi’ndeki alışveriş merkezinin arkasında bulunan il özel idaresi ve maliyeye ait ticari alan olarak gözüken ancak belediyenin meclis kararı ile park alanına dönüştürdüğü arazilerin peşini bırakmamakta kararlı! Özel idare arsasının belediyenin tarafından usulsüz bir şekilde tahsis edildiğini savunan ve ayrıca bu alanın yanında bulunan 3 şahsa ait arazinin de değerinin çok üzerinde yerlerle takas edildiğini iddia eden MHP Düzce il yönetimi, konuyu genel merkeze taşıdı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI’NA RAPOR SUNULDU
Gelişmeleri Türkiye gündemine taşımak isteyen MHP heyeti Ankara’da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’la bir araya geldi. İşi sıkı tutan MHP’li üyeler, İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın partide basın mensuplarına yaptığı açıklamanın detaylı halini belge ve dokümanlarla zenginleştirerek bir üst yazıyla birlikte Durmaz’a sundu.

“ÖZEL İDARE OTOPARKINI BELEDİYE ŞİRKETİ İŞLETİYOR”
Özel İdare tarafından söz konusu yer için “Belediyeye verilmedi” yönünde söylemlerde bulunulmasına karşılık belediyenin araziye tahsis koyarak park yapacağını ifade etmesi durumunu “tuhaflık var” olarak değerlendiren üyeler, mevcutta arazi üzerindeki otoparkın il özel idaresi personelince çalıştırılması gerekirken belediyenin şirketince faaliyet gösterildiğini ifade etti.

“BURAYA PARK YAPACAKLARINA İNANMIYORUZ”
Konuya ilişkin yetkili mercilerden bilgi alamadıkları ifade eden MHP heyeti, yapılan işlemleri toplum vicdanını yaraladığını belirterek, “Devletin bir kurumunun malı var. Vatandaşların da parseli var. Vatandaşlara kar sağlanmış. Belediye güvenilir bir yer olmadığı için buraya park yapacaklarına inanmıyoruz.” şeklinde değerlendirdi.

“DANIŞIKLI DÖVÜŞ”
Belediyenin haber vermeden özel idareye ait yere koyduğu tahsise idarenin itiraz etmemesini “Danışıklı dövüş” şeklinde gören heyet, genel merkezden aldıkları hukuki süreci başlatma talimatını hayata geçirmek için avukatlar ve il yönetiminin bir araya geleceğini kaydetti.
Ayrıca MHP heyetinin, belediyeye yönelik söz konusu iddialarının meclis gündemine taşınması konusunda da Genel Merkez’den talepte bulunduğu öğrenildi.
 

banner844
Yorumlar (14)
kürşat 5 yıl önce
çok acayip hukuk mücadelesi yapar bu ekip :)
Parkcılar 5 yıl önce
Oraya şimdi park planı, birkaç ay sonra iş merkezi planı ve peşkeş oluuur.
Hak 5 yıl önce
Kardeşim halkın belirli bir kısmı olmuş yalaka. Haksızlık ve yalakalık yapan kimse ortaya çıkarrrrr. Eğer buna hesap sorulmaz ise bu ülkede hukukun üstünlüğünü kimse konuşmasın. Hak ve Adil ALLAH'ın 99 isminden birileridir onada inanmayan varsa nüfüs cuzdanındaki dini kısmını islamın dışında ne yazdırırsa yazdırsın. Yok ortaklıkmış, yok efendim bilmem neymiş. Siz ALLAH'ı biliyormusunuz onu söyleyin yalaka ve yandaşlar Allah Ada'ma bir vurduğumu ne olduğunu anlayamazsınız. Ne Hükümet ne de başkaları kurtaramaz ne olduğunu bile anlamazsınız.
Hasan 5 yıl önce
Ak partiden ben de adaylığımı koysam bende seçilirim.hatta ceketimi bile koysam seçilirdim.ismail bayram gibi bi şakşakçı bile seçildiyse varın gerisini siz düşünün (adamın en büyük icraatım diye övündüğü şey romanları şehrin merkezinden sürmekti bu bile bence soykırımdır)
Karacalı 5 yıl önce
MHP bizim için bitmiştir. Seçim günü geldiğinde hesabı sorulacak
SEVİL 5 yıl önce
Sayın Keleş'in tekrar başa gelmesi bile büyük hataydı zaten!! Partiye değil kişiye oy verilmeli.Keleşin önceki dönemindeki yapılan usulsüz işler ne çabuk unutulmuştu da yeniden oy verildi..Sessiz kalmak ortak olmaktır suça....
Memleket meselesi, başka 5 yıl önce
Olayı sığ değerlendirmemek gerekir. Pekala seçim zamanı tek başına Keleş aday olmadı. Diğer partilerin adayları nerede kaldı? Kaldı ki, ne yerel, ne genel seçimlerde diğer partiler bir değil, iki değil kaç seçimdir yenilgi üzerine yenilgi, hezimet üzerine hezimet aldılar. Ders çıkarmayı bile beceremediler. Niye, iktidar hırsları yok, velev ki gelseler bile kendileri bile memleket meselesini yürütecek kabiliyete haiz değiller. Daha ne diyelim. Bırakın bu siyasi kin gütmeyi. Sözde herkes memleket sevdalısı. Herkes kendi cukkası peşinde. Bana genel olarak siyasete gelipte kendi akrabasını, kendi hısmını artık ne ise, işe almayan, torpil yapmayan birilerini örnek göstersinler.
yener akıncı 5 yıl önce
keleşin düzceye yaptıklarını kimsenin ufku almazdı bu güne kadar
Serkan 5 yıl önce
Mehmet keleşin 1 milyona audi almasını, 750 bin liraya saat kulesi yapmasını, hecinlere 16 milyona çöp tesisi yapıcam deyip havuz yapmasını. Belediyeye akrabalarını doldurmasını, vs vs hakaten aklımız almıyor kardeş.
ADANALI CELAL 5 yıl önce
YAHU KARDEŞİM BOŞUNA UĞRAŞMAYIN.... SİZİN GENEL BAŞKANINIZ ANKARADA AKP İLE EL SIKIŞTI. ORTAKLIK KURULDU. SİZ DE BURADA BOŞUNA MİLLETE GAZ VERMEYİN.. SİZ OY YOK ... OY YOK ... OY YOK...
Memleket meselesi, başka 5 yıl önce
Adana çık aradan, ya da şöyle mi desek? Çeeekkk bir adana! Ak parti ya da MHP ile varsa kanıtların git yasal yolları dene. Olmaz diyorsan siyasete soyun, siyasetçi olarak çık bu halkın karşısına. Sizin zihniyetiniz yüzünden CHP 70 senedir bu ülkeyi yönetmek için talip olsa da basiretsiz ve beceriksizliği yüzünden (oy kullanmayı unutan sözde hesap uzmanı genel başkan dönemi dahil) bir yüzyetmiş yıl daha göremez. Çeeekkkk bir hülloooogggg....
Muhtar 5 yıl önce
Helal sana Adanalı CELAL . Sandıkta bu işi bitireceğiz. MHP artık AKP nin suyuna girmiştir
ALPARSLAN 5 yıl önce
ADANALI KARDEŞ , DÜZCE'NİN SORUNLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILMASINI İSTEMİYORSAN O ZAMAN GİT KENDİ MEMLEKETİNDE YORUM YAP.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın