banner851

banner614

İLK KEZ ÖNCÜ’DE AÇIKLADI

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, MHP’den istifa etmesinin nedenlerini ilk kez Öncü Ana Haber canlı yayınında açıkladı. MHP ile yolları ayırma kararının tohumlarının referandum süreci ile atıldığını belirten Katırcıoğlu, Mehmet Keleş’in istifası sonrası belediye meclisinde yapılan seçimde MHP’nin AK Parti lehine tutum sergilediğine işaret ederek, istifa kararını uygulamaya geçirdiğini belirtti.

banner619
Siyaset 29.11.2017, 15:09 30.11.2017, 18:01
2255

Geçtiğimiz hafta MHP’den istifa etmesinin ardından dün İYİ Parti’nin Kurucu İl Başkanı olduğunu açıklayan Ercan Katırcıoğlu Öncü Haber’e canlı yayın konuğu oldu. Katırcıoğlu, gönül verdiği partisinden ayrılma kararı alması ve İYİ Parti İl Başkanlığı’na uzanan süreci anlattı.

“Bizim partimizin misyonu ve vizyonu bu değildi”
16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu’nun ardından partisinden kopma sürecinin de başladığını belirten Katıcıoğlu şöyle konuştu:

“16 Nisan referandumu ile meclis içerisinden belediye başkanının seçilme sürecinde yaşadıklarım benim partimle olan ilişkilerimin kopma noktasına gelmesine neden olmuştur. Bizim ilkelerimiz, doğrularımız, partimizin misyonu ve vizyonu maalesef bizim yaşadıklarımız değildi.”

“En önemli sebep keleş’in istifasının ardından yaşanan belediye başkanlığı seçimi”
“Referandum süreci bizim ilkelerimiz doğrultusunda bir çalışma değildi.” diyen Katırcıoğlu, “En önemli sebeplerden biri de Sayın Düzce Belediye Başkanı’nın istifa etmesinden sonra Düzce Belediyesi’nde yeni bir belediye başkanının seçimi sürecinde yaşadığımız olaylar bizim bu sürecin sonlandırılması gerektiğini artık ortaya koymuştur.” diyerek MHP yönetiminin AK Parti ile ortak hareket etme kararı aldığına işaret etti.

“MHP’ye mensup insanları tutarsızlık bu hale getirdi”
Yaşanan olayları kamuoyuyla geniş bir zamanda açıklayacağını belirten Katırcıoğlu, şöyle konuştu:

“Bazı doğrular vardı. Bu doğruları aradığınız yerde bulamazsanız, dün kötü dediğinize bugün iyi demeye kalkarsanız bu çok doğru bir davranış olmaz. 6 Haziran öncesindeki söylemler ile 7 Haziran 21:45’te söylenen sözler arasındaki tutarsızlık maalesef Türkiye’yi ve MHP’ye mensup insanları belli bir noktaya getirmiştir. Ben artık yeni bir partinin sorumlusu ve görevlisiyim. Onun için geçmişte yaşanan olayları geniş bir zamanda anlatmayı ve Düzce kamuoyuyla paylaşmayı istiyorum.”

 “Listenin tamamı oluştuğunda isimleri açıklayacağız”
İYİ Parti Yönetim Kurulu’nda tanıdık isimler olduğunu kaydeden Katırcıoğlu, “İki ilçemizin ziyaretini yaptık. Altyapılarla ilgi görüş alışverişimiz başladı. Şu anda çok deneyimli, kariyerli ve vizyonlu arkadaşlarımızla Düzce kamuoyunun karşısına çıkacağız. Bilgi ve birikimimizle Düzce’yi yaşanabilir kentler arasındaki yerini aldıracağız. Listenin tamamı oluştuğu zaman sizlerle paylaşacağız.” dedi.

“2019’da Düzce Belediyesi bizim”
Katırcoğlu son olarak Düzce’de hedeflerinin büyük olduğunu kaydederek şu iddialı açıklamalarda bulundu:

“Düzce Belediyesi 2019 yılında Allah’ın izni ile bizim. Şu anda Düzce Belediye Başkanlığı ile altyapısı çok güçlü 3 arkadaşımız rezerv olarak elimizde. Partimizin tabelasını astıktan ve halkımızın teveccühünü gördükten sonra kararı siz vereceksiniz. Artık öyle ceketimi koydum milletvekili oldum dönemi bitti.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (23)
Ali tillo 4 yıl önce
6 haziran öncesi söylemler yanlıştı. AKP açısındanda MHP açısındanda yanlıştı. Yanlış söylemler olduğunda istifa etmiyorsun. Doğru söylemler olduğunda istifa ediyorsun. AKP, MHP çizgisine yaklaştığından ülkücüler olarak buna olumlu baktık.
Vatandaş. 4 yıl önce
Sen bağımsızdan belediye başkan adayı olsaydın coğu düzceli ardında olurdu. Ama kendini kullandırarak sana ne yerelde ne genelde oy moy yok arkadaşım. Girdiğin kümes değil mezbehana. Hatadan dön artık. Davadan dönen heryerde döner
Eski işcisi 4 yıl önce
Abi senden Allah razı olsun ekmeğini yedik. Ama akşenere yama olma. Kendine yazık etme abi. Bu işin yi bir tarafı yok. Kullandırma kendini.
Komşusu 4 yıl önce
Ercan iyi bir insandır lakin partisinin yöneticisi akşener?Bahceli ile kaşeneri yanyana koysak akşener gibi 50 tane cıkartır bahceli. Ercan karıdan yönetici olmaz. Aklını başına al
Öğrencisi 4 yıl önce
Ercan hocaya saygım sonsuz. Karekterine şaf söyleyebilecek olan yoktur. Adamdır. Fakat iyi bir adamın, yanlış safta durması talihsizliğidir. Mhpli olmak davadır. Mhp ile özleşmiş ercan hoca bu gun davasını satıp başka partideyse yolu acık olsun
adam 4 yıl önce
ercan bey mehmet keleş mevzusu ile ne alaka ne ara istifa edip hemen iyi partili oldun.desene il başkanlığım garanti olunca istifa ettim.dürüts ol de böyle.dk bir hata bir...farkında değilsiniz mhp ye bi oyun bu evet hatası varmı var.
Adem CABUOĞLU 4 yıl önce
Sayın Katırcıoğlu amacınız siyat değil menfaat,MHP.nin hükümetle birlikte karar almasının sizce ne gibi bir sakıncası var,peşinden gittiğiniz bir siyasetcinin bu vatana ne kadar faydası olabilir düşünmelisiniz,,,,,,,
nsm 4 yıl önce
tekrar söylüyorum. hala "bu mhp(=bahceli mhp'si)" nin pesinden kosan yanlis yoldadir. akillarini baslarina alip tek dogruya dönmeleri sart. yoksa bize ne ülkücülügü, ne de milliyetciligi anlatabileceksiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın