banner851

banner614

İŞTE ÖNCÜ HABER'E ÖZEL İLK AÇIKLAMA

banner619

AK Parti eski Milletvekili ve İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, daha önce 'Çaycısı bile olurum' dediği AK Parti'deki siyasi yaşamına, politik ve siyaset anlayışı ile söylemlerdeki ciddi değişiklikler gerekçesiyle nokta koyduğunu duyurdu. Öncü Haber'e özel konuşan Kaşıkoğlu eski AK Partili Ali Babacan'ın partisine geçtiğini ve kurucular kurulu üyesi olduğunu açıkladı.

banner846
Siyaset 09.03.2020, 09:47 09.03.2020, 17:21
4388
banner844
banner785

AK Parti'de sürpriz istifa! İki dönem Düzce milletvekilliği ve bir dönem AK Parti İl başkanlığı yapan Avukat ve Arabulucu Metin Kaşıkoğlu bu sabah sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

2 dönem vekillik, 1 dönem il başkanlığı yaptı

Partinin kuruluşundan bu yana birçok kademede görev alan, AK Parti'nin ilk genel seçimlerinde Düzce'de 3-0 yapması ile parlamentoya girmeye hak kazanan Kaşıkoğlu iki dönem vekillik görevinin ardından bir dönem de AK Parti İl başkanlığı koltuğuna oturmuştu. Kaşıkoğlu'nun il başkanı olduğu yerel seçimlerde AK Parti Düzce'de tüm belediyeleri almıştı.

"Yollar ve yöntemler zorunlu olarak değişebilir lakin..."

Aktif görevde olmasa da hala Ankara'da önemli bir nüfusu olan Kaşıkoğlu, istifa paylaşımında şunları kaydetti: "Milletimize hizmet amacıyla kuruluşunda yer aldığım, çeşitli boyutlarda görevler üstlendiğim Ak Parti' deki siyasi yaşamıma, politik anlayış ve bakış farklıları ve siyaset anlayış ve söylemindeki ciddi değişiklikler nedeni ile nokta koymuş bulunuyorum. AK Parti içinde sayısız isimsiz kahramanla beraber gece-gündüz demeden milletimize hizmet aşkı ile çalıştık, didindik, çabaladık. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle çeşitli fedekarlıklarla koşuşturan tüm yol arkadaşlarımın şahsım üzerinde tarif edilemez hakları vardır. Yollar ve yöntemler zorunlu olarak değişebilir lakin milletimize hizmet anlayışımız ve amacımız asla değişmeyecektir. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. İyi günlerde karşılaşmak dileğiyle..."

Öncü Haber'e özel açıklama

Kaşıkoğlu, Öncü Haber'e özel yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti: "Görüş ve fikir aykırılıkları ile söylemlerdeki çok ciddi değişiklikler, 2001 yılında yola çıktığımız politikalarla bugün uygulanan politikalar arasındaki taban tabana zıtlıklar bu kararı almamıza neden oldu."

DEVA Partisi'ne geçti

Kaşıkoğlu ayrıca AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın partisi olan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nde kurucular kurulu üyesi olarak görev aldığını belirterek, istifasının bir diğer gerekçesini de açıklamış oldu.

Yorumlar (20)
Erdem 1 yıl önce
Akpartide Mevki makamlarını kaybedenler, kovulanlar, istifa edenler, akparti dava şuurunu kaybetmiş yanlışlar yapıyor diye hep aynı açıklamalar, 2 dönem milletvekilliği yaptın, daha geçen dönem milletvekili olmak için aday adayı oldun. Koltuğu alamadın şimdi ak parti şuurunu kaybetti öylemi ? Bırakın bu ucuz siyaseti omurgalı olun...
ilginç 1 yıl önce
AK Partili değilim ama bildiğim kadarıyla çaycılık yapsa kimse çayını içmezdi.
Ret kit81 1 yıl önce
Kalan sağlar bizimdir cürümü kadar yer yakar başkanın hem içerde hem dışarıdaki hainlerle nasıl mücadele ettiğini daha iyi anlıyoruz herkes hesabın kesileceği sandığı beklesin
Düzceli 1 yıl önce
İlla bir yerde topluma tepeden bakacaksın ya, illa bir koltuğun olacak ya illa ismin bir yerlerde olacak ya, sen sin Metinim seeen
Allah seni unutmasın metinim uyan gerisi boş
Hasan D. 1 yıl önce
KENDİNİ BITIRDIN KAŞIKOĞLU.
Ercan sevki 1 yıl önce
Devasız dertlere düş inşallah
Mehmet bakbak 1 yıl önce
Yaziklar olsun hemde buyuk yaxiklar hani caycisi bile olurum dedigin davan ne oldu bumu yaa
sevdalı 1 yıl önce
yarinde çıkarına uymazsa DEVA yı bırakır HEVA ya gider. vah vahh
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
kapalı