banner851

banner955

Işık'tan şok istifa

9 yıldır Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı yapan Hasan Işık, bugün yaptığı açıklamada partinin İl Başkanlığını bıraktığını söyledi.

Siyaset 29.03.2009, 17:24
189
Işık'tan şok istifa

Yerel seçimlerin yapıldığı bugün, istifa sesleri de geldi. Düzce'de 9 yıldır Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı yapan Hasan Işık, partisinin İl Başkanlığını bıraktığını açıkladı. Işık, seçim sürecinde böyle bir karar almasının doğru olduğuna inanmadığı için oy kullanma işleminin bittiği sıralarda bu kararı açıkladığını söyledi.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle görevi bıraktığını belirten DSP İl Başkanı Hasan Işık, “Partimin İl Başkanlığını bırakıyorum ama bu partiyi bırakıyorum anlamına gelmesin. Sadece aktif siyaset yaşamıma işlerimin yoğunluğu nedeniyle son verdim. Sade bir vatandaş olarak DSP'yi desteklemeye devam edeceğim. Siyaset yaptığımız yıllar içinde yanlış bir harekette bulunduysam Düzceliler'den özür dilerim. Seçim çalışmalarım sırasında böyle bir açıklama yapmam doğru olmazdı. Bu nedenle bende oy kullanma işleminin bittiği saatlerde böyle bir açıklama yapmayı uygun gördüm.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
28
kapalı