banner851

banner614

İYİ PARTİ İLK KURULTAYINI YAPTI

İYİ Parti 1’inci Olağanüstü Kurultayı’nda tek aday ile girilen genel başkanlık seçimlerinde, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener, yeniden genel başkanlığa seçildi. On binlerin katıldığı kurultaya Düzce’den de yoğun bir destek sağlandı.

banner619
Siyaset 02.04.2018, 13:48 02.04.2018, 18:06
1913

Ankara Spor Salonu’nda yapılan İYİ Parti'nin 1. Olağanüstü Kurultayı, Genel Başkan Akşener'in de gelmesiyle başladı. "İYİ'ler kazanır" temasıyla düzenlenen kurultayı izlemek için gelen on binler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Kurultayın gerçekleştirileceği salona, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk bayrağı asıldı. Akşener'in tek aday olacağı kurultayda, partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak kadrolar şekillenecek.On binlerin katıldığı öğrenilen kurultaya Düzce’den de yoğun bir destek sağlandı. Cumartesi gecesi 02:00 saatlerinde İYİ Parti Düzce İl Başkanlığı binası önünden çok sayıda otobüsün kaldırılarak erken saatlerinde kurultayın yapılacağı salondaki yerler alındı.
İYİ Parti 1’inci Olağanüstü Kurultayı’nda tek aday ile girilen genel başkanlık seçimlerinde, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener, yeniden genel başkanlığa seçildi. 1112 delegeden 1061’inin oy kullandığı kurultayda 1 oy geçersiz sayılırken, Meral Akşener 1060 oy ile yeniden genel başkan seçildi. Genel başkanlık seçimlerinin ardından Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin seçimine geçildi.KONGREDE YAŞANANLAR
Salona kurulan dev ekrandan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in fotoğraflarının bulunduğu sinevizyon gösterimi yapıldı. Balonlarla süslenen salonda "Türkiye İYİ olacak", "İYİ'ler kazanır, Türkiye kazanır", "Engelleri aşa aşa geliyoruz", "Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak", "Bize güven, kendine güven, Türkiye İYİ olacak", "İYİ'ler, kötülerden cesur" pankartları asıldı.

Kurultayın yapıldığı salona gelen Akşener, partilileri selamladı. Bu sırada partililer "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" sloganları attı. Kurultaya katılan madencilerce verilen bareti takan Akşener, küçük bir madenci heykelini de elinde taşıdı.Bir çocuğu kucağına alan Akşener, kürsüye geçerek, "Hoşgeldiniz. Rabbime şükürler olsun, bu günleri bize gösterdi. İyi ki varsınız." dedi.
İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, bin 64 delegenin imzasıyla kurultayı açtıklarını belirtti. Divan Başkanlığına Abdul Ahat Andican seçildi. Akşener'in tek aday olacağı kurultayda, partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak kadrolar şekillenecek.

AKŞENER: KADINLARA SESLENİYORUM, İYİ PARTİ SİZİNDİR
"Artık, çözümsüzlük ve umutsuzluk batağına saplanmak yok. Artık güç simsarlarından korkmak yok. Artık, bu ülkede iyileri ve iyilikleri konuşmamızın zamanı geldi. Herkes biliyor, hepimiz biliyoruz, ülkemizdeki bu sessizlik, huzurun sessizliği değil, korkunun sessizliğidir. Ekonomi tepetaklak olmuş yokuş aşağı inerken, korkunun suskunluğunu, huzurun sessizliği gibi yutturuyorlar. Bizler, biz iyiler, o korku duvarlarını yıkacağız. Bizler korkudan susanlardan değiliz, bizler, bağıranlara boyun eğenlerden hiç değiliz. Artık, anlaşıldı ki; ülkemizi iyi günlere İYİ Parti taşıyacak. İşte bu yüzden burası, düğün evidir, bayram yeridir.""KENDİ DÜZENLERİ İÇİN ÜLKENİN DÜZENİNİ BOZDULAR"
Ülkeyi yönetenlere seslenen ve eleştirilerini sıralayan Akşener, şöyle konuştu:

