banner851

banner614

İYİ PARTİ'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 24 Haziran’daki seçime katılma yeterliliğine sahip partilerin listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gönderdiğini ve bu listede İYİ Parti’nin de yer aldığını açıkladı.

banner619
Siyaset 21.04.2018, 21:02 22.04.2018, 15:28
1570

Yargıtay, 24 Haziran erken seçimine katılacak partilerin listesini YSK'ya verdi. İyi Parti sözcüsü Aytun Çıray, listede İyi Parti'nin de adının yer aldığını ve partilerinin bu durumda seçime katılacağının kesinlik kazandığını kamuoyuna duyurdu. Böylece günlerdir devam eden "İyi Parti seçime katılabilecek mi?" sorusu cevabını bulmuş oldu.

"YSK'YA VERİLEN LİSTEYE GÖRE İYİ PARTİ SEÇİME KATILABİLECEK"
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Aytun Çıray, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği listeye göre İyi Parti seçime katılabilecek. 24 Haziran seçimlerine girebileceğimiz böylece tescillendi" ifadesini kullandı.

İYİ Parti'den yapılan açıklama şöyle:
"Yüksek Seçim Kurulu, Sayın Sadi Güven'in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17:00 itibarı ile Yüksek Seçim Kuruluna 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir.

"24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE KATILMA HAKKIMIZ TESCİL EDİLMİŞTİR"
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın YSK'ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti'nin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil etmiştir. Büyük Türk Milletine saygılarımızla duyururuz. Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü" (Kaynak: haberler.com)

 

Yorumlar (23)
adamın teki 3 yıl önce
Valla KK büyük adammış, o olmasaydı gökkubbe başımıza yıkılacaktı!
Detay 3 yıl önce
Meral akşener devlet bahçeliden daha iyi lider adayım diyor devlet bahçeli akp yi destekliyor bahçelinin youtube den akp ve Tayyip Erdoğan için dediklerini bi izleyin dinleyin derim akp ye oy vermezsiniz
bu hanfendi 3 yıl önce
28 şubatta hiç gökkubbeyi başlarına yıkarım dedimi.o zaman bakandı.fetöyle ilgili kendisi ne yapmış.askerler darbe yaparken sesi çıkmaz erdoğanın sağladığı özgürlük ortamına bakıp erdoğana gökkubbeyi başlarına yıkarız diyen biri.keşke askerede iki laf edebilseydi.
herşey iyi olacak 3 yıl önce
iyi partiye oy verebilirim..hayatım boyunca mhp ye oy vermedim ve vermem de ama yiğit bir kadın olan meral hanım başka.temennim ise chp nin basarıl ı olması.
Mhp 3 yıl önce
Ben mhp lilerin sol ittifaka oy verecegini düşünmüyorum. Kaldiki fetoyada destek cikan bir parti akşenerin partisi
Ferruh 3 yıl önce
Okadar çamur attılar hiçbiri tutmadı. Muhafazakar milliyetçi biridir Akşener
İzmir Marşı çalsın. 3 yıl önce
Megri, megri tutmadı. Şimdi modaları yaylalar... Atatürk'çüler, Milliyetçiler, Demokratlar, Gerçek dindarlar İYİ de birleşip İzmir marşıyla şunları yollayabilirmisiniz?
Yeter artık... 3 yıl önce
Hadi bakalım Meral abla inşAllah arkandayiz yeni bir simaya çok ihtiyacımız var millet olarak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın