banner851

banner614

“İNANIYORUM Kİ BABANIN İZİNDEN YÜRÜYECEKSİN”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 4 dönemdir Cedidiye Mahallesi Muhtarlığı Yapan ve görevi başındayken Kalp rahatsızlığına yakalanıp vefat eden yakın dostu Cemalettin Yesirci’nin oğlu Cedidiye Mahallesi Muhtar adayı Mennan Yesirci’ye destek ziyaretinde bulundu.

banner619
Siyaset 09.05.2021, 15:20 10.05.2021, 12:17
2605

Cedidiye Mahallesi Muhtarı Cemalettin Yesirci’nin görevi başındayken kalp krizi geçirerek yaşama veda etmesi nedeniyle, yenilenecek olan mahalle muhtarlığı seçimlerinde heyecan sürüyor. 4 dönemdir başarılı bir şekilde Cedidiye Mahallesi muhtarlığı yapan Cemalettin Yesirci’nin oğlu Mennan Yesirci, babasından kalan bayrağı devralmak için, mahalle muhtarlığına aday oldu.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla Düzce’ye gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de, kadim dostu olan Cemalettin Yesirci’nin oğlu Mennan Yesirci’yi ziyaret ederek, muhtar adaylığı sürecinde başarılar diledi. 

Eski Muhtar Yesirci ile eski dost olduklarını söyleyen Sarıgül, Rahmetli babası ile birlikteydik. Babası herhangi bir siyasi parti gözetmeksizin, bütün yurttaşları kucaklardı. Şişli Belediye Başkanı dönemde, beni ziyarete gelirdi. Şu anda evladı, böyle bir yarışa giriyor. Ben kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

"Muhtarlık görevi demokrasinin en önemli unsuru"

Muhtarlık görevinin demokrasinin en önemli ve vazgeçilmez unsuru olduğunu kaydeden Sarıgül, “Demokrasinin gereği aday olan diğer muhtar arkadaşlara da başarılar diliyorum. Muhtarlık benim için son derece önemlidir. Muhtarlarımız, demokrasinin ilk basamağıdır. Belediye Başkanı olduğum dönemde, muhtarlarımıza yoğun destek verdim ve muhtarlarımızdan şunu rica ettim; ‘Lütfen her evi dolaşın, her evde bir tencere kaynar, ama o tencerelerde et kaynıyorsa, Rabbim daha çok kaynatsın. Ama dert kaynıyorsa, bana haber verin.’ Onun için muhtarlarımızı çok seviyorum. Senden tek ricam şu; kesinlikle hiçbir zaman siyasi parti farkı gözetme. Ben buraya bir siyasi parti lideri olarak değil, bir abin olarak geldim, bir vefa olarak geldim. Ben ahde vefaya çok önem veriyorum. Bütün muhtar adaylarına da başarılar diliyorum. Ama inanıyorum ki, bütün yurttaşları kucaklayacak çalışmaları babacığın nasıl yaptıysa sen de inşallah aynı şekilde yapacaksın” ifadelerini kullandı.

Cedidiye Mahallesi muhtarı Mennan Yesirci de, ziyaretinden ve kendisine gösterdiği duyarlılıktan ötürü, Sarıgül’e teşekkür etti.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (16)
BOBASINI HİC SEVMEZDİM 5 ay önce
BUDAMI CIKTI ŞAKA GİBİ
Seçmen beklentisi 5 ay önce
Babadan oğula slagonu tutmadı.Taze Kan Yeni kan
CEDİDİYE 5 ay önce
Rahmetli Cemalettin Yesirci nin sevgisi de saygısı da ortadaydı . Ama bu düşünce ile babadan ogula geçirilebilecek bir şey değil düzce min merkez mahallesinin muhtarlığı bu
Seçmen 5 ay önce
Seçmenin zekası ile alay etmemek lazım.Krallık İngilterede.Demokrasi var.Her seçmen Aday olabilir.Babadan oğula diye seçimi kilitlemek kimin haddine
ÇERKES 5 ay önce
Babadan oğula geçse seçim yapmazlar arkadaşlar kimse gereksiz polemik yapmasın. M. Adayı muhtar olursa sarıgüldende çok iyi yararlanabilir’ bu durum mahalle için çok iyi birşey.
İlhan 5 ay önce
Helal olsun kardesim bu işi layığıyla yapacağından şüphemiz yok CEDİDİYE SENİNLE !!!
Cedidiye81 5 ay önce
Gücünü milleten alan Mennan Yesirci ve ailesine başarılar
Fevzi 5 ay önce
Ya bakıyorumda burda gençler destekleneceği yerde köstek olunuyor eğri oturup doğru konuşmak gerek ben yıllardır cedidiyede oturuyorum rahmetli cemalettin beyin sağolsun çalmadığı kapı yardımcı olmadığı vatandaş kalmadı.
Şimdi meseleyi şöyle değerlendirmek lazım genç kardeşimizde bu yolda çok emek harcamıştır
Mahallelinin her türkü ihtiyacında yanında olmuştur muhalifliği bırakın destek olun gençlerin önünü açın
Seninleyiz YESİRCİ Seninleyiz YESİRCİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın