banner851

banner955

“İNCİRLİK VE KÜRECİK DERHAL KAPATILMALIDIR”

İsrail'in ABD'nin desteğinde Filistin'deki son cinayetlerine tepki gösteren Vatan Partisi Düzce İl Teşkilatı tarafından, İncirlik ve Kürecik Amerikan Hava Üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattı. İmza Kampanyası için Düzce Belediyesi’nin önünde stant kuran Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, 3 gün sürecek kampanyan için Düzce halkının kampanyaya destek vermesi çağrısında bulundu.

Siyaset 26.05.2021, 15:17 26.05.2021, 18:24
529

İsrail’in Filistin’de sivil ayırt etmeksizin uyguladığı şiddete tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’den de tepki sesleri yükselmeye devam ediyor.

Vatan Partisi Düzce Teşkilatı da, İsrail’in Filistin’de ki vahşetine göz yuman Amerika Birleşik Devletlerinin Türkiye’deki İncirlik ve Kürecik Hava Üslerinin kapatılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine devredilmesi talebi ile imza kampanyası başlattı.

Düzce Belediyesi önünde açılan standa İncirlik ve Kürecik Hava Üslerinin kapatılması için başlatılan imza kampanyasının 3 gün boyunca devam edeceğini bildirildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, imza kampanyasına tüm Düzce halkının destek vermeye davet ederek, ‘’Yıllardır İsrail Siyonizm’i Filistin topraklarını gasp etmekte, Filistin Halkı’na zulüm yapmaktadır. İsrail bölgede çıban başı haline gelmiştir. Amerika’nın kirli evladı olan bu ülke, bölge için de tehdit haline gelmiştir. Bugün Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen ve Türkiye’nin parçaladığı sözüm ona Kürt koridoru da ikinci bir İsrail devleti planıdır. Artık bu İsrail saldırganlığını  kınayarak, protesto ederek önlemek mümkün değildir. Düzce de ve diğer illerde her gün yürüyüş yapsak,protesto etsek sonuç değişmemektedir. Artık bunların anladığı dilden konuşma zamanı gelmiştir. Adana’da bulunan İncirlik Üssü ve Malatya’da bulunan Kürecik Radar Üssü ABD eşkıyalığına yataklık, İsrail’e de gözcülük yapmaktadır.Bu üsler ABD ve İsrail’i korumaktadır.

15 Temmuz gecesi ABD-FETÖ Darbe girişiminde İncirlik Üssü karargah olarak kullanıldı. Kürecik, bölgede İsrail’i korumakta ve onlar için istihbarat toplamaktadır. Ayrıca Rusya ve İran başta olmak üzere Filistin’in yanında olan komşularımızı tehdit etmektedir. ABD ve İsrail, ülkemizi ve Batı Asya’yı kuşatmaya çalışırken,  Mehmetçiğimiz, polisimiz siperde terörle mücadele ederken,  Filistin’de kardeşlerimiz bağımsızlık savaşı verirken topraklarımızda incirlik ve kürecik üsleri olmasını kabul etmiyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
Tatar Ramazan 1 yıl önce
Feti hoca boşa kürek çekme.
Bu memlekette Abd izin vermedikçe kimse kapatamaz.
Ecevit hariç...
Düzceli.. 1 yıl önce
Sebeplerini sorgulamadan, tüp yağ kuyruğunu hatırlayanlar... Biz tüm NATO üslerini kapayan onurlu TBMM sini hatırlıyoruz.. Yaptırım, soykırımmı dedi hadi cesaret.. Yok mu cesaretiniz, niye ki..
hadi oradan 1 yıl önce
Fethi Sönmez'in hesabında kaç bin DOLARI var acaba? BATI NORMLARININ olmadığı ülkelerde sefaletten başka bir şey göremezsiniz.Tıpkı günümüz gibi...
luizao 1 yıl önce
aferim kinayin durun
27
parçalı az bulutlu