banner851

banner614

İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAKTAN

Adapazarı Belediyesi tarafından yaptırılan Sangarius isimli alışveriş merkezinin ihalesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında savcının önceki gün tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ettiği Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediye ba

banner619
Siyaset 28.09.2013, 13:38
221
İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAKTAN

Adapazarı Belediyesi tarafından yaptırılan Sangarius isimli alışveriş merkezinin ihalesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında savcının önceki gün tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ettiği Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediye başkan yardımcısı, belediye encümen üyeleri ve bir avukatın da aralarında bulunduğu 8 kişi, nöbetçi sulh ceza mahkemesince serbest bırakılmıştı. Mahkeme şüphelilere yurtdışı yasağı getirmişti.

 


Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, şüphelilerin serbest bırakılmalarına ilişkin Sakarya 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulundu. İtirazı inceleyen mahkeme, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediye başkan yardımcısı, belediye encümen üyeleri ve bir avukatın da aralarında bulunduğu 8 kişi için tutuklama kararı verdi.


Adapazarı Belediyesi'nce eski hayvan pazarı mevkisinde yapılan ve kaba inşaatı büyük ölçüde bitirilen alışveriş merkezi tamamlanamayınca belediye ihaleyi feshetmişti. Belediye, 12 Haziran'da alışveriş merkezini yeniden ihale etmişti.

Belediyenin soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, konunun bir yanlış anlaşılmaktan kaynaklandığı kanaatinde olunduğu ifade edilmişti.

 

Haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (0)