banner851

banner614

IRKÇILIK YİNE ÇİRKİN YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

banner619

Almanya’daki ırkçı saldırılar bitmek bilmiyor. Bu kez neo-Nazi terörist Tobias Rathjen, Hanau’da 4’ü Türk 9 kişiyi katletti. Almanya'daki Türk toplumunu endişeye sürükleyen saldırı sonrası katıldığı meclis toplantısında konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Avrupa'da ırkçılığın yine çirkin yüzünü gösterdiğini belirterek, “Avrupa Birliği ilkelerini sadece bir inanç kulübü olarak oluşturan, ekonomi sistemini emperyalist sömürü temellerine oturtan ülkelerin dünyayı da eninde sonunda getireceği nokta vahimdir.” dedi.

banner846
Siyaset 21.02.2020, 13:48
1166
IRKÇILIK YİNE ÇİRKİN YÜZÜNÜ GÖSTERDİ
banner844

Almanya'nın Hanau kentinde düzenlenen korkunç saldırıda 4’ü Türk 9 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren aşırı sağcı Tobias Rathjen evinde ölü bulundu. İtiraf mektubu ve bir video bırakan saldırganın mektubuna 'bazı halkların yok edilmesi gerektiğini' yazdığı belirlendi

TBMM oturumunda söz alarak yaşanan saldırıya ilişkin konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa'da artan yabancı düşmanlığı, İslamofobi yani ırkçılık yine çirkin yüzünü göstermiştir. Almanya'nın Frankfurt şehri yakınındaki Hanau kasabasında ırkçı bir Nazi önce, çoğunlukla Türklerin ve Müslümanların gittiği bir kafeye, sonra da bir Türk'ün işlettiği markete silahlı baskın düzenleyerek 11 kişiyi katletmiş, 1'i ağır olmak üzere 6 kişiyi de yaralamıştır.  Son yıllarda başta Avusturya, Almanya ve Belçika'da olmak üzere artan ırkçılık ve İslamofobi, Avrupa'yı ve tüm dünyayı tehdit etmektedir. Dünyayı ve kendilerini demokrasi ve insan hakları sözleriyle kandırmaya çalışan Avrupa izlediği göçmen politikasını değiştirmediği sürece daha vahim olaylarla karşı karşıya kalmaya mahkûmuz. Avrupa Birliği ilkelerini sadece bir inanç kulübü olarak oluşturan, ekonomi sistemini emperyalist sömürü temellerine oturtan ülkelerin dünyayı da eninde sonunda getireceği nokta vahimdir.”
 

Yorumlar (3)
Yorum 1 yıl önce
Bravo vekile
adam 1 yıl önce
yıne konustu..yıne konustu..ama yıne yıne konustu.ben sunu konustum mu olacak.yoksa bır tane ıcraatmı
BATI IRKÇI İMİŞ :) 1 yıl önce
"Irkçılık Yine Çirkin Yüzünü Gösterdi"Diyen Ümit Yılmaz Acaba İzmir´de İşaretlenen Alevi Evleri,Konya´da Duraklara Asılan;'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' Afişleri,Ülkede Artan Hristiyanofobi,Bitlis Tatvan´da Mezarlıktan Kaldırılan Kütçe Tabela İçinde Aynı İfadeyi Kullanmış mıdır? Batıyı "Irkçılık" Üzerinden Eleştirecek Son Kişi Dahi Olamayız.Bu Arada Yeni Tasarım Güzel Olmuş :)
25°
kapalı