banner851

banner614

İHALEYE FESAT KARIŞTIRILDI, İPTAL EDİLMELİ

banner619

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Akçakoca Belediyesi’nin akaryakıt istasyonu satışını sert dille eleştirdi. İhalenin rekabet şartları yerine getirilmeden eski kiracıya 3.9 milyona peşkeş çekildiğini ileri süren Tanal, istasyonun gerçek bedelinin 10 milyon civarında olduğunu savundu ve İçişleri Bakanlığı'nı göreve davet etti.

banner846
Siyaset 18.04.2020, 16:35 18.04.2020, 17:28
5425
İHALEYE FESAT KARIŞTIRILDI, İPTAL EDİLMELİ
banner844

Akçakoca Belediyesi’nin Değirmenağzı mevkiinde bulunan akaryakıt istasyonunun satışı ile ilgili tartışmalara CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da katıldı.

Başkan yardımcısı 'Tüm işlemler yasal' demişti

Mevcut kiracı Bekçioğlu firmasının tek talipli olarak 3 milyon 920 bin liraya ihaleyi kazanmasına Akçakoca muhalefeti ve ilçe basını tepki gösterince açıklama yapan Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, meclisten yetki alınarak gerçekleştirilen ihaleli satışta tüm işlemlerin yasal olduğunu vurgulamıştı.

Tanal'dan zehir zemberek açıklama

Bugün twitter hesabından bu satışa geniş yer veren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2016 yılında 2 milyona kiralanan 4.5 dönümlük belediye arazisi üzerindeki akaryakıt istasyonunun ihalesinin 17 Nisan 2020 tarihinde rekabet şartları yerine getirilmeden eski kiracı olan şahsa 3.9 milyona peşkeş çekildiğini savundu. Tanal, akaryakıt istasyonun gerçek bedelinin 10 milyon civarında olduğunu savundu.

"İhaleye fesat karıştırıldığı da ortadadır"

Paylaşımının devamında CHP'li Tanal, "İhaleye fesat karıştırıldığı da ortadadır. Umarım bu yanlışlıktan dönülür. Akçakoca belediye başkanı daha önceki taşınmaz satış ihalelerini herkesin gözü önünde şeffaf bir şekilde yapılıyor iken bu akaryakıt istasyonu ihalesi neden şeffaf bir şekilde yapılmadı?" diyerek İçişleri Bakanlığı'nı göreve davet etti.

Paylaşımında Devlet Bahçeli'yi etiketledi

Belediyeye ait akaryakıt istasyonunun değerinin çok altında bir rakama satıldığını savunan Milletvekili Mahmut Tanal, Okan Yanmaz'ın mensubu olduğu parti olan MHP'nin Lideri Devlet Bahçeli'yi etiketleyerek madde madde şu iddialarda bulundu:

1- Akçakoca Belediyesine ait akaryakıt istasyonunu alan eski kiracı olan yeni sahibi 2016 senesinde AK Parti belediye başkanına 4.5 milyon teklif etmiştir. Başkanın 6 milyon istemesi üzerine satış gerçekleşmemiştir. Aynı şahsın yaklaşık 1 km ileride yine akaryakıt istasyonu vardır.

2- Konumu itibarı ile kesinlikle aynı değerde değildir. Öyle olmasına ihaleyi alan kendi akaryakıt istasyonuna 4.5 milyonla 7 milyon gibi bir satış bedeli istemiştir. Daha kıymetli olan belediyeye ait akaryakıt istasyonu kelepir fiyatla satılmıştır.

3- Akçakoca’da kötü yerde bulunan akaryakıt istasyonuna 7 milyon isteyen şahıs belediyenin yerini 3.9 milyona alması, kamuyu zarara uğratması, yetim malını savunmak hepimizin görevi olmalı. Akçakoca Belediye Başkanı ihaleyi fesih etmeniz kamu yararı gereğidir.

Yorumlar (19)
Seksen1 1 yıl önce
“Aranızda öyle bir grup ortaya çıkacaktır ki, namazınızı onların namazları, oruçlarınızı onların oruçları ve diğer amellerinizi de onların amelleri yanında az göreceksiniz. Onlar Kur’ân okurlar, fakat okudukları boğazlarından aşağı geçmez. onlar okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkarlar…” (Buhârî, Fedâilü’l-Kur’ân, 36)

İbadetler şekilde kalarak rûhânî tarafı zayıflayacak, nefis tezkiyesi ve kalp tasfiyesi yapılmayacak…
Seksen1 1 yıl önce
Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır:
“Öyle bir zaman gelecek ki doğru söyleyenler yalanlanacak, yalancılar ise doğrulanacak. Güvenilir kimseler hâin sayılacak, hâinlere güvenilecek. Kişi kendisinden şâhitlik etmesi istenmediği halde şâhitlik edecek, yemin etmesi istenmediği halde yemin edecek. İnsanların dünya ile en mes’ûd olanı, Allah’a ve Rasûlü’ne iman etmeyen alçak oğlu alçak olacak!” (Taberânî, el-Mu’cemü’l-Kebîr, XXIII, 314; Heysemî, VII, 283)

Şerir ve şirret insanlar çoğalacak ve iş başına geçecek
Exper gelsin 1 yıl önce
Bravo sayın tanal müsade etme exper gelsin
Ömer aktaş 1 yıl önce
Burası 3/4 milyondan fazla eder sürkilasyonu yüksek bir yol üzeründe yazları kuyruk var petrolde en az 6/7 milyon eder 2/3 milyon kira geliri olan bir yer
Ramco 1 yıl önce
Bende duymadim.satildigini seffaflik yok bu iste madem belediyesin milletin yararina olacak bi isi duyurmuyosun. Kici kirik yollari yikarken hotumla foto cektiriyosun bunuda ver oncuye uc bes kisi bi araya gelir belki daha iyi paraya satarsin bozuk saat bile gunde iki defa dogruyu.gosterir tanalin dedikleri arastirilsin. Usulune uygunmus bak hele beyime
CAN.D 1 yıl önce
TANAL BIRAK BU ISLERI GIT ISINE BAK SACMALAMA
Celepoğlu 1 yıl önce
Daha kötü yerde dediğin istasyonun litre satışlarından günlük cirolarindan bilgin varmı??? Sana bu haberi yaptıran o cahillerin haberi varmı sormamız lazim...bırakın bu işleri...hak hakkındir
fesatmış 1 yıl önce
Twitinde Birde Bahçeliye Etiket Atmış :) "Soylu Giderse Corona Virüs ile Mücadele Sekteye Uğrar" Diyen Bahçeli´ye Allah´ım Nasıl Bir Cehennemde Yaşıyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
parçalı bulutlu