banner851

banner614

İL İL ANALİZLER DAVUTOĞLU'NDA

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile pazartesi günü yapılacak olan görüşmenin ardından karar verecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu tabanın görüşünü yokladı… il il yapılan analizlerden AK Parti tabanı koalisyon değil erken seçim istiyor…

banner619
Siyaset 09.08.2015, 11:57
1544
İL İL ANALİZLER DAVUTOĞLU'NDA
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun son il başkanları toplantısındaki değerlendirmelerden yola çıkan AK Parti il başkanları ve milletvekilleri, seçim bölgelerinde "operasyonlar, koalisyon ve erken seçim" konusunda nabız yoklamaya başladı.
AK PARTİ, TABANA KOALİSYONU SORDU
Daha çok batı illerinde tamamlanan analizlerde, "CHP ile koalisyona mesafeli durulduğu, erken seçimin istendiği ve operasyonların desteklendiği" yönünde geri bildirimler yapıldığı iddia edildi.
İL İL ANALİZLER DAVUTOĞLU'NA ULAŞTIRILDI
Verilen yanıtlar il il analize dönüştürülerek, genel merkez aracılığıyla Davutoğlu'na ulaştırılıyor.
HALK OPERASYONLARA DESTEK VERİYOR
Milletvekillerinin yaptığı saptamalara göre, vatandaş yapılan operasyonlara destek veriyor ve devam etmesi gerektiğini düşünüyor.
TABAN KOALİSYON DEĞİL, ERKEN SEÇİM İSTİYOR
CHP ile koalisyona gidilmesi konusunda ise AK Parti tabanının pek de istekli olmadığı belirlendi. MHP'nin koalisyon hükümeti kurmaya uzak durması da "AK Parti seçmeninin tepkisini çekti" saptaması yapıldı. Aynı bakış açısının MHP tabanınında da mevcut olduğu öne sürüldü. AK Parti tabanının erken seçime sıcak yaklaştığı, çözüm sürecinin de kamu düzeninden taviz verilmeden yürütülmesini istedikleri iddia edildi.(Kaynak: ensonhaber)
banner844
Yorumlar (5)
DÜZCE,NİN SESİNE LÜTFEN S 6 yıl önce
AKILLI SEÇİM STRATEJİSİYLE AK PARTİ,YE MÜHÜR TEVDİ EDİLECEKTİR DÜZCE OLARAK ŞARTIMIZ KESİN VE NET FEVAİ ARSLAN KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE OLMAYACAK ÖTESİ YOK BU İŞ OLUR ÇOK BASİT AMA LÜTFEN FEAİSİZ BİR SEÇİM LÜTFEN DÜZCENİN SESİNİ DİNLEYİN SAYGILAR
sahildeniz 6 yıl önce
Bu vatan evlatları siz Dolap çevirin diye mi şehit oluyor..SAĞ_SOL ne koalisyon ama ... Anlaşılan o ki millet içinmiş mış mışş..Herkes menfaati için anlaşıyor.. Çizginde yürü AKP ..
muhtar 6 yıl önce
hadi bir seçim kararı alında yarım kalan hesabı bu millet toptan görsün. sizde milletin kararına uymamanın cezasını çekin.
hasan 6 yıl önce
akp nin ne MHP ne de chp ile koalisyon kurma cesareti yok, kendi yarattıkları terör canavarı ile milleti korkutup tek başına iktidarı hedefliyorlar, KAVLİ KARAR MİLLİYETÇİ İKTİDAR...
AK PARTİ KAZANSIN 6 yıl önce
ben taban seçmeni olarak AK PARTİMİZİN, CHP ile koalisyon yapması gerektiğini savunuyorum. Bunu hem partinin gelişimi açısından hem de ülkenin siyasetinin durulması açısından istiyorum. MHP ile ya da erken seçim olursa bir daha oy vermeyi düşünmem