banner851

banner614

İDDİALARI YALANLADI AMA İSTİFA NEDENİNİ BELİRTMEDİ

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Demet Boşver, 18 kişilik yönetim kuruluyla birlikte görevlerinden toplu şekilde istifa ettikten sonra ilk açıklamayı yaptı. Boşver, istifasının ‘iftira’ tartışmasıyla başlayan ve aylardır süren bir taraflaşmadan kaynaklandığı iddialarını yalanladı ancak istifa nedeniyle ilgili bir açıklama yapmadı.

banner619
Siyaset 23.09.2021, 14:35 24.09.2021, 14:10
1676
İDDİALARI YALANLADI AMA İSTİFA NEDENİNİ BELİRTMEDİ

Son dönemde aktif şekilde sahada olan ve dikkatleri üzerine çeken İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı toplu dün istifa depremiyle sarsıldı. Partinin Merkez İlçe Başkanı Demet Boşver ve 18 kişilik yönetim kurulu toplu olarak görevlerinden istifa etti.

Toplu istifanın arkasında aylardır süregelen kadın üyeler arasında yaşanan ‘iftira’ tartışmasının ve bu çekişmeyle birlikte gelen taraflaşmanın olduğu iddia edildi.

Yönetimiyle birlikte istifasını sunan Demet Boşver, bir süre suskunluğunu koruduktan sonra bir açıklama yayımladı. Boşver, açıklamasında “Kamuoyuna da yansıdığı üzere İYİ parti Merkez ilçe başkanı ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İYİ Parti Düzce Merkez İlçe Teşkilatındaki görevimizden istifa ettiğimiz beyanını İl Başkanlık makamına sunduk. Konuyla ilgili resmi açıklama il başkanlığımız tarafından süreç tamamlanır tamamlanmaz yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Boşver beklenmeyen istifayla ilgili ortaya atılan gerekçelerin doğru olmadığını belirterek, “İYİ Parti Düzce teşkilatı kişi bazlı değil sistem bazlı bir yapıdır.  Uzun soluklu siyasette kişiler değişir ancak amaç hiçbir zaman değişmez. İstifa ile ilgili kamuoyuna yansıtılan bilgiler hiç hoş olmayan bir dedikodudan ibarettir. Bizler teşkilatımızdaki görevlerimizden istifa etsek de İl Başkanımız Yunus Özay Er’e ve İyi Parti Düzce Teşkilatına her daim destek olacak, yapılan çalışmalarda üzerimize düşen görevi partili olarak her ne şartta olursa olsun yapacağız.” cümleleriyle İYİ Parti İl Teşkilatı’na desteklerinin süreceğini belirtti. Boşver, istifasının nedenini ile açıklamadı.

Yorumlar (12)
iyiler 3 hafta önce
İyi parti memleketine ve milletine dürüst olarak devam etmek için yola çıkmıştır. Aynaya bakarsanız bunu görürsünüz.
Murats 3 hafta önce
Kabalak ve Boğaziçi teşkilatı ağır gelir.
Bizden başka yapacak adam yoktir.
iyiler 3 hafta önce
iyi parti yerel siyaset yapmaz. Lütfen ayrımcı ve ayrıştırıcı ifadeleri kullanmayın. iyi parti millet partisidir
halk 3 hafta önce
böyle vizyonu olmayanların bu partide işi yok..Gidin MHEPEYeAKEPEYE.Bol bol beddua alın..
Ülkücü 3 hafta önce
Birileri partiyi ince ince işliyor.Bazı ülkücüleride iyi kullanıyor.Sonuç ne olacak bekleyip göreceğiz.Ülkücüler oyuna gelmez bunu bilmiyor.
iyiler 3 hafta önce
Doğru insanlarla yola devam etmek iyi partinin ilkesidir.İyi parti boş işlere zaman kaybetmez.
iyiler 3 hafta önce
iyi partinin böyle bir sanatı yoktur. Ahlak ve erdem iyi partinin yoludur
halk 4 hafta önce
Yol yakınken dönmeniz iyi olmuş. Keza o teşkilatta sizin değil bu oyunu ta başından kuranların değişmesi gerek. Eleye eleye kendilerine göre şekillendirdiler teşkilatı. Vardır bir planları.
halk 4 hafta önce
amaaan boşver gitsin...
Sn başkan 4 hafta önce
Gelin ak partide devam edin memleketinize milletinize hizmet edin ne olduğu belirsiz kişilerle siyaset yapılmaz vatanın istikbalini düşünen sayın cumhurbaşkanımızla beraber yuruyun…
vatandaş 3 hafta önce
Gülsem mi ağlasam mı :D boomerrrrr
başkan benim 4 hafta önce
bak ne kadar güzel yzmışsın, ne olduğu belirsiz kişilerle siyaset yapılmaz... diye.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın