banner851

banner614

İSMETPAŞA ORTAOKULU İÇİN ALINAN KARARA TEPKİ

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İsmetpaşa Ortaokulu’nun başka bir alana çıkarılması amacıyla satışa çıkarılmasını eleştirdi. İsmetpaşa Ortaokulu’nun kentin önemli tarihi değerlerinden biri olduğunu ifade eden Er, “Şehir içi trafik açısından okulların kent merkezi dışına taşınması mantığı kabul edilebilir bir düşünce fakat bina neden yıkılır? Yıkmayın artık.” ifadelerini kullandı.

banner846
Siyaset 16.06.2021, 16:18 17.06.2021, 18:12
1825
banner844

Kentin göbeğinde kaldığı için yeterli alana sahip olmadığı, ulaşım güvenliğinin olmadığı ve deprem riski gerekçeleriyle başka bir alana taşınmasına karar verilen Düzce’nin en eski eğitim kurumlarından İsmetpaşa Ortaokulu arazisinin binasıyla birlikte özel sektöre satılmasına karar verildi.

Bu duruma tepki gösteren İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘Yıkmayın artık’ mesajı verdi.

“İSMETPAŞA ORTAOKULU KENTİN ÖNEMLİ BİR TARİHİ DEĞERİDİR”

İsmetpaşa Ortaokulu’nun tarihi özelliğine vurgu yapan Er, “Bir yandan kent kimliğini korumak için projeler üretirken bir yandan kentin kimliğini oluşturan, tarihinde yer etmiş ve Düzceli’nin anılarını biriktirdiği eserlerle alakalı istikrarlı bir şekilde “YIKIM" faaliyeti sürdürmek... Kentler tarihleri ile, binaları ile, caddeleri ile, parkları ve bahçeleri ile kent olurlar. İsmet Paşa İlkokulu da kentin önemli değerlerinden biridir, tarihidir.” ifadelerini kullandı.

“YIKMAYIN ARTIK!”

Okulun taşınacaksa bile binasının tarihi değeri nedeniyle korunması gerektiğinin altını çizen Er, “Evet şehir içi trafik açısından okulların kent merkezi dışına taşınması mantığı kabul edilebilir bir düşünce fakat bina neden yıkılır? Yıkmayın artık.” cümleleriyle alınan kararı eleştirdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (14)
Zynp 1 ay önce
Bi deprem olsa Allah korusun çocuklar içinde bina yıkılsa, belediyeyi suçlarsınız. Atın artık at gözlüklerini
öğretmen 2 ay önce
Alan okul için artık çok küçük geliyor okulun taşınması mantıklı ancak okulun yeri ranta çevrilmemeli meb bu alana güzel bir öğretmenevi yapabilir çok da güzel olur
düzceli 2 ay önce
acaba hangi milvekilin akrabası yeri alcak
Resul İnan 2 ay önce
yunus bey sanırım bu kelimeyi daha önce hiç duymadınız, o zaman hazır mısınız geliyor : RANT
Hasan 2 ay önce
Depreme dayanıksız olduğundan haberin var mı acaba ?
Musa 2 ay önce
Boş konuşuyorsunuz
veli 2 ay önce
neyin tepkisi. arabayı koyacak yer kalmadı. servisler durunca yol geçişi duruyor. çocuklar tenefüse çıkınca çarşının ortası nefes alacak yer yok. çarşının sesinden ders yapamıyorlar. yapmayın sırf siyaset için cevap vermek için yapmayın lütfen. biz veliler daha büyük temiz sessiz büyük bahçeli bir okul istiyoruz.
Veli 1 ay önce
Mevzu okul. Orası okula uygun değil bina eski deprem olsa bina çökse tıkılmadı diye konuşursunuz
vatandaş. 2 ay önce
yerine ticari bina yapılacağına belediye satın alıp yeşil alan yapsa, çocuklara oyun parkı yapsa. o bölgede çocukların oynayacağı hiç bir alan yok.
Rant şahane gerisi bahane 2 ay önce
Okul merkezde kaldıysa Namık Kemal de merkezde. İlla servise mahkum olmadan yürüme mesafesinde okul olması normal değil mi? İlkokul yap kullan, satmak neden!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın