banner851

banner614

İŞTE TÜRKİYE'NİN YENİ BAKANLARI...

banner619

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir süredir gerçekleştirilmesi beklenen kabine revizyonuna dair kararları Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, iki yeni bakanlık kuruldu.

banner846
Siyaset 21.04.2021, 10:06 21.04.2021, 16:52
1199
banner844

Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde olan Kabine değişikliği ile ilgili kararlar Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 21 Nisan tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile iki yeni bakanlık kurulmasının hemen ardından, son mükerrer ile yeni kabine değişikliği de açıklandı.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İKİYE BÖLÜNDÜ

Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölünerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Bu gelişmenin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine AK Parti MKYK Üyesi Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Pro. Dr. Vedat Bilgin isimleri atandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınmış oldu.

TİCARET BAKANI PEKCAN GÖREVDEN ALINDI

Bir süredir eşinin şirketinden bakanlık bünyesine 9 milyon TL’lik dezenfektan alımı yaptığı iddialarının hedefinde olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Cumhurbaşkanı Kararı’yla görevden alındı. Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanlığı görevine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Nerde AdaLet 4 ay önce
Eeeee Sadece Ticaret Bakani Ruhsar Hanim Eşinin Şirketi Üzerinden 9 MiLyon Vurgun Yapti Şimdi Sadece Görevden ALındı ÖyLemi YargıLama Yok Birşey Yok NegüzeL BakanLık GeLen Tokat Giden Tokat Bu MiLLet Çok Şey Hak ediyor
Gürkan öztürk 4 ay önce
Biz seçtik. Yetmez ama evet dedik. Ooo yeee dedik.
Şimdi ağlayamayız. Yakışmaz bize.
Ali 4 ay önce
Faruk özlü bu gece uyumaz:)