banner851

banner955

İŞYERLERİ KAPATILDI, BUNDAN SONRA HAK EDENE VERİLECEK

Öncü Haber gündeme taşıdı, Vali Atay gerekeni yaptı. Çalışmaya ihtiyacı olan kadınların istihdam edilmesi ve girişimciliğe yönlendirilmesi için Düzce Valiliği ve İl Özel İdaresi’nin ortak çalışmasıyla şehre kazandırılan Düzce Kadın Emeği Merkezi’nde dar gelirli olmadığı halde babasının nüfusunu kullanarak, bir değil, iki değil tam 3 dükkan birden işleten, bununla da kalmayıp merkezin genel temizliği için Toplum Yararına Program kapsamında işe alınan kadınları personeli gibi çalıştıran Belediye Başkanvekili Hüdaver Gösterişli’nin kızı Hale Ülkü Yesirci’ye tanınan çifte standardın Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal tarafından sesli olarak dile getirilmesi sonrası Vali Atay söz konusu dükkanların kapatılması için talimat verdi. Bu doğrultuda usulsüz şekilde işgal edilen üç işyeri kapatıldı. Öte yandan Yesirci’nin, bu olayın gündeme gelmesinin ardından Kadın Emeği Merkezi çalışanları ile tartıştığı ve çalışanların işten ayrılmaları için mobbing uyguladığı bilgisine ulaşıldı.

Siyaset 04.11.2022, 14:14 04.11.2022, 15:41
7345

Düzce Valiliği bünyesinde aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen, maddi durumu iyi olmayan kadınlara istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kadın Emeği Merkezi’nde babası Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli’nin gücünü kullanarak usulsüz bir şekilde 3 işyeri birden işgal eden Hale Ülkü Yesirci’ye soğuk duş.

Ünsal ‘Yorumlu-yorum’da gündeme taşıdı

Düzce Valiliği ve Düzce İl Özel İdaresi tarafından dar gelirli kadınların ayakta durması için hayata geçirilen Kadın Emeği Merkezi’nde ihtiyaç sahibi olmadığı halde 3 dükkanı birden işleten ve bunun yanı sıra Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında merkezin genel temizliği için alınan kadınları işyerinde maaşsız şekilde personeli gibi çalıştıran Hale Ülkü Yesirci’ye başkanvekili babası tarafından tanınan haksız torpili Öncü TV’nin Yorumlu-Yorum programında gündeme taşıyan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın dobra dobra açıklamalarının ardından Düzce Valiliği ve Düzce İl Özel İdaresi yetkilileri harekete geçerek Yesirci’ye ait 3 işyerini kapattı.  

‘Basına siz servis ettiniz’ diyerek çalışanlarla kavga etmiş…

Öte yandan Öncü Haber Merkezi ekibi çeşitli kaynaklardan, Sadullah Ünsal’ın konuyu Yorumlu-Yorum programında gündeme getirmesinin ardından Hale Ülkü Yesirci’nin, Kadın Emeği Merkezi’nde görevli çalışanlarla ‘Bu olayı siz basına servis ettiniz’ diyerek tartıştığı bilgisine ulaştı. Yine Yesirci’nin bu çalışanların işten çıkmaları için mobbing uyguladığı bilgisine ulaşıldı.

Bu gücü nereden alıyor?

Hem haksız şekilde 3 dükkanı işgal etmesi hem de TYP çalışanlarını personeli gibi çalıştırması ile ‘Pes’ dedirten Belediye Başkanvekili Hüdaver Gösterişli’nin kızı Hale Ülkü Yesirci’den boşalacak iş yerlerinin gerçekten ihtiyaç sahibi kadınlara verileceği öğrenildi. 

Yorumlar (27)
KEMAL 3 hafta önce
SADULLAH SANADA GÜVENİM KALMADI VALİYİ ÖVÜYORUM NEDEN YAYINLAMIYORSUN
C.K.ASCHAAFENBURG. 3 hafta önce
Düzce.!Belediyesine işi düşene Allah yardım etsin çünkü belediyeye.Gelenvatan daşı dış kapıdan.geriçevirmeyi
çok iyi biliyor sıkılmaz Ama Mil.v.Sn.Ayşe keşir olsun kadın kolları başkanı olsun çok Kadir Şinas.değerli.insanlar. birdaha onlarla karşılaşmadım
Ama TR.gelince onlaramutlaka hatalarını söylerim merak etmesinler.çünkü.AKP.Çürük metalyorgunları.olanı,Ayıklayıp Atıyor.partiden.benden ikaz...?
KEMAL 3 hafta önce
VALİYE ÖVGÜMÜ NEDEN YAYINLAMIYORSUN YÜCE İNSAN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISINDAN KORKUYORMUSUN
Esnaf 3 hafta önce
Yüzünde 60 yıllık sakal kızına tuttugun canak inşAllah hem bu alem hem öbür alemde senden cıksın hüdaver amca bide senin elini öptük adam sandık
Düzce'li.. 4 hafta önce
yine kendi lerin den biri ne verirler cezası yok çünkü
Şampiyon 4 hafta önce
Ohh ne güsel dünya ….
Ekrem 4 hafta önce
Helal olsun sayın valimize böyle olması gerekiyor.yazıklar olsun ne mideleri nede gözleri doymak bilmiyor.
Düzceli 4 hafta önce
Yazıklar olsun Gösterişli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız