banner851

banner614

İKİ LİDER UZLAŞTI

Başkanlık teklifinde uzlaşma sağlandı. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi konusunu Çankaya Köşkü’nde görüşen Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuyla ilgili mutabık kalınan metnin Meclis'e sunulacağını açıkladı. Meclis görüşmeleri tamamlandıktan sonra 60 gün içinde referandum öngörülüyor.

banner619
Siyaset 01.12.2016, 17:03 03.12.2016, 17:20
963
İKİ LİDER UZLAŞTI

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni Anayasa için son kez bir araya geldi, metin üzerinde anlaştı. Teklif, haftaya Meclise gelecek anayasa değişiklikten sonra Cumhurbaşkanı'nın partisiyle ilişkisi kesilmeyecek.

Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli, anayasa değişikliği görüşmesi sonrasında ortak bir açıklama yaptı. Anayasa değişikliği teklifinde uzlaşıldığı mesajı verilen açıklamada Başbakan Yıldırım, "Son gözden geçirmeler de yapılacak ve önümüzdeki hafta inşallah AK Parti olarak anayasa değişiklik teklifimizi TBMM'ye sunmuş olacağız. Değişiklikte cumhurbaşkanının eğer seçilirse partisiyle ilişiği devam edecek" derken, MHP Lideri Bahçeli ise "Çok kısa süre içerisinde TBMM'ye bir metin sunulmuş olacaktır" ifadesini kullandı.

YAZ BAŞINDA REFERANDUM OLABİLİR
Yıldırım, "Meclis görüşmeleri tamamlandıktan sonra 60 gün içinde referandum öngörülüyor. Bütün her şey yolunda giderse yazın başında böyle bir durum olabilir" diye konuştu.
 

Yorumlar (22)
garip 5 yıl önce
yorumcular size chp ye oy vermek yakışır..nede olsa adam dört yılda her şeyi düzeltecek..artık hep beraber sırtınızı bi yerlere dayarsınız..gelen gideni aratır..bu bir gerçek..benden söylemesi..
gök yeleli bozkurt 5 yıl önce
ülkücü gençlik isimli kardeşim görüşlerine aynen katılıyoruz.Bu iş böyle olmamalı şuanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin tek derdi başkanlık sistemimiydi yani? Başka sıkıntısı yok mu bu ülkenin neyin peşinde bunlar?
Hasan 5 yıl önce
Fındığım perişan oldu bize kimse sahıp çıkmadı.Bende sandıkta sahip çıkmıcam
eren 5 yıl önce
fındık 35 tl olsun aşağısı kurtarmıyor yoksa toplamam daha da
SSSSSSSSSS 5 yıl önce
GÜZEL..HALA CEKETİMİ KOYSAM KAZANIR MANTIĞIYLA AKP YE OYLAR TAM GAZ..AKP AÇIK ARA İLE ÖNDE
Aa 5 yıl önce
Fındıkçı, köylü perperişan...
Bahçelinin 2015 mayıs ayı 5 yıl önce
MHP Lideri Devlet Bahçeli;
“Başkanlık, federasyon demektir, Türkiye’yi bölünmeye götürür. İmralı canisi ile pazarlıkta yeni anayasa ile bölünmenin önü açılıyor. Başkanlık sistemi, ihanet sürecinin sonuçlandırılması için istenmektedir”
10.Mayıs.2015
MIGHTY 5 yıl önce
Tüm derdiniz fındık olmuş.Fındık para etse size göre her şey yolunda gidiyor,üllke refaha ermiş ve süper gücüz.Fındık para etmiyor ve oy yokmuş.Gerçekten ülkenin hali içler acısı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın