banner851

banner955

İSTİFANIN NEDENİ BELLİ OLDU

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ın ani istifası 'İnce'nin partisine katılacak' söylentilerine yol açtı. Ancak gerçek çok farklı çıktı. İddiaya göre Sancar'ın uygunsuz görüntülerinin olduğu bir görüntü kaydı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne gitti. Kılıçdaroğlu, Sancar'ın görüntülerini izleyerek 'İstifa etsin' talimatı verdi.

Siyaset 02.03.2021, 15:35
2460
İSTİFANIN NEDENİ BELLİ OLDU
banner1032

Akittv’nin haberine göre CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yapılan kaset komplosuyla koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Denizli Milletvekili Teoman Sancar'la ilgili 4 dakikalık uygunsuz görüntülerin olduğu kaseti gördükten sonra istifaya zorladığı öğrenildi. Genel merkezde CHP genel başkan yardımcılarından birinin, boş kâğıda Sancar'a imza attırdığı, sonrasında kâğıdı istifa dilekçesi olarak doldurduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Sancar, "Kaset var diye, baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim" dedi. İşte Sancar'ın son dakika ifadeleri;

KASET SKANDALINDA VEKİL AYRIMI

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, seks kaseti şantajıyla gündeme gelen İstanbul Milletvekili ve parti meclisi üyesi Özgür Karabat'a sahip çıkıp istifa ettirmezken, Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ı istifaya zorlaması parti içinde tepkilere neden oldu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN İSTİFA ETTİ

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosunun ardından koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu, uygunsuz görüntülerinin olduğu kaseti ortaya çıkan Denizli Milletvekili Teoman Sancar'ı istifaya zorladığı öğrenildi.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar 27 Şubat'ta sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Sancar'ın istifa açıklaması sosyal medyada ve parti kulislerinde 'Muharrem İnce'nin kuracağı yeni partiye katılacak' yorumlarına neden oldu.

İSTİFANIN NEDENİ BELLİ OLDU! 4 DAKİKALIK KASET

Oysa Sancar'ın istifasının arkasında bir süre önce CHP Genel Merkezi'ne gönderilen ve karşılığında 1 milyon dolar istenen 4 dakikalık kaset olduğu öğrenildi. Kasette Sancar'ın da aralarında olduğu bir grup erkeğin alkol aldığı ve uygunsuz görüntülerin olduğu öne sürüldü.

2 GENÇ TARAFINDAN UYGUNSUZ GÖRÜNTÜLERİ ÇEKİLDİ

İddiaya göre Sancar'ın, Denizli'de 3 ay önce bir arkadaşının davetiyle gittiği evde iki genç tarafından uygunsuz görüntüleri çekildi ve Sancar'dan 1 milyon dolar istendi. Sancar bunun üzerine savcılığa giderek, şikâyetçi oldu.

(AKİTTV)

Yorumlar (7)
Düzceli.. 2 yıl önce
Ne güzel ya.. Kimse çıkıp yayın yasağı istemiyor.. Bazıları hemen istiyor da..
Duzceli 2 yıl önce
kılıçdaroğlu kasetcilik ve montajcılık a.s
Hadi bakalım 2 yıl önce
Yahu kendisi nasıl geldi? İronik vesselam.
xcs 2 yıl önce
akit denen şeye vatandaş inanmıyor siz servis ediyorsunuz
levent 2 yıl önce
boyle başlık mı olur
Bravo 2 yıl önce
Bu nasıl bir yorum ya, kasetle gelmiş vs. Biz de öncü okuyoruz bunlar haberci diye, harbiden biz de safmışız, kandırılmışız.
Yorumsuz.. 2 yıl önce
Biliyorum bu yorumumu yayinlamayacksiniz. Sise tek sorum olacak. Koskoca ana muhalefet partisi hakkinda kasetle geldi filan gibi bir baslik atmak size mi kaldi? Siz kendinizi sanirim koskoca cp den buyuk goruyorsunuz. Tamam boyle devam edebilirsiniz. Tebrikler size
18
parçalı bulutlu