"Sizlere söylüyorum; artık bu aziz millete kör, sağır, dilsiz muamelesi yapamayacaksınız. Gerçeklerin üstünü, korku gücüyle, tehditle, medyaya abanarak örtemezsiniz. Bizler buna izin vermeyiz, vermeyeceğiz. ÿBugün ülkemizi yönetenler, kendi düzenlerini kurmak için ülkemizin düzenini bozdular. İşsiz ve çaresiz gençlerimizi, plansız programsız açtıkları üniversitelerle oyalayacaklarını sanıyorlar. Yanılıyorlar. Sizler ve bizler, hepimiz; güzelim Türkiye Cumhuriyeti, yalanlar cumhuriyeti olmaktan kurtulsun diye, yorgun, yoksul, korkan, itelenmiş, işsiz ve yalnız kalmış, bıkmış, bunalmış herkesin içi ferahlasın diye siyaset yapıyoruz. Bu aziz millet ’Artık yeter’ dediğinde biter en güçlü saltanat. Bu aziz millet ’bitti’ dediğinde biter her şey. Çünkü ülkemizin, hepimizin, çoluğumuzun çocuğumuzun, bir tek ama bir tek kişi ayırmaksızın hepimizin rahat bir nefes almaya ihtiyacı var. Çünkü, anamız, babamız, çocuğumuz, gencimiz, yaşlımız, işçimiz, çiftçimiz, memurumuz, esnafımız, emeklimiz, hepimiz, krizden krize koşmaktan, gerim gerim gerilmekten bıktık, usandık. Millet oradan oraya savrulmaktan bıktı, usandı. Millet sizin sürekli aldatılmanızdan bıktı, usandı. Her aldanışınızdan sonra ağlamanızdan bıktı, usandı. Her aldanışınızın faturasını ödemekten bıktı, usandı. Durmadan ama durmadan yalan söylemenizden bıktı, usandı." (Kaynak: Haber Türk)

Yorumlar (31)
Bak İYİLER Var 3 yıl önce
Birilerinin ver mehteri diyerek başladıkları yolculuk ne yazıkki klarnetle son buldu. Artık gerçeklerin mıh gibi önlerine geleceği bir Cesur hareketi var Ankara'ya sıgmadık inşaAllah Türkiyeyi IYI etmeye geliyoruz.Dr belli recete belli.
Demokrat 3 yıl önce
Beyler önünüze gelenefetöcü demeyin.kim fetöcü herkes biliyor.
manavdüzceli 3 yıl önce
yandaş medyanın korkudan yayınlamadığı bu kurultayı haber yapan öncü habere teşekkürler bu sefer IYI lerin kazanması dileğiyle ..
Filezof 3 yıl önce
Gelsin bakalım iftiralar. İlk defa kurulan başka partilerin para kaynakları nereden geliyor acaba?
İYİLER KAZANACAK 3 yıl önce
Bedava köfte ekmek yok, bedavayı vazgeçtim metro çalışmıyor, İnançla, imanla o meydanları doldurup hırsıza, arsıza, yolsuza korku salan İYİ lere Selam olsun.
bunların arkasında 3 yıl önce
Kim var?......
Vatan sana canım feda 3 yıl önce
Vatanına ihanet etmeyenler var.Vatanı uğruna canını verecekler var..Sen anlamazsın.Anlasan bu soruyu sormazsın.
Türklerin ayak sesleri 3 yıl önce
sizin gibi karanlık güçler yok.Görüyorsunuz herşey ortada..Bu gelen Türkiyenin ayak sesleri...Ne Mutlu Türküm diyene....
KENAN 3 yıl önce
YAHU İYİ GÜZELDE SİZ ÖNCE KİM OLDUĞUNUZU İSPATLAYIN PARTİ BAŞKA SİZ HALA BOZKURT BU NE NASIL ÇELIŞKİ SİZİ TEMSİL EDENLER İLK SEÇİMDE CEVABINIZI ALACAKSINIZ ARTIK MHP VE AKP İKTIDARI VAR İSTESENİZDE İSTEMESENIZDE BEY LER AZICIK AKILLI OLUN
Ne mutlu türküm diyene 3 yıl önce
siz kimsiniz.Türkçülük kavramı akp nin lügatında yoktur diyenler kimler.hdpli ermenilermi yada başka birilerimi..
Mehmet 3 yıl önce
Arkanda çok havlayan vara iyi yoldaşın bacım iyi olcak inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın