banner851

banner614

İSTİFALAR İÇİN İLGİNÇ YORUM

banner619

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM Genel Kurulu'nda Mehmet Keleş'in de aralarında bulunduğu istifa eden belediye başkanları ile ilgili iktidar partisine sorular yöneltti. AK Parti'ye mensup 6 belediye başkanının istifa ettirildiğini belirten Özcan, "Bu 6 belediyede yaklaşık 30 milyon seçmen mevcut. Bu durumda bu kadar seçmen iradesi açığa çıktıktan sonra bir erken yerel seçim gündeminizde var mıdır?” dedi.

banner846
Siyaset 29.10.2017, 15:22 30.10.2017, 16:17
1985
banner844

AK Parti'de istifası istenen belediye başkanları bir bir görevi bıraktıklarını kamuoyuna açıklarken, ana muhalefet süreci sorgulamaya devam ediyor.

Aralarında Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in de bulunduğu istifa eden belediye başkanlarını, CHP'nin Düzce'den Sorumlu Milletvekili Mahmut Tanal'dan sonra bu kez CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan meclise taşıdı ve sorularına yanıt istedi.

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan Özcan, istifalarla ilgili kamuoyunu aydınlatıcı herhangi bir açıklama yapılmadığını savundu. Bu konuda hükümet yetkililerine defalarca soru sorduklarını ancak henüz bir cevap alamadıklarını belirten Özcan, "Halk tarafından seçilen AK Parti'ye mensup 6 belediye başkanı, sarayın iradesiyle istifa ettiriliyor. Hala bu istifaların neden gerçekleştiği konusunda kamuoyunu aydınlatıcı herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu belediye başkanları ile ilgili somut yolsuzluk iddiaları var mı?, bu belediye başkanlarının FETÖ terör örgütü ile bağlantıları var mı? Bu 6 belediyede yaklaşık 30 milyon seçmen mevcut. Bu durumda bu kadar seçmen iradesi açığa çıktıktan sonra bir erken yerel seçim gündeminizde var mıdır?” diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (7)
hayal kurmayın 4 yıl önce
yaa ne demezsiniz, o 30 milyon size gelir şimdi
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
DÜZCE'DE AKP ADAY BELİRLEMEDEN SEÇİME GİRSİN YİNE KAZANIR...
MİLLETİN BELEDİYECİLİK İLE İŞİ YOK; BERBAT BİR YAŞAMI KABULLENMİŞ VE İRADE GÖSTERME GEREĞİ DUYMUYOR...
Can . D 4 yıl önce
SEN KENDI ISINE BAK SENI ILGILENDIRMEZ SEN CHP NIN NEDEN YURT DISINE GIDINCE GÜZELIM ÜLKEMIZI SEKAYET EDER ONU SÖYLE
T. 4 yıl önce
Hey inatçı keleşçi. Saat kulesi nasıl 745 bin tl oluyor? İnadından önce sadece bunu açıkla.
Seçmen iradesi 4 yıl önce
Seçmene 'Bunu seçeceksin' deniyor, 'Görevden aldım' deniyor. Sonra da bize 'Milli irade budur' deniyor. Bir kişinin iradesi nasıl milli irade olabilir? sorabilen var mı?
Baki Çelik 4 yıl önce
Erken secimi niye istiyosunuz.Meral Akşener bı teşkilatlansin bu ne acele böyle.Sanki erken seçim olsa
İnadına keles 4 yıl önce
Kelesin projelerini bitirmesine musade etmeleri gerekirdi dursun ay beyefendi sadece söktürüyo çivi çakamadi şuana kadar