banner851

banner614

İSTANBUL’UN YENİ SİMGESİ İBADETE AÇILDI

İstanbul'un yeni sembollerinden olan Taksim'e yapılan cami, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla kılınan cuma namazıyla ibadete açıldı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, yılardır yapılması beklenen caminin tamamlanmasından duyduğu mutluluğu, “İnsan mutluluktan ağlar mı? Ağlar...” sözleriyle dile getirdi.

banner619
Siyaset 28.05.2021, 16:00 09.07.2021, 10:52
769

O dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1994’te verdiği Taksim’e cami yaptırma sözünü tuttu. Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyan, temeli 17 Şubat 2017'de atılan açık ve kapalı toplam namaz kapasitesi ise 4 bin kişi olan camii bugün ibadete açıldı. Taksim Meydanı'ndaki caminin minarelerinden öğle vakti ezan ve sela sesi yükseldi. Cuma namazı öncesi camide Kur'an-ı Kerim okundu, tekbir ve salavat getirildi.

Cuma namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uygun şekilde maske kullanılarak kılındı. Çevresi bariyerlerle kapatılan ve LED ekranların kurulduğu Taksim Meydanı'nda da vatandaşlar, belediye tarafından dağıtılan kağıttan seccade üzerinde namazlarını eda etti.

“İNSAN MUTLULUKTAN AĞLAR MI?”

AK Parti Genel merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Bir anıt eser olarak İstanbul siluetinde yerini alan Taksim Camii’nin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Genel Başkan Keşir, caminin tamamlanarak ibadete açılmasından duyduğu mutluluğu, “İnsan mutluluktan ağlar mı? Ağlar... Hamdolsun...” ifadeleriyle anlattı.

banner844
Yorumlar (11)
Tatar Ramazan 4 ay önce
Fabrika açında millet iş aş sahibi olsun.
Zorlu 4 ay önce
İstanbul'a yapılan camiye göz yaşı dökmek için sarf ettiğin enerji ve zaman kadar, yıllardır bitirilemeyen Düzce Üniversitesi camiinin bitirilmesi için sarf etseydin, inan daha fazla hayra girmiş olurdun.
FSP 4 ay önce
Ağladı yazıyor ama görüntü nerde hani nerden bileceğiz ağladığını
Nsm 4 ay önce
Ve tüm derlerimiz bitti. Nereyi acarsaniz acin. Gidiyorsunuz...
adamın teki 4 ay önce
he canım he, her seçimde gidiyorlar, sonra adam kazandı! muhalefet düşünsün ben niye bunları deviremiyorum meşru yolla yani seçimle diye.
ali 4 ay önce
işiniz gücünüz yalandan gözyaşı
Milletin vekili 4 ay önce
Keşke vekillik yaptığın ülkede sahip olduğunuz iktidar tarafından halkın yaşam koşulları insanların yaşayabilir seviyesine getirip sevinçten ağlayabilseydiniz.
YAVUZ0881 4 ay önce
Artık başta keşif ve toplum olarak camilerde yatıp camilerde kalkarız hiç şüphem yok bir giz yaşı dökmüş vay be ben bile inandım
Gereği yapılması umudu il 4 ay önce
Taksim Camii hayırlı olsun.Sn.KEŞİR Kamuda geçici ve şirketler üzerinden çalışan insanları kadroya aldırırsanız bizde sevinçten göz yaşı dökeriz.Yıllardır gel git yapıyoruz kadro yok.Hiç bir birikimimiz yok hak yok tazminat yok.Bizim yaşadıklarımız dan haberiniz var biliyoruz.Başkasına oy verip onlar gelseydi en kötü bu halde olurduk yine.Bir farkınız olsun saygılar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın