banner851

banner955

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ KREDİ TALEBİNE RET OYU VERDİ

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Meclis gündemine gelen Cedidiye Meydan Projesine eklenen 71 araçlık yeraltı otoparkı için 11 milyon liralık krediye neden ret oyu verdiklerini açıkladı. Er, “Projeye değil ranta karşıyız” açıklamasında bulundu.

Siyaset 08.10.2021, 14:29
965
İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ KREDİ TALEBİNE RET OYU VERDİ

Dün yapılan Düzce Belediye Meclis toplantısında, Cedidiye Meydan Projesi’ne eklenen 71 araçlık yeraltı otoparkı için kredi talebi görüşüldü. Kredi talebine İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyeleri ret oyu verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, "Dün yapılan belediye meclisi toplantısında Düzce Belediyesine ait bir kaç proje gündeme gelmiş ve oylanmıştır. Asar Suyu Rekreasyon projesi ve Aziziye Kapalı Pazar Yeri projesini ayırarak Cedidiye Meydanı ve kapalı otopark projesine İyi Parti Meclis üyeleri red oyu vermiş, fakat Ak Partili Meclis üyelerinin sayısal çoğunluğu ve kabul oyları ile Cedidiye Meydan ve kapalı otopark projesi Meclis’ten geçmiştir" dedi.

“45 -50 Araçlık araç için yeraltı otoparkı için bu tutar kamu zararı oluşturur”

40-45 araçlık park yeri için bu tutarın ancak kamu zararı olabileceğini belirten Er, "Sayın Başkanım!! Sayın Özlü!! Toplam sadece “71 adet” araç için yapılacak olan ve Cedidiye meydanındaki dükkan sahiplerine ve diğer hak sahiplerine tahsis edilecek park yerleri çıkartıldığında sadece 40-45 arasında Düzce halkının aracının park edilebileceği bir otopark için 11.000.000 ( eski para ile 11 Trilyon) borçlanmanın makul olmadığını düşünmekteyiz ki yapılan otopark harcamasının geri dönüşü de bu hesapla mümkün görünmemektedir. Halkın parasıdır, günahtır Sayın Başkanım. Her ne kadar kredinin projenin yer üstü kısmı için de harcanacağı söylense de, projenin tamamının 11 milyonun çok üzerinde olacağı aşikardır. Proje otopark yapımı ile beraber ekonomik görünmemektedir. Geçim sıkıntısının tüm milletimiz gibi Düzcelilerin de belini büktüğü bu zor günlerde, sadece halkın park edeceği “sadece 40 -45 araç” için yapılacak yer altı otoparkı ve faizi hariç harcanacak olan trilyonlarca lira para kamu vicdanını yaralayacaktır. Lütfen buna ‘dur’ deyiniz” diye konuştu.  

“Düzceliler olarak bunu kabul etmiyoruz”

İYİ Parti olarak projeye değil, ranta karşı olduklarını dile getiren Er, son olarak şunları söyledi:

“Biz İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak son dönemlerde yurt çapında slogan haline de getirdiğimiz üzere projeye değil Ranta Karşıyız.  Bu minvalde kamu kaynaklarının ve halkımızın vergilerinin daha makul, rantabıl ve israftan uzak projelerde harcanmasını elzem görmekteyiz. Dolayısı ile İyi Parti Düzce Teşkilatları adına, Belediye Meclisinde partiniz meclis üyelerinin verdigi oylar neticesinde oy çokluğu ile kabul edilen Cedidiye Projesinin “ kapalı otopark” kısmını şahsınıza ait yetki paralelinde tekrar incelemenizi ve kamu adına projeyi değiştirmenizi, Düzce’nin parasını projenin makul olmayan yer altı otoparkı kısmı için harcamamanızı rica ediyoruz. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak yaptığımız çalışmalarda ve ön incelemelerde Düzce Anıt Parkın altına 450-500 araçlık otopark projesinin çok daha ekonomik olduğunu görmüş, seçim döneminde de kamuoyu ile paylaşmıştık. Sizden de tüm Düzce adına Anıtpark otopark projesi üzerine çalışılmasını  “sadece 71 araçlık” Cedidiye kapalı otoparkının ve borçlanarak harcanacak olan milyonlarca liranın üzerinde tekrar düşünmenizi rica ediyoruz. Sayın Başkanım Ülke olarak Zor günlerden geçiyoruz. İsrafa dur demez, kamu kaynaklarını verimli kullanmaz isek daha zor günler bizleri bekleyecektir ki biz Düzceliler olarak bunu hak etmiyoruz.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (8)
iyiler 1 yıl önce
İyi parti sistem temelli politika üretiyor. Herkes nerede ve kimin konuşacağı stratejik bir yöntem olarak kabul etmiş bir partidir.
Kamil 1 yıl önce
Sayın Er sizi bir sonraki dönem meclis üyesi yapalım.Zira şu au meclisin nöbetçi amiri gibisin. Çok merak ediyorum. Meclis üyelerine güvenmiyor musun. Yoksa yeterli değiller mı?
düzceli 1 yıl önce
Yunus Özay Er'in böyle bir şeye ihtiyacı yoktur. Çalışkan üretken ve ahlaklı insandır.
Allah yolunu açık etsin.
Erkan Dinçer 1 yıl önce
Daha evvel otopark yapılacak diye yapı müteahitlerinden tahsil edilen paralar ile otopark yapılmamışken, halen bu toplanan paralar ile cedidiye otoparkı yapılmayıp halen belediye meclisinden faiz hariç 11 milyon TL kredi için yetki istenmesini anlamış değilim.
yusuf karaltı 1 yıl önce
cami bahcesi rant alanı deyildir 60 sene sonra bu film cıktı yazıktır gunahtır vebali vardır
Demet 1 yıl önce
Sen işine bak paralı haber vermeyi bırak artık , bi foto çektirmişsin her habere aynısını koyduruyorsun. Güncelle kendini
iyiler 1 yıl önce
yunus Özay Er akıllı ve çalışkandır. Her işi düzgün yapar. Para ile asla işi yoktur. Tanıyanlar bilir.
düzceli 1 yıl önce
doğru yerde ve uygun fiyatlarla yatırım yapmak lazım. Yıllardır borçlanıyor. Halka yazık oluyor.
Yeni Sayımız