banner851

banner614

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE HAYIR”

banner619

Yeniden Refah Partisi Düzce Kadın Kolları, Anıt Park Meydanı’nda toplanarak bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında, 24 Kasım 2011'de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen "İstanbul Sözleşmesi"ni, Kadına yönelik şiddet" adı altında, aile yapılarına yönelik yıkıcı etkileri olduğu için sözleşmenin feshedilmesini istediler.

banner846
Siyaset 16.12.2019, 11:45 17.12.2019, 11:01
2201
banner844

Yeniden Refah Partisi Düzce Kadın Kolları, 24 Kasım 2011'de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”, bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesini protesto etmek için  Anıt Park Meydanı’nda toplandı. Burada bir basın açıklaması yapan Yeniden Refah Partisi Düzce Kadın Kolları Başkanı Kezban Kahraman, “İstanbul Sözleşmesine Hayır” dedi.
 
Yeniden Refah Partisi Düzce Kadın Kolları Başkanı  Kezban Kahraman yaptığı basın açıklaması şöyle:24 Kasım 2011'de Türkiye Büyük Millet Meclisinden geçen "İstanbul Sözleşmesi" , "Kadına yönelik şiddet" adı altında, aile yapımıza yönelik yıkıcı etkileri olan Avrupa Konseyi sözleşmesidir.
                İstanbul Sözleşmesi detaylı olarak incelendiğinde, toplumun dini, ahlaki ve kültürel dinamiklerini tahrip eden halkın temel inanç ve değerleri ile hiçbir şekilde uyuşmayan bir yapıya sahip olan ve özellikle aile kurumunun ifsadını hedef alan İstanbul sözleşmesine HAYIR!
                Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı fıtrata aykırı bir kimliğe dönüştürmeyi hedef alan İstanbul sözleşmesine HAYIR!
                "Eşcinsel hakları”, “Hak temelli” gibi kavramlar ile "Toplum size cinsiyet dayatıyor özgür olun" denilerek eşcinselliğe yönlendirmek amacı ile sapkın yapılanma olan LGBT'lilere örgütlenme desteği sağlayarak toplum ve aile yapısının ifsadını hedef alan İstanbul sözleşmesine HAYIR!
             
 " Bu sözleşme, çocuklarımızın, değerlerimizin, varlığımızın, geleceğimizin çalınması anlamına gelmektedir. Biz inanıyoruz ki aile ve toplum, Avrupa uyum yasalarına dayalı çıkarılan sözleşmeler ile değil, ıslah edici olan İslam düzeninin temel esaslarına, medeniyetimizin temel dinamiklerine kayıtsız şartsız bağlanarak kurtulur.
                "Önce ahlak ve maneviyat" prensibine ve bilimsel verilere dayalı olarak belirlenmeli başta eğitim ve medya olmak üzere gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Yeniden  huzur bulabilmek ve değerlerimize sahip çıkabilmek adına mutlaka aileye gereken önemi vermek zorundayız
                İstanbul sözleşmesi bu kapsamda, kendi medeniyet ve kültürüne göre hazırlanmış, dolayısıyla çözüm getirmesi mümkün olmayan Avrupa Birliği dayatmasıdır.               
                Aile, çocuk ve kadının korunması bir topluma yapılabilecek en büyük iyiliktir. İşte bu yüzdendir ki, toplumun dejenere edilmesi için bu yol üzerinden yürünmektedir. Aile birliğinin köküne dinamit koyan İstanbul sözleşmesi, dolayısıyla eşcinsellik ve toplumsal cinsiyet eşitliğini esas alan tüm yasal anlaşmalardan bir an önce vazgeçilmelidir.
                İslam gelmeden önce cahiliye adetlerine göre kız çocuklarını diri diri toprağa gömen bir zihniyetten İslam'la şereflendikten sonra Cennet anaların ayakları altındadır inancına dönen dinin mensuplarıyız. Biz Milli Görüşçüler olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız.
                Çağrımız İstanbul sözleşmesinin biran önce feshedilmesi içindir. Sapkın görüş ve hareketlere dur demek, aile yapısını, neslimizi ve toplum sağlığını korumak sorumluluğumuz gereği, gerekli olan bütün hassasiyeti ve iradeyi göstermek için " BİZ VARIZ"
 


 

Yorumlar (11)
Biz Türk'üz... 2 yıl önce
Biz Türk'üz... Bizim tarihimizde kız çocuklarını diri diri toprağa gömmek yoktur... Arapların tarihini Türk tarihiyle karıştırmayın... Türk tarihinin bilinen 10-15 bin yıllık kaydı vardır...
Müslümanız 2 yıl önce
Neyin kafasındasın? İslam ilk insan Adem aleyhisselamdan geliyor. İlk Milliyetçilik yapan da Rabbimizin kendisine Hazreti Adem'e secde emrini reddedip "beni ateşten onu ise topraktan yarattın" diyen Şeytan aleyhillanedir. Kimin arkasındakın karar ver!
Ahmet konuk 2 yıl önce
Neslimizin korunması için eşcinsel evlilikleri onaylayan 6284 nolu yasayı reddediyoruz
ilhan ALEMDAR 2 yıl önce
Bu yasaların ne manaya geldiğini aziz milletimiz bilmiyor bu milletin yasası değildır iyiki Milli görüş var YENİDEN REFAH var
Kılıç 2 yıl önce
İstanbul sözleşmesi çogu ailenin dağılmasına, babaları hiç duruma düşürmeye , aile disiplini ve çocuk gelişimi konusunda biz müslümanları yok edecektir. Sözleşmeyi kınıyor ve fesih edilmesini temenni ediyorum.
Ozan 2 yıl önce
Parlomento da ki partiler susar yeniden refah partisi zulme karşı susmaz
Birol 2 yıl önce
İstanbul sözleşmesi nin iptalini isteyenleri destekliyoruz
İlhami ALTAŞ 2 yıl önce
MİLLÎ GÖRÜŞ'ün tek temsilcisi olan YENİDEN REFAH PARTİSİ, bu aslı ve şeref dolu görevini yerine getirerek Hakkı haykırmıştır. Kendilerine bu kutlu haykırışlarından dolayı ,YENİDEN REFAH PARTİSİ ve DÜZCE yönetimini can-ı gönülden kutluyorum.
habersiz 2 yıl önce
biz yıllardır nasılda kandırılıyormuşuz yazıklar olsun kendilerini dindar gösteripte avrupanın oyuncağı olmuşlar yapılanlar hep göz boyama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık