banner851

banner614

İftar programına katılan Genel Başkanlar Hükümete yüklendi.

Anavatan Partisi ve Demokrat Parti’nin birleşme süreci doğrultusunda Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun ve Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, verilen iftara katılmak için Düzceye geldi.

banner619
Siyaset 18.09.2009, 22:17
189
İftar programına katılan Genel Başkanlar Hükümete yüklendi.

Anavatan Partisi İl Başkanlığı ve Demokrat Parti İl Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine katılan Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun ve Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, katıldıkları iftar yemeğinde birleşme sürecini değerlendirdi. Verilen Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun konuşmasında birleşme sürecine değinerek birleşmenin sadece iki parti için değil tüm Türkiye için önemli olduğunu ifade etti. Uzun, iki partinin birleşmesinin iktidara yeni bir alternatif getireceğini söyleyerek her iki partinin de Türkiye’nin temel taşlarından olduğunu vurguladı. Hükümetin uyguladığı politikaları da eleştiren Uzun, hükümetin yeni açıkladığı ekonomik programa değindi. Açıklanan programın niyetinin belli olduğunu belirten Uzun, “bütçe açık veriyor ve hükümet bu açığı vergilerle yani vatandaşın sırtına vuracağı yükle kapatmaya çalışıyor.” şeklinde konuştu. Uzun sert konuşmalarına devam ederek “Bütçe açığını vatandaş mı açtı ki faturayı ona kesiyorsun.” diyerek hükümetin politikasını eleştirdi. Hükümetin kriz karşısında önlem almadığını ve seçim zamanı hoyratça harcama yaptığını söyleyerek, “Siyasetin bugün içinde bulunduğu durum çok acı. Türkiye’de şu anda orta oyunu oynanıyor. Ne iktidar ne muhalafet bir araya gelip Türkiye’nin sorunlarını masaya yatırmıyor.” diyerek hem CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a hemde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme yaptı. Uzun konuşmasının sonunda birleşmenin hayırlı olacağını ve Anavatan Partisi ve Demokrat Parti’nin birleşmesinin bireleşmek için olmadığını tam aksine Türkiye’yi birleştirmek için birleştiğini sözlerine ekledi.

Uzun’un konuşmasının ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk konuşmasında, gittiği iftarlarda ilk izleniminin eski Demokrat Parti’nin yeniden canlandığı olduğunu ifade etti. Sokakta “Bizi bunlardan kurtarın.” diyenleri gördüğünü belirten Cindoruk, ülkenin kötüye gittiğini söyledi. Türkiye’nin bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan Süleymen Demirel, Turgut Özal ve Adnan Menderes’e her zaman sayğılarının olduğunu vurgulayan Cindoruk, “Ülke ekonomisi bu üç isim sayesinde bu kadar ayakta kalabiliyor.” İfadelerini kullandı. Hükümetin kürt açılımı,ermeni açılımı gibi konularla meşgul olduğunu fakat Türkiye’yi daha ileri götürecek hiçbir proje üretmediğini ifade eden Cindoruk, gerçekleştirecekleri birleşme ile iktidarın karşısına alternatif olarak çıkacaklarını ve ülkenin gerçek sorunlarını tartışacaklarını sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)