banner851

banner614

İŞTE AK PARTİ'NİN ADAYLARI!

banner619

AK Parti'nin Düzce milletvekili adayları belli oldu. 1. sıra adayı, eski vekil Fahri Çakır olurken Milletvekili Ayşe Keşir 2. sıradan aday gösterilerek tekrar seçim yarışına dahil oldu. 3. sırada ise Numan Çabuk yer aldı. Bir dönem TSO başkanlığı da yapan Çakır'ın yıllar sonra yeniden listeye girmesi bir sürpriz olarak değerlendirilirken, seçimin iddialı aday adayları yarış dışı kaldı.

banner846
Siyaset 21.05.2018, 16:49 22.05.2018, 17:06
22233
banner844
Seçimin adayları en merak edilen partisi AK Parti'de adaylar belli oldu. Partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'na teslim etmesi için son gün olan bugün AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu'na Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun tarafından götürüldü.

51 aday adayı başvuru yapmıştı
Düzce'de vekil olabilmek için 51 aday adayının başvuru yaptığı AK Parti'de 1. sıra adayı Fahri Çakır olurken 2. sırada Ayşe Keşir, 3. sırada ise Numan Çabuk adaylık ipini göğüsledi.

Çakır yıllar sonra yeniden aday
Listenin açıklanması ile Düzce'de 'Fahri Çakır' sürprizi yaşandı. 2002 seçimlerinde 22'nci dönem AK Parti milletvekili olarak TBMM'de Düzce'yi temsil eden Çakır, daha sonraki genel seçimlerde adayı adayı başvurusu yapmasına karşılık listeye alınmamıştı. Çakır'ın 27. dönem milletvekili genel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesi büyük şaşkınlık yarattı.

Beklenen oldu
AK Parti'nin tekrar iktidara gelmesi halinde kabinede yeri hazır olduğu konuşulan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü beklenildiği gibi aday gösterilmedi.

Arslan yarış dışı kaldı
Mevcut vekil  Fevai Arslan ise tekrar seçim yarışına katılabilmek için partiden vize alamadı. Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu. Ayrıca YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu.

Öte yandan listelerin teslim edilmesi sonrası AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, bu akşam saat 19:00'da bir basın toplantısı düzenleyecek. 3 adayla birlikte kameraların karşısına geçerek, açıklamalarda bulunacak olan Keskin ve adaylar daha sonra saha çalışmalarına başlayacak.

Fahri Çakır kimdir?
Düzce doğumlu Fahri Çakır, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü’nü İngilizce olarak bitirdi. Bir dönem öğretmenlik yapan İşadamı Çakır, Düzce TSO Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti’de 22. Dönem Milletvekilliği yapan Çakır, parti içerisinde de çeşitli görevlerde bulundu.

Ayşe Keşir kimdir?
Düzce Doğumlu olan Keşir, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kollarının kurucu yönetim kurulu üyesi. 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Koordinatörlüğü görevinde bulundu. 8 Mayıs 2005 tarihinde 1. Olağan Kongreden sonra, MKYK ve Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanlığı görevine getirildi (2005-2007). 2006 yılında Ak Parti İktidarında Sosyal Politika Uygulamaları I ve II yayınlarını hazırladı ve tüm kadın kolları teşkilatlardaki eğitim organizasyonunu yönetti. Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı olarak görev yaptı (2007-2012). Bu görevi esnasında, kadın kollarının ulusal ve uluslararası çalışmalarının tanıtım ve medya planlamasını yürüttü. Kısa filmler, yayınlar ve broşürler hazırladı. 2009 seçimlerinde Ankara Altındağ ve Büyükşehir Meclis Üyesi seçildi.

Numan Çabuk kimdir?
Düzce’nin Boğaziçin beldesinden olduğu bilinen Numan Çabuk, Düzce Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Düzce 112 Acil Servis'te müdür olarak görev yapıyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (215)
RİZELİ53 3 yıl önce
ALLAHIN İZNİ İLE 3 TE 3 YAPACAĞIZ
ayse sari 3 yıl önce
SN FAHRI CAKIR DUZCE ICIN EN FAYDALI OLACAK ISIMDIR....HAYIRLI OLSUN
düzceli 3 yıl önce
adaylar gayet iyi hemen kötülemeyin
ömer 3 yıl önce
kötülemeye gerek yok tüm partilerin adayları böyle bence en iyisi bu faruk özlüde bakan olacak %100
Abartamayalım Arkadaşlar 3 yıl önce
Adaylar normal aday kara propaganda yapmayın sanki diğer adaylar astronot mu Faruk özlü de bakanlığa devam edecek %100
d,zceli 3 yıl önce
dü,zceli gene verir 3 te 3 alır
Mmn 3 yıl önce
3 cekete artik dur demenin zamani geldi..yeter artik erdoganin sirtindan secilip krallar gibi yasiyolar..oyumuz erdogana vekil oyumuz mhp ye arkadaslar..ders lazim bunlara
ercan 3 yıl önce
Eskiye Rağbet Olsaydı, Bit Pazarına Nur Yağardı. Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyun, Fahri ÇAKIR ve Ayşe KEŞİR Düzce için ne yapmışlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu