banner851

banner614

İSTİFANIN FATURASINI KESKİN’E KESTİ

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkanlığı görevine gelen Mehmet Keleş’in vaatte bulunduğu projeleri bitirmeden istifa etmesinin ardından yapılmayan işlerin faturasını AK Parti İl Başkanı Keskin’e kesti. Bitirilmeyen projelerin hesabını istifa eden başkana soramayacaklarını kaydeden Tütüncü, “Parti adına çıksın açıklasın. Neden bu söz verilen vaatler yerine getirilmemiştir? Sözlerini tutmalarını bekliyoruz” dedi.

banner619
Siyaset 29.03.2018, 14:57 29.03.2018, 17:36
2900

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, geçtiğimiz günlerde Mehmet Keleş’in Düzce Belediye Başkanlığı görevinden istifasının nedenini sorduğu AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e bu kez, 2014’de gerçekleştirilen yerel seçimlerde verilen vaatlerin neden yerine getirilmediğini sordu.

“Hiçbir vaat ortada yok”
Konuşmasına, 4 yıl önceki seçimlerde Mehmet Keleş’in Düzcelilere verdiği vaatleri değerlendirerek başlayan Tütüncü şöyle konuştu:

“Küçük Melen Suyu Projesi vardı Keleş’in. Melen Suyu Projesi kapsamında Düzce’nin Kuzeybatısından gelen Melen Suyu’nun çevresine spor alanları, yürüyüş parkurları ve kafeler gibi çok sayıda sosyal alan yapılacak demişti. Ancak tamamlanmış böyle bir çalışma yok. Kentsel Dönüşüm Projesi vardı. Düzce eski Sanayi Çarşısı’ndan Çay Mahallesi boyunca uzanacak olan proje ile Düzce yeni yüzüne kavuşacak denmişti. Kavuşmadı biliyorsunuz. Asar Suyu’na ilişkin sözleri vardı. Düzce’nin göbeğinden geçen Asar Deresi’ni kentsel dönüşüme uygun olarak yapacaklardı. Suyun debisi içerisinde koyulacak sistemle yükseltilecekti. Dere içinde kanolarla gezinti yapabilecektik. Asar Suyu’nun çevresine yine yürüyüş parkurları, spor alanları, kafeler gibi sosyal mekanlar yapılacak demişlerdi. Keşke olsaydı çok güzel bir proje olacaktı ama ne yazık ki biz bunu da görecektik. Asar Suyu kaderine terk edilmiş durumda. 2014 yılında verdikleri sözler içerisinde hızlı ve kolay ulaşım projeleri vardı. Bu projede yine vaat olmaktan öteye geçemedi. Konuralp ve Tarih Koridoru Projeleri’ne ilişkin de bir şeye rastlayamadık. Düzce Kültür Evleri ile ilgili sözleri vardı. Her mahallede kurulacak olan Düzce Kültür Evleri her kesimden vatandaşa hitap edecekti. Ne yazık ki böyle bir projenin de gerçekleştiği göremedik. Keşke gerçekleşmiş olsaydı. Stadyum sözleri vardı. Kalıcı Konutlar bölgesinde bulunan taş ocağının olduğu bölgeye 15 bin kişilik stat, avm, sosyal alanlar ve Bayraktepe projeleri denmişti ama ortada maalesef yine yok.”

“Neden yerine getirilmedi, çıkıp açıklasın; verilen sözler tutulsun”
Keleş’in istifasının ardından yerine getirilmediğini söylediği vaatleri Keskin’in açıklamasını isteyen Tütüncü, şu ifadelerde bulundu:

“Şimdi bu soruları kime yöneltelim bilemiyoruz. Çünkü Mehmet Keleş istifa etti. Dursun Ay da göreve yeni geldi. Onun işi de gerçekten çok zor. 4 yıl içerisinde bitirilememiş projeleri 1 yıl içerisinde bitirmesini bekleyeceğiz ki bu mucize gibi bir şey. Bu soruları biz yine Hikmet Keskin’e soralım. Çünkü Mehmet Keleş’in ağabeyleri olduğundan ve metal yorgunluğu yaşadığından bahsetmişti. İstifa nedenini sormamamızı, sorgulamamamızı istemişti bizden. Mehmet Keleş benim ne ağabeyim, ne kan bağım var, ben akçeli işlerle de uğraşmadığım için bir çekincem de yok. Mehmet Keleş’e soramıyorsak Hikmet Keskin’e soralım ve parti adına açıklasın lütfen.

Neden bu söz verilen vaatler yerine getirilmemiştir? Düzce’nin çehresi neden değiştirilememiştir? Böylesine cennet şehrimizle ilgili söz verilen çalışmalar neden yapılmamıştır? Bunu soruyoruz ve sözlerini tutmalarını bekliyoruz. Metal yorgunluğu niye yaşanır? Altımda bir Audi’m olsa ben böyle bir yorgunluk yaşamazdım.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (38)
Serdar BABA 3 yıl önce
Dinden bahseden kişilere sorarım : Keleş'in başkanlığı ile dine daha mı ısındınız ? benim paramla Audi aldı ve sen dine daha çok mu yaklaştın ? CHP li belediye de dinden uzaklaşıyor AKP li de yaklaşıyorsan kedinde bir sıkıntı vardır.
Fanatiklere 3 yıl önce
Evet CHP belediyeleri çok iyi çalışıyor
Kısa ve öz çözümleri var, çimlendirmek yerine yeşile boyamak gibi!!!
Dini değerlerimizi alaşağı etmek gibi!!!
Edirne CHP Belediyesi örnek, milletin her dediğine inanmayın, araştırın!!!
Sen açıkla!!! 3 yıl önce
Arkadaşlar bu hanım gökyüzü yeşil dese inanacakmısınız?Ne kadar kolay kabulleniyorsunuz, pekala,bu hanım açıklasın bakalım keleş bunlar yüzünden gitti, neden sebep oldunuz?!!!Neden bu dediğiniz projelere karşı çıktınız, üzerine gittiniz???!
İcraat yapamayınca 3 yıl önce
YaAllah aşkına,ne icraat yaptınızda bi anlat hele.Dilimizi dinimizi saptırdınız yıllarca.Anca millete bulaşıyorsunuz.Adam gibi muhalefet olun da vatana millete faydanız dokunsun.Yerel basını takip ederseniz projelerden haberin olur
Anca konuşursunuz2 3 yıl önce
Bu söylediğiniz (henüz proje başlangıç aşamasında olan) ve sizin çamur atmaktan aklınızın eremeyeceği daha bir dizi projeler üzerine görüşüldü. Başkan Bey, size laf yetiştirmeye uğraşırsa anca sizin gibi konuşmuş olur.
Anca konuşuyorsunuz1 3 yıl önce
Hanımefendi, çamur at izi kalsınlar bırakın artık, daha bir hafta önce, Düzce’nin işadamlarının, Stk’ların ve büyük firmaların genel müdürlerinin katıldığı Şehrin Ekonomi Beklentileri Forumu toplantısı yapıldı.
cash81 3 yıl önce
kalıcı konutlara çöp konteynırları koydukları için açılış sov yapan zihniyetlerden ne bekliyorsunuz bunlar sadece satar
Arzu 3 yıl önce
Göbüllü Ak kadına cevabım;bizde herhangi bir cinsiyet ayrımı yoktur.Keleş istifa ettiği için burda muhatap sayın Keskin'dir. Neden rahatsız oluyorsunuz ki? Şeffaf olmanız gerektiği yerde sağa sola saldırnayı yeğliyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